Skocz do zawartości

Bo cisza jest najważniejsza.


Recommended Posts

Osobiście brałbym Corsaira CX400 / OCZ MXS 400. Nie potrafię wyłonić lepszego. Jednak w ogólnym rozrachunku Corsair wydaje się być lepszym producentem. Nie mam jednak pojęcia nt. tych zasilaczy jeśli chodzi o porównanie tych dwóch konkretnych. :menda:

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna : http://www.allegro.pl/item999041405_asu ... r_5nv.html dobra karta i cicha

Mam taką kartę z identycznym chłodzeniem i mogę powiedzieć że jest cicha, nie jest bezgłośna ale w zamkniętej budzie pod biurkiem w nocy praktycznie jej nie słychać (z wyłączonymi wszystkimi wiatraczkami w budzie, łącznie z zasilaczem) :menda:
Link to post
Share on other sites

Oho, niezła obudowa i to za 130 zł. Ale czy masz może jakiś test ? Wszystko co posiada obudowa ? Pełen opis ? Ale fajna jest, przydałaby się mini recka :)

Jest średnio o 7 mm krótsza, węższa i niższa od Gladiusa. Czyli Mugen tym bardziej się nie zmieści :hahaha: A taki Spartan dużo słabszy od Mugena jest ?

Link to post
Share on other sites

To może się w taką zaopatrzę, albo w Apartech Venatora. Jak myślicie, która lepsza?

A i widziałem że w tej budzie, dość wysoko jest umieszczone płyta główna, i zasilacz z krótkimi kablami chyba może nie sięgać. Czy dobrze mi się zdaje ?

Link to post
Share on other sites

Normalnie płyta główna jest, jeśli kable będą za krótkie możesz kupić przedłużacze

http://www.cooling.pl/akasa-kabel-przed ... gory=68_74

 

V3 VS Venator hmm...

obudowy są zbliżone, za V3 przemawia cena i możliwość zamontowania najdłuższych kart na rynku, za Venatorem system porządkowania kabli i poprzeczny montaż dysków

Link to post
Share on other sites

Hmmm, najdłuższe karty na rynku mnie raczej nie interesują... Maks. będzie w budzie Radek HD5850 lub GF GTS450. A różnica w cenie to ~20 zł... Może coś jeszcze przemawia na + za Thermaltake'iem ? Ja mogę powiedzieć, że mnie się jeszcze podobają przyciski Power i Reset w V3 :hahaha:

Link to post
Share on other sites

No właśnie bardziej podoba mi się Thermaltake V3, ale nie jestem do niej do końca przekonany.

Jest jakaś dziwnie tania, waży 4,6 kg a to dość mało jak na obudowę.

Są jeszcze jakieś wyraźne różnice między Venatorem a V3 ?

Link to post
Share on other sites

A mógłby ktoś przewertować recenzje w języku angielskim i znaleźć czy jest tam mowa o w/w wibracjach? Sam bym to zrobił, lecz angielski nie jest moją mocną stroną...

I jeżeli takie wibracje występują to jest jakiś sposób, aby je wyeliminować?

Bo tak to byłbym już zdecydowany na tę obudowę.

No i jeszcze została kwestia chłodzenia do niej, znaczy wentylatorów. Byłem przekonany na SPC Zephyr, ale usłyszałem o nich różne złe opinie na tym forum... Są jakieś inne ciche i wydajne, ale i nie za drogie ?

 

--

 

To tak, decyzja chyba podjęta.

Będzie to tak:

- Chłodzenie SilentiumPC Spartan HE923 ~70 zł

- Obudowa Thermalkate V3 ~130 zł

- Dysk twardy Samsung F3 ~170 zł (jeżeli nie ma między nim a F3EG dużej różnicy w głośności)

- Zasilacz Corsair 400W ~180 zł (jeżeli naprawdę jest taki cichy... no chyba że znajdę gdzieś OCZ MXS 400W)

- Wentylatory Scythe Slip Stream ~30 zł (no chyba że ktoś ma lepszy pomysł)

- Karta graficzna - tutaj nie wiem... wziąłbym jakiegoś GF8800GT z cichym chłodzeniem, ale nie wiem za ile mogę sprzedać obecną...

Link to post
Share on other sites

A co do reszty to wszystko w porządku? Czekam też na wypowiedzi innych forumowiczów...

Jak na razie na trzeciej stronie wypowiada się tylko Saiya-jin. I on m.in. dostanie pochwałę :wariat:

 

Edit: 19arek93 miałeś nagrać odgłosy zasilacza(chyba :wariat:), a tego nie zrobiłeś...

Link to post
Share on other sites

Edit: 19arek93 miałeś nagrać odgłosy zasilacza(chyba ), a tego nie zrobiłeś...

Próbowałem parę razy, ale nic z tego nie wyszło. Zaraz spróbuję na zasadzie SE W595 + mikrofon od komputera. :wariat:

 

EDYTKA:

Xonar DX + kiepski mikrofon nie dają rady uchwycić pracy komputera z 5cm. :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...