Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam niedawno przesiadlem się z s775 na te i5. Dopiero dzis zmontowalem wszystko do kupy. Się okazalo że mam jeszcze DVD rec na Ata no i bida.

do czego daze,w biosie temp waha się id 43-44 stopnie na boxowym chlodzeniu,więc odrazu będę chciał poszukać jakiegoś baardzo cichego wydajnego chłodzenia. Buda w jakiej sie mieści mój nowy bajzel to cooler master cosmos 1000. Do rzeczy po rozejzeniu się na alledrogo wpadło coś takiego:

NOCTUA NH-U9B SE2 2x went.

Thermaltake FRIO CLP0564

Noctua NH-D14

Thermalright Silver Arrow SB-E SE

Akasa Medusa

Be Quiet! DARK ROCK PRO2

THERMALRIGHT ARCHON SB-E X2

mam nadzieję że spośród wymienionych każdy mi będzie pasował do budy

Link to post
Share on other sites

szukam mega wydajnego chlodzenia z 2ma wiatraczkami bo wydaje mi sie ze lepiej odbieraja cieplo z radiatora  

 

Jak ma być i cicho i wydajnie to na pewno warto rozważyć Thermalright HR-02 Macho BW oraz Noctua NH-U14S :)

tu mamy porownanie 2ch skrajnych cen bardzo tani i bardzo drogi ale pewnie noctua lepsza , ale ktory najlepszy? na wentyl mam do wydania 300 moze ciut wiecej jesli trzeba .

wiadomo wentylatorki mozna dokupic poprostu cooler na proc musi rewelacyjnie odbierac cieplo z proca , paste juz wiem jaka kupic wiec nie bedzie z tym problemu

Link to post
Share on other sites

Wszystkiego wymienione przez forumowiczów chłodzenia spełnią Twoje oczekiwania. Polecam również Thermalright Silver Arrow SB-E SE bardzo wydajne i ciche chłodzenie jedno z najlepszych chłodzeń powietrznych dostępnych na rynku. Sam posiadam takie tylko w wersji Extreme ---> ta wersja posiada wentylatory które są dużo głośniejsze bo kręcą się szybciej. Tak więc nie ważne które z nich wybierzesz to będziesz zadowolony.  Ps. polecam również Be Quiet! Dark Rock Pro 2, bardzo ciche i bardzo wydajne. 

Link to post
Share on other sites

kameh1 masz racje , ale cisza to cisza :) z drugiej strony wlasnie biore pod uwage silver arrow ktory w odroznieniu do noctua posiada PWM tak jak wspomiales o Be Quiet! Dark Rock Pro 2 ktory tez jest kozak . Z poczatku noctue faworyzowalem ale jak sie dowiedziałem ze te wiatraki nie maja PWM troche sie rozczarowalem bo kupujac chyba topowy cooler tej marki powinien byc full wypas


a tak btw to jakie masz temp?? w stresie i idle? na tym silver arrow extreme?? i jak glosno jest?

Link to post
Share on other sites

wlasnie przed chwilka ogladalem recenzje nad phantexem i powiem ze jestem pod mega wrazeniem phanteks ph-tc14pe !!

gigant kolos tak okreslic mozna ten cooler . Chyba wada to jego wielkosc , i troche za dlugie kabelki od wiatraczkow. Montaz nie jest banalny to trzeba podkreslic jak i rowniez to ze zajmowana powiezchnia to niemal 3/4 plyty ;] a i to co zapamietalem to mozna zamontowac maxymalnie 3centymatrowej wysokosci ramki . Powroce jeszcze raz do montazu , od spodu plytki trzeba zamotowac taki kryzak do ktorego wszystko bedzie mocowane , ale stabilne jak diabli przylukam go jeszcze w jakims sklepie i moze sie zecyduje wlasnie na niego no jest niesamowity. Popatrzylem na testy i5 2500k@4,5 ghz trzymal jak pamietam troche ponad 50 stopni w stresie !! rewelka . Naprawde ten phantex jest niezla firma :]

Link to post
Share on other sites

acje , ale cisza to cisza :) z drugiej strony wlasnie biore pod uwage silver arrow ktory w odroznieniu do noctua posiada PWM tak jak wspomiales o Be Quiet! Dark Rock Pro 2 ktory tez jest kozak . Z poczatku noctue faworyzowalem ale jak sie dowiedziałem ze te wiatraki nie maja PWM troche sie rozczarowalem bo kupujac chyba topowy cooler tej marki powinien byc full wypas

a tak btw to jakie masz temp?? w stresie i idle? na tym silver arrow extreme?? i jak glosno jest?

 

Mam zrobiony własny profil prędkości i wentyli, ustawiłem je na ok. 600 obrotów praktycznie nie słyszalne temperatury na stokowym I5 4670k: Po 30 minutowym obciążeniu OCCT z AVX na najcieplejszym rdzeniu mam 63 stopnie natomiast w spoczynku 30 stopni. Dodam że obudowa dość dobrze wentylowana.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...