Skocz do zawartości

Zestaw dla półprofesjonalisty za 3-3,5 tys.


Recommended Posts

no to może w takim razie zwykły GTX 260 core216 od EVGA za niecałe 700zł na komputronik.pl?

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/GeForce_with_CUDA_GTX_260_Core_216_EVGA_896MB_PCI_E__55nm_/pelny,id,65923/

pozdrawiam

Z tego co rozumiem, to ta karta będzie trochę wolniejsza od podkręconego fabrycznie GIGABYTE GF GTX 260 OC 896 MB. Do niego muszę dołożyc 55 złotych, a więc nie jest źle. Ponownie dzięki ;)

 

INTEL:

Procesor 860zł

Płyta główna 390zł

RAM 205zł

Zasilacz 235zł

Obudowa 135zł

Razem: 1835zł

 

AMD:

Procesor 865zł

Płyta główna 480zł

RAM 325zł

Zasilacz 235zł

Obudowa 135zł

Razem 2045zł

 

Zestaw z AMD będzie wydajniejszy (lecz pod Intela można włożyć Q9550 - wtedy sytuacja będzie odwrotna) ale na styk z budżetem.

Intel będzie tu korzystniejszy cenowo i niewiele słabszy.

Wieeeeeelkie dzięki za tak ładne wyszczególnienie wszystkiego. Analizuje dzisiaj to wszystko cały dzień, ale sprawa jest ciężka - piszesz, że AMD wydajniejsze będzie, ale czy aż tyle, że warto dopłacać? Z tego co widzę po testach w necie intel Q9400 i phenom II 945 na zmianę w różnych zastosowaniach się wyprzedzają. DDR3 to też chyba cena nieadekwatna do przyrostu wydajności. Czy może się mylę?

 

AMD będzie tolerować Geforce'a ładnie? Czy może jak Geforce to lepiej Intel?

 

Dzięki :rudolph:

Link to post
Share on other sites

O, witam po przerwie panie torture ;)

 

Ponawiam jeszcze tylko pytanie o propozycję kubbaka - Intel Core 2 Quad q9400 vs. AMD Phenom II x4 945 - warto dołożyć 200 zł do tego Phenoma? Stabilność, temperatury - szafa gra? DDR3 vs DDR2 też na razie szału nie robi z tego co widzę. Chyba, że źle widzę...

 

Dzięki za cierpliwość dla dociekliwego :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Wiesz co? To już raczej jest kwestia co kto preferuje. Czy AMD czy Intel. W konfiguracji kubbaka AMD będzie wydajniejsze oraz będzie dawało lepsze możliwości rozbudowy, ale gdzieś za 3 lata. Jak już DDR2 zniknie i będzie droższe, a procesorów pod 775 w ogóle nie będzie. Co do temperatur to większe TDP ma Phenom, o całe 30W. Różnica wydajności DDR2 a DDR3 jest jako tako widoczna w testach syntetycznych. Gdzieś indziej - jest jeszcze słabiej. Wybierając zestaw Intela można zaoszczędzić te 200zł i kupić fajne chłodzenie na procesor :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Zestaw AMD za 3 lata pewnie za mocno rozbudować się nie da (w tym tempie to już AM5 będzie).

Podałem tańszy a nie wiele gorszy zestaw Intela z racji na lepsze OC (AMD przeważnie dochodzą do 3,8-3,9GHz a Intel przekracza 4). Można też zrównać cenowo zestawy, albo w dół budując zestaw na AM2+, Phenomie 940 i DDR2, albo w górę montując lepszy procesor do zestawu Intela (Q9550) a wtedy będzie wydajniej i jeszcze lepiej z OC.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że teraz AMD tak szybko AM3 nie zmieni :rudolph: Poza tym, nie ma co patrzeć w przyszłość. Nie ma sensu odmawiać sobie czegoś, bo to drugie kiedyś będzie lepsze. Ja sam nie wiedziałbym czy wziąć AMD czy Intela.

