Skocz do zawartości

Czy jakiś uber-overclocker może mi pomóc?


Recommended Posts

Sprzęt:

mobo: p5e3 premium

procek: q9450

chłodzenie procka: ASUS V-60

ram: A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz CL9 Xtreme Series [AX3U2000XB2G9-2X]

pasta: Arctic Silver 5

zasilacz: Thermaltake Toughpower 650W

obudowa: aplus diablo, więc przepływ powietrza, moim zdaniem, bardzo dobry.

 

Chciałbym uruchomić kompa z ramami z częstotliwością 2ghz. Nie wiem jakie napięcia ustawić aby komputer wstał. Pisałem do asusa, oto co mi odpisali.

 

 

Musze jednoczesnie poinformowac Pana iz architektura chipsetów Intela na
platformie LGA775 uniemozliwia prace pamieci taktowanych wyzej niz 1333 bez
overclockingu CPU. Praca pamieci z czestotliwosca 2000 wymaga procesora
pracujacego z FSB 500, gdyz najwyzszy dostepny dzielnik RAM to 1:2. Tak
wysokie
FSB wymaga zwykle odpowiednio wyselekcjonowanego CPU i bardzo mocno
popodnoszonych napiec VNB, VTT, VCORE. Wszystko to grozi uszkodzeniem
sprzetu i
w zwiazku z tym nie swiadczymy pomocy ani nie rozwiazujemy problemów
zwiazanych
z overclockingiem.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy w ogóle możliwe jest uruchomienie komputera z takimi napięciami, częstotliwościami itp. Jeśli tak to z jakimi napięciami mam popróbować?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Szkoda, w specyfikacji płyty głównej było napisane że niby obsługuje do 2ghz po oc. Uruchamia się bez problemu na 1600mhz a proc automatycznie podkreca sie do 3.2ghz. Tylko, że jest niestabilnie. Jakie napięcia mam zwiększyć aby nie wywalało bluescreenów?

Link to post
Share on other sites

rodzina jako taka to obsluzy nic sie nie boj - to bardzo dobra rodzina :wariat: niekoniecznie kazdy z jej czlonkow ale ten napewno i wyzej nawet

 

auto mozesz sobie darowac - krec recznie z pamieciami auto albo na sztywno cos aby nieodbiegalo poza ich specyfike i sam proc - pozniej pamieci

 

napiecie cpu o 15-20% w gore ile to to ma w standardzie? 1.36? no to dokoptuj mu 1.53 i wybuchnie :wariat:

Link to post
Share on other sites

oj tam Ty wciaz o tych pamieciach - najpierw proc nie dram v tylko cpu V

pamieciom nic nie podnos sa juz dostosowane do wysokiego trybu

 

bo bez obciazenia obniza mnoznik- jak odpalisz orthosa czy cokolwiek mocnego to mnoznik podskoczy

 

1.6 vdram?? czys Ty przypadkiem im nie obnizyl ?

Link to post
Share on other sites

pamieci zostaw chwilowo auto skoro nie wiesz zbytnio co robisz proca na przykladowo 1.5 i fsb 433/450 -zalezy od temperatur

 

ano dokladnie sprawdz na co stac proca pamieci dokrecisz ile sie da jak ustalisz proca

 

pamieciom wybierac mozliwie sensowny bliski dzielnik jaki pokaze po ustaleniu fsb w biosie- po kazdej zmianie fsb bios pokazuje inne mozliwe ustawienia pamieci nie szalej tam tylko od 1333 do 1600

Link to post
Share on other sites

http://www.overclock.net/intel-cpus/592614-q9450-4-0-gigglehertz.html

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=491943

Jak wyciągniesz podobne FSB ~500MHz to i pamięci Ci polecą na 2GHz ale wątpię żeby obyło się bez wc więc lepiej się nie pchaj w takie oc na powietrzu poza tym ddr3 na p45 i p35 nie są zbyt wydajne.

IMO lepiej ukrócić timingi niż walczyć o MHz :wariat:

Link to post
Share on other sites

Ustawiłem tak jak napisałeś, czyli napięcie procka 1,5v a fsb 433. Mnożnik zostawiłem na auto. Procek ustawił się na 3.46ghz. Temperaturę zaraz sprawdzę speedfanem, mam jescze pytanie co to jest pcie frequency? Moge ustawić to w przedziale od 100mhz do 180.

Link to post
Share on other sites

W idlu temperatury to:

1 i 2 rdzen - 39, 3-45, 4-37

 

Mam kręcić procka dalej czy sprawdzać stabilność?

Co za pytanie w idlu to ja mogę wykręcić ze swojego cepa 4,7GHz i co mam siedzieć i się patrzeć jak to jest stabilny jak nic nie robi?

Link to post
Share on other sites

super wiec wyzej fsb- przypuszczam ze w grze przy fsb 450 niebedziesz mial wiecej

ale uwazaj np przy konwersji video - moze wowczas b. mocno obciazyc - wiec do takich zastosowan lepiej zachowac nizsze ustawienia- do tego masz profile w biosie

 

w nastepnej kolejniosci pozostaje zabawa czasami ramow lub czestotliwoscia - potestuj wszystko wiedzy nigdy dosc:)

Link to post
Share on other sites

praktycznie nie ma (chyba ze ustawisz gigantyczne napiecie w biosie i uparcie bedziesz go zmuszal do wstawania) ale po co tak ustawiac by sie wylaczal? komp ma byc taki by byl dobrze ustawiony a nie zeby sie wylaczal - zreszta nie ma co zbyt srobowac bo po co skracac mu zycie:)

Link to post
Share on other sites

Super pi nie obciąża w pełni procka ściągnij OCCT lub Orthosa i puść na jakieś 30 min do tego real temp i kontroluj tempy do 72 luz później już na własne ryzyko przy 100 stopniach chyba jest reset kompa ale to się da w biosie chyba dokładnie sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...