Skocz do zawartości

Skaczący mnożnik,taktowanie, napięcie


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

jakiś czas temu miałem problem ze skaczacym mnożnikiem i napieciem na procesorze.

Objawiało się to tym, ze mnożnik skakał z 16 na 39, napięcie z ok.0.9 na 1.15 V i tak co 1-2-3 sekundy. 

 

Szukałem rozwiązania, ale bez skutku...przeinstalowałem system i o dziwo było dobrze.

 

Teraz znów to zauwazyłem, ale tylko dzieki temu, że wentylator na procu zaczalem delikatnie słyszeć. 

Dokładnie ten sam objaw. Jestem wiecej niż pewien, ze to jakiś proces w tle to powoduje.

 

Jakas sugestia czym to wyłapac?

Link to post
Share on other sites

no nie jest ok skoro w stanie spoczynku - pulpit, cpu-z i hwmonitor skacze co 1 sekunde...poprzednio reinstalacja systemu pomogła i była stała czestotliwosc...skakała wtedy kiedy coś uruchamiałem, albo coś robiłem na kompie. Teraz w idle skacze wiec to nie jest norma, poza tym da sie to u mnie zauwazyć po nieco większym szumie wentylatora od procesora, czego kiedys nie było. Przez to wszystko temperatury tez co chwile skaczą...z 33 na 38-40 na kazdym rdzeniu, a te temperatury sa za wysokie jak na spoczynek przy tym procesorze. 

 

Któraś z aplikacji, która zainstalowałem robi takie cuda...tylko nie wiem jak to wychwycić...

Poza tym taktowanie procesora skacze z 1.6 na 3.9 Ghz - a wiec turbo (bazowy zegar mam 3.5)

Edytowane przez maxellxl
Link to post
Share on other sites

IAStorDataMgrSvc.exe - proces od IRST skacze co pol sekundy...z 0.00 użycia procesora na 0.20...może to niewiele, jednak to jedyny proces, który tak skacze...pamietam, ze po reinstalce systemu sprawdzalem chyba te skoki napiecia, jeszcze przed zainstalowaniem czegokolwiek...czy w tym moze byc problem?...przy ssd iastor sa potrzebne, wtedy dysk rozwija pelnie skrzydeł...

Link to post
Share on other sites

@up...wyłączenie sterownika iastor powoduje spadek wydajnosci dysków ssd :P...sprawdzone i zweryfikowane :D także nie tędy droga :P

 

@keczu

możesz wrzucić screena z menadżera zadań/zakładka procesy/pokaż procesy wszystkich użytkowników/ - tylko ustaw w menu Widok kolumne "Dojścia" i "Watki". Jak możesz to wrzuć też liste aplikacji które posiadasz...najlepiej screen z panelu sterowania/programy/programy i funkcje. Z góry thx :D może to jednak coś innego jest....zweryfikuje co nas "łączy" :D

Edytowane przez maxellxl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...