Skocz do zawartości

Modernizacja 3500zł


Recommended Posts

Witam planuje modernizować swój komputer.

Z starego został mi:

-Zasilacz XFX CORE 650w

-Dysk Twardy WD 1TB

-8 GB Ram 1600mhz GoodRam i pytanie czy warto wymieniać na pamięć 2133mhz

 

 

Myślałem nad takim sprzętem:

Procesor Intel Core i5-4670K   857zł

Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB 1488zł

Płyta główna MSI Z87-G43 socket 1150  375zł

Chłodzenie Noctua NH-U9B SE2  240zł

Obudowa Thermaltake Chaser MK-1  508zł

 

Razem wychodzi 3468zł (ceny agito.pl)

 

Czy warto dopłacić do tej obudowy, bo komputer ma być na 3-4lata a obudowe chce mieć dużą i przewiewną.

Co do kwoty nie chciałbym przekroczyć 3500zł, a jak już to do kwoty 50zł maksymalnie.

Edytowane przez lukaas1990
Link to post
Share on other sites

To ja przedstawię 2 wersje:

 

http://www.morele.net/inventory/info/s3fTy4/

3327PLN

 

Oparty na i5 3570K- jest chłodniejszy od Haswelli a co za tym idzie lepiej się kręci. Dzięki SB można dać dużo lepsza mobo niż w Twojej propozycji- 2 kości biosu, lepiej chłodzona sekcja zasilania, większe możliwości oc i obsługa SLI/CF. Do tego 770 od MSI. Proc chłodzony bardzo wydajnym coolerem od Zalmana a wsio zakmnięte w miłej dla oka i przewiewnej budzie Korsarza 550r.

 

 

Zestaw 2 Tez oparty na IB, trochę gorsza mobo, ale za to gtx 760w SLI- wydajność sama w sobie. Niestety budżet przekroczony aż o 200 PLN :(

 

http://www.morele.net/inventory/info/Fer9TZ/

Link to post
Share on other sites

Rożnice to będzie może 2-3% ale za to masz dużo lepsze mobo i przede wszystkich mniej ciepła do odprowadzenia w budzie. Obecnie 760SLI do 1080p to może i za sporo nawet ale na pewno będzie na dłużej. Inna opcja to kupić zestaw 1 i jak Ci zabraknie mocy dołożyć drugiego 770 do SLI

 

Tu masz testy na stocku http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i54670k_vs_i53570k_vs_i52500k?page=0,12 na IB osiągniesz większe OC niż na Haswellu.

 

Czy warto płacić więcej (albo dawać gorsze mobo) dla tych 2-3 fps?

Link to post
Share on other sites

Chyba dorzucę 200zł i wezmę te 2x760SLI, wydaje mi się, że w takim zestawie komputer te 3 lata pojedzie na full a po trzech latach to będę wymieniać i wtedy się zobaczy kolejne nowe technologie.

Jeszcze jedno pytanie:

Jeżeli kupię 2 karty i będę chciał podłączyć w SLI to po prostu wpinam w PCI Express 3.0 drugą też i to wszystko czy jeszcze będę musiał coś pozmieniać.

Wybaczcie pytania ale pierwszy raz SLI i wolę mieć pewność.

Link to post
Share on other sites

A ode mnie propozycja pod haswell-a

Płyta główna: http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-z87-extreme4-intel-z87-lga1150-box,38827.html

Procesor: http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-4670k-lga1150-box,38765.html

Chłodzenie: http://techplanet.pl/produkty/wentylatory-radiatory/thermalright-hr-02-macho-black-white,34341.html

Karta graficzna: http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-geforce-gtx770-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express-ver-oc,38812.html

Obudowa: ta http://techplanet.pl/produkty/obudowy/corsair-carbide-series-500r,26904.html lub ta  http://techplanet.pl/produkty/obudowy/corsair-carbide-series-500r,26905.html kwestia gustu czy biała czy czarna

Razem: 3459 zł

Dlaczego taki?

Ja nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem haswell-a lub IVY. Fakt jest taki,że haswell podkręcony do 4,2 to IVY podkręcony do 4,5 GHZ. Masz tu bardzo dobra płytę główną do podkrecania z mocną 12-fazową sekcja zasilania, z dobry zintegrowanym dzwiękiem. Procesor najszybszy haswell. Chłodzenie wydajne, dość ciche, wystarczajace nawet do krecenia haswell-a, który potrafi sie grzać. Przy odrobinie szczęścia podrecisz go nawet do 4,5 GHZ i zostawisz w tyle IVY. Na takim zestawie mi osobiście minimum udało się podkręcic procesor do 4,4 GHZ, ale to zależy od sztuki, wiekszość latała nawet na 4,5 GHZ. Karta graficzna jedna z lepszych GTX 770 cicha nawet pod obciążeniem, a do tego mocno podkręcona. Obudowa taką jak chciałeś duża jedna z bardziej przewiewnych. Ja nie jestem zwolennikiem SLI/Crossfire ze względu na wyższe pobór prądu, wyższe tamperatury, oraz mikro przycięcia, które powodują, że choć klatek na sekundę jest wyświetlanych więcej obraz jest mniej płynny. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Za każdym razem piszesz o tych mikroprzycięciach. Miałeś kiedyś przed oczami 660SLI albo 760SLI? Jakoś nigdy się z tym nie spotkałem od rewizji 6xx. Zresztą polecam text xora jednego z najlepszych ekspertów od grafik na forum http://forum.benchmark.pl/topic/81219-gtx660-w-sli/