Link to post
Share on other sites

Monitor: BENQ FP241VW 1679zł

Karta graf: GIGABYTE GF GTX 260 OC 896 MB 755zł

Procesor: AMD PHENOM II X4 945 BOX / 3.0 GHz, AM3 870zł

Płyta główna: GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 340zł

Zasilacz: MODECOM PREMIUM 500ATX - 500 W 175zł

RAM: KINGSTON DDR3 4096 MB / 1066 (Dual 2x 2048 MB), CL 7 255zł

Obudowa: COOLER MASTER ELITE RC-334 135zł

 

Razem: 4209 zł

 

Udało mi się zejść z ramami cenowo no i zasilaczem też. Chyba, że Modecom to złoooo (w końcu on ma zasilać całą drogą konstrukcję), to proszę uprzedźcie mnie. Chce kupować w arest we Wrocławiu, nie mają oni zasilaczy OCZ. A może inny nie za drogi stąd:

http://www.arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=14

 

Te ramy też chyba nie spowolnią kompa, a są jednak tańsze niż to co było wcześniej proponowane. Na AMD się zdecydowałem bo jest na kilku stronach ustawiany wyżej jednak, w kręcenie się bawić nie będę raczej.

 

Płyta główna podana wcześniej też była za droga, istotnych różnic między GIGABYTE GA-MA770T-UD3P a UD4P nie zauważyłem, chyba, że ślepy jestem.

 

A więc Najwyższa Izbo - zgadzacie się na coś takiego? :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza to minimum do wybranej kofiguracji:

FORTRON FSP500-60GHN - 500 W, Active PFC 200 zł

FORTRON FSP500-60GLN - 500 W, Active PFC 235 zł

 

lub juz zaproponowyna juz tagan, faktycznie wybor w tym sklepie jest b. skromny

Link to post
Share on other sites

Ból głowy i myślenie się skończyły, kupiłem (nie chwalę się, może komuś pomoże w decyzji to):

 

Monitor: BENQ FP241VW 1676,88

Karta graf: GIGABYTE GF GTX 260 OC 896 MB 765

Procesor: AMD PHENOM II X4 945 BOX / 3.0 GHz, AM3 890

Płyta główna: GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 340

Zasilacz: Cooler Master 600W Silent Pro 345

RAM: KINGSTON DDR3 4096 MB / 1333 (Dual 2x 2048 MB), CL 9 255

Napęd DVD: Samsung SH-S223Q 100

Obudowa: COOLER MASTER ELITE RC-335 135

 

Razem: 4506,88

 

Testować dopiero zaczynam, niestety praca i obowiązki nie pozwalają na razie pobawić się w pełni, a kusi strasznie. Kilka lat odkładałem, ostatnie 2 lata używałem laptopa, masakra.

 

Dziękuję bardzo za pomoc i cierpliwość.

 

Szybkich kompów życzę :/

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Warto było, gdyby, jakby itd. - proszę nie gdybać, już kupiony, radości z zakupu kompa odebrać sobie nie dam :o

 

Padła prośba o podzielenie się wrażeniami, a więc tak:

 

Nie używam na razie kompa ekstremalnie, bo mam dużo pracy, ale udało mi się pewne rzeczy zauważyć:

 

1. Call of Duty Modern Warfare, Hawx demo, TOCA DIRT demo, World in Conflict - wszystko śmiga ze wszystkim powłączanym, ostatni raz mogłem sobie na coś takiego pozwolić 7 lat temu, a więc geekowa łezka się w oku kręci ;)

 

2. World in Conflict się permamentnie wykrzacza, raz po minucie, raz po godzinie - czytałem w necie, że wielu ma ten problem, ale nie wiem jak temu zaradzić. Gra jest świetna, a tak zabugowana? Oryginał, jakby ktoś zaczął wymyślać.

 

3. System - windows 7 to wielki postęp, ale różne rzeczy mi się też wykrzaczają, na razie jestem zmuszony do Visty, której nie znoszę, nawet po powyłączaniu w niej wszystkiego. Kupienie starego XP (który jak na MS był dobrym systemem) się nie opłaca.

 

4. Mam ciągly problem z dźwiękiem, który ma świetną jakość, ale ciągle słychać losowe trzaski, drivery updateowane i nic. Raz się windows 7 załadował i siedziałem na nim cały dzień - trzasków nagle nie było, odpalałem muzę, filmy DVD i wszystko świetnie - zrestartowałem i od tamtego znowu trzaski. Dlaczego ten jeden raz ich nie było?!

 

5. Wyniki z 3dmarka:

 

Ustawienie Extreme:

Windows Vista (z domyslnym pulpitem) - 4854

GPU Score 4642

CPU Score 36700

Windows 7 (z domyslnym pulpitem) - 4541

GPU Score 4343

CPU Score 33664

 

Ustawienie Performance:

Windows Vista (z domyslnym pulpitem) - 11966

GPU Score 9766

CPU Score 36897

Windows 7 (z domyslnym pulpitem) - 11913

GPU Score 9732

CPU Score 36338

 

 

Jak ktoś ma sugestie dotyczące moich problemów słucham uważnie :[

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...