Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc przy podkręceniu karty hd5770 vapor-x


Recommended Posts

Cześć

 

Mógłby ktoś mi pomóc podkręcić tą kartę? Jakim programem to robić(CCC, msi afterburner czy jakimś innym)? Jak sprawdzać czy wszystko chodzi stabilnie(benchmark czy gra i jak dlugo testować)? Nie chciałbym niczego zepsuć.

Do ilu mniej więcej kręci się rdzeń i pamięci na tej karcie?

 

Pozdrawiam

 

btw jaka temperatura jest bezpieczna?

odpalilem program furmark i przy automatycznym sterowaniu wentylatorem(automat max daje 49%) dochodzi do powyzej 80st przy tescie wygrzewania, przy wlasnych usyawieniach wiatraka w msi afterburner jest ok 81-82 st przy wiatrakach na 70%

 

zegar ustawiony jest na 930 a pamieci 1300 narazie(wiecej nie dawalem zeby niczego nie zepsuc-czekam na wasza pomoc)

 

btw2 jak umiejscowic 2 dyski twarde zeby byla najlepsza cyrkulacja powietrza? oba na dole czy oba na gorze a moze jeden tak drugi tak? narazie jeden mam na dole a jeden na wysokosci karty

 

btw3 poniewaz w CCC zawsze wentylator jest na 40% to w msi afterburner zrobilem wlasne ustawienia obrotow wiatraka od temperatury, jednak nie wiem czy dobrze bo przy max obciazeniu wentyl czasem przyspiesza a czasem zwalnia- troche mnie to denerwuje

Link to post
Share on other sites

MSI Afterburner jest dobry bo pozwala na zmianę napięć na grafice , możesz spokojnie testować 3markiem 06 czy jest stabilność. Radki hd5770 a przynajmniej większość idzie na 1000/1400 przy zwiększeniu napięcia na 1,2-1,3 v. Temperatura w testach grzejących będzie sięgać tyle ile napisałeś a z reguły w grach będzie oscylować w granicy 60-65stopni. A co do obrotów to ustaw na sztywno takie jakie chcesz.

Link to post
Share on other sites

Możliwe , że zmiana napięć zablokowana ale są 2 sposoby żeby odblokować napięcie w afterburner , pierwszy jest bajecznie prosty wchodzisz w settings i w pierwszej zakładce masz opcje dotyczące napięcia albo otwierasz notatnikiem plik msiafterburner.cfg i tam masz opcje Unable oficial overclocking=0 zmieniasz na 1.

Link to post
Share on other sites

no to to juz jest dosc proste pobierasz sobie programik riva tuner ale ten msi afterburner tez bedzie ok (sam podkrecam za jego pomoca choc riva tuner bedzie mial wiecej funkcji chyba)

i w afterburnarze masz suwaki od predkosci gpu i pamieci (ja w geforce mam jeszcze shadery ale ty takiej zakladki nie masz) i suwaczkiem co tam powiedzmy 10mhz sobie jedziesz powolutku bez pospiechu co jakis czas go przetestujesz jakims 3dmarkiem.caly czas kontroluj temperatury ale w vapor-x nie powinno byc z tym problemow :wariat:

od i to wszystko co mozna powiedziec na ten temat :wariat:

pozrawiam

Link to post
Share on other sites

ale jakie temp powinny byc maxymalne zeby byly bezpieczne?

najbardziej obciaza wg mnie furmark wiec nim testowac?

rivatuner dziala ale nie ma tam zadnych opcji - wyskakuje cos ze nie byla testowana z ta wersja sterownikow

jak ustawic profil krecenia sie wiatrakow w msi afterburner? zaznaczylem kilka punktow i krzywa mi wyszla mniej wiecej jak exp, jak to sie powinno dopasowac?

ktos wie czy w moim modelu da sie podniesc napiecie?

Link to post
Share on other sites

w 3dmark cos bibliotek jakichs brakuje i nie chce sie odpalic

wole jakis benchmark zeby zobaczyc czy i jaki jest przyrost wydajnosci

jakie temperatury sa bezpieczne?

dziwne zeby nie dalo sie zmienic napiecia bo niby jakim cudem ludzie krecili te karty ponad 1ghz rdzen?

Link to post
Share on other sites

sadze ze bespieczna granica temperatur w stresie jest 80* chociaz watpie zebys takie tempy osiagnal :wariat:

musi sie dac podkrecic w afterburner powolutku co 10mhz kazda rzecz z osobna i bedzie git :hahaha:

co do vcore to danny ma racje pozostaje edycja biosu z tego co wiem to on sie na tym zna :wariat:

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

w futurmark doszlo mi do ok.82C

960mhz ustawilem i vantage normalnie przeszlo i wynik to 10 385 a jak ustawilem na 952 to wynik wynosil wiecej bo 10 420?

dlaczego?

z edycja biosu i zwiekszaniem napiecia dam sobie spokoj-nie oplaca sie, wiecej roboty niz to warte :wariat:

Link to post
Share on other sites

tylko ze to nie przypadek wynikajacy z niepewnosci pomiarowej tylko ogolna tendencja, prosze zobaczyc:

945-10308

948-10296

950-10385

951 - 10346

952(takty) - 10420(wynik)

953-10360

954-10378

960-10385

 

po 20 minutach w OCCT jest 83st obroty wiatraka 100%, nie za duzo?

Link to post
Share on other sites

normalnie jest cicho, ale ze narazie chce podkrecic i zeby nie ograniczaly mnie temp to zmienilem profil obrotow wiatraka w msi afterburner

edit:

po 20 min obciazeniem atitool wiatrak na 53% temp 63-65 przy otwartej obudowie(stabilnie 960/1300)

ale atitool to nie furmark :menda:

Link to post
Share on other sites

BQ powinien dać sobie spokojnie radę. Mój Corsair nawet nie przyśpiesza w sposób znaczący wentylatora, a napięcie na linii +12v wzrasta ~0.02v podczas obciążenia (2x3.8GHz + 1x3.6GHz/1.435v) względem Idle (proc 400MHz/0.735v).

Po prostu jak zasilacz jest do D to się posypie, wszystko inne da radę bez zająknięcia. :menda:

Link to post
Share on other sites

programy typu occt to typowe wygrzewacze i normalne ze w takim programie dochodzi do takich temperatur...w grach nie bedzie az tak goraco :menda:

co do podkrecania to byc moze doszedles juz powoli do konca mozliwosci oc i z tad spadek mocy...

ale czym tu sie martwic zmniejsz o te pare mhz do wartosci ktore sa ok i juz...

czytalem gdzies ze 5770 ma jakis specjalny kontroler pamieci ze po przetaktowaniu pamieci nie pojawiaja sie artefakty albo paski tylko spada wydajnosc moze to tutaj lezy przyczyna chociaz szczerze w to watpie bo wtedy to by byly znaczne spadki wydajnosci

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...