Link to post
Share on other sites

Wiem, że gtxxor napisał artykuł tutaj, ale ja mam inne spostrzezenia na ten tamat. I dopóki technologia ta nie będzie działać jak należy, to ja jej polecać nie zamierzam. Fakt jest taki, że jest coraz lepiej pod tym wzgledem, ale nadal moim zdaniem występuja te mikro przycięcia. Wiem, że dla was gtxxor jest ,,bogiem", ale dla mnie nie. Pozwólcie, że zostanę przy swoim zdaniu i wierzcie mi, że jest co najmniej tyle samo przeciwników(jeśli nie więcej) jak i zwolenników tej technologii. Poczytajcie artukuły w necie, a nie tylko pana gtxxora. On jest jeden, a jakoś inni mają inne poglądy. Pamietajcie też, że nie wszytkie Gry wspierają SLI/Crossfire sam gtxxor pisał o tym cyt ,,RE6 nie mogłem zmusić drugiej karty do działania i wynik odpowiadał 1szt. 660". jeszcze jedno cyt. ,,pomijając Resident Evil 6, gdzie 2 GPU nie dało żadnego przyrostu wydajności" i jeszcze jedno cyt,, Dirt Showdown w którym SLI nie działa i Sleeping Dogs w którym też właściwie SLI nie działa"  Zatem słuchajcie jesteście zwolennikiem SLI/Crossfire to proponujcie takie rozwiazanie. Ja jestem przeciwnikiem i pozwólcie mi zostać przy swoim zdaniu, tak jak ja szanuje to, że waszym zdaniem SLi to lepsza metoda. Jedno mogę powiedzieć artykuł gtxxora to dobry artykuł mówi o zaletach jak i wadach tego rozwiązania, chociaż dla mnie jego pogląd jak sam napisał jest sybiektywny, obiektywny będzie dopiero wielu osób, które takie rzeczy sprawdzają. Jestem optymistą jednak i już jak gtxxor widze postępy, ale nie jest to jeszcze technologia, aż tak dopracowana, aby ją na dzisiaj polecać, a co będzie w przyszłości, wie tylko wróż Maciej. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, to przoszę Cie-cytuj całość 

 

 

Przykładem jest np. Resident Evil 6, gdzie obie karty mimo pełnego wykorzystania nie dają nam wzrostu wydajności (tam jednak do w pełni komfortowej gry spokojnie wystarcza 1 szt. GTX660). Inne tytuły o takiej charakterystyce można policzyć na palcach jednej ręki i zjawisko to zdarza się raczej nieczęsto, głównie w produkcjach niskobudżetowych (gdzie SLI na dobrą sprawę jest zbędne). W większości tytułów GTX660 SLI osiąga około 170% wydajności jednej karty, jest to jednak wartość uśredniona bowiem potrafi się to wahać w bardzo szerokim zakresie.
 

 

Po drugie to nie jest dla na bogiem, jest człowiekiem znającym się na rzeczy :)

 

Ja nie mówię, że czasem z SLI problemów nie ma, jednak zwróć uwagę na wydajność/cena. Nie ma nic wydajnościowo szybszego za 2000PLN. Oczywiście możesz kupić titana ale to "trochę" drożej.

 

I na koniec nie powiedziałeś czy miałeś z tym kiedyś do czynienia, czy swoje zdanie, do którego oczywiście masz prawo, jest oparte na testach z portali, magazynów itp .

Link to post
Share on other sites

Miałem z tym doczynienia osobiście jak i czytałem na ten tamat dużo, z róznych portali, magazynów itp. Uważam, tez że jest on człowiekiem, który zna się na rzeczy, ale już podpadł mi kilka razy pisząc w sumie dla mnie nieprawdę. Odnośnie np. laptopa pewnego MSi z i3 i kartą graficzna GT 645M i wystepującego w nim  niby ,,throttling", że jest jakąś głośną konstrukcja, co już dawno firma MSi poprawiła około 1,5 roku temu. Jak mówiłem, że dla mnie obudowa fractala r4 jest cichsza niż arc midi 2  i to że jej np. przód mi się lepiej podoba niż tej drugiej(choć jest to oczywