Skocz do zawartości

Czy jakiś uber-overclocker może mi pomóc?


Recommended Posts

graj a nie bawic sie orthosem - realne uzywanie sie liczy

Graj kolega Ci później odda w razie czego kasę za proca jak dla mnie trzymanie go na 1,5 v do użytkowania codziennego nie jest dobrym pomysłem.Do tego gta chyba też tyle mocy nie potrzeba ale to już Twój wybór.
Link to post
Share on other sites

jesli temperatura bedzie dobra tzn. do 65C to moze trzymac i na 2.0V (joke) i niczego to nie zmienia

 

sam ma 4.6 a innych straszy;)

 

to jest ledwo co podbite - standard ma 1.36V ale jesli niechcesz isc dalej (lub niemozesz

bo temp.) to mozesz probowac obnizac V tak by bylo stabilnie z nizszym moze 1.46 a moze 1.42 wszystko zalezy od kaprysu proca

Link to post
Share on other sites

sam ma 4.6 a innych straszy;)

Sam pobijałem napięcie do 1,6 V ale to tylko do testów, 4,6GHz mam też tylko do testów na BIT napięcie 1,52 a na co dzień procek chodzi na 3,6GHz ale przy napięciu na sztywno 1,175 bodajże a to jest lekka różnica do 1,5 :wariat:

 

Spróbuj z tym napięciem zjechać niżej może procek wcale tyle nie potrzebuje do tych taktów ja bym radził trzymać się 1,4 i sprawdzić co cep max wyciśnie mając tyle papu :wariat:

Link to post
Share on other sites

chlopie to jest Quad nie myl z E - 1.4 (1.36) to on standardowo bierze chyba nie oczekujesz krecenia Q na stocku - OC to OC a nie bujanie sie na hustawce z łopatką :wariat:

 

nikt nie broni na codzien zrobic profilu na low - zreszta o tym wspomnialem ze mozna zrobic i slabszy profil w biosie

 

zamiast pomoc to calkowicie niepotrzebnie stresujesz faceta juz na poczatkowym etapie zabawy w OC

Link to post
Share on other sites

Skoro jest zielony w temacie to niech się dokształca stopniowo a nie od razu rzucasz go na napięcia 1,5 i tempy około 80 stopni. Napięcia stockowe akurat te procki maja te same choć wiadomo że na C2D wyciśniesz więcej Megahercogów niż Quadzie przy tej samej dawce papu :wariat: Niech się trzyma 72 stopni na co dzień a jak chce poszaleć to z głową :wariat:

Link to post
Share on other sites

A ile wycisnąłeś na takim napięciu?A czy jest sens dalej kręcić odpowiedz sobie sam potrzebna Ci jest większa dawka fps-ów? jeżeli nie to daj sobie spokój ale dla sportu możesz poeksperymentować i np wrzucić testy na BenchIT :wariat: jednak jak już pisałem wyżej na stałe trzymaj go tak do ~70 stopni :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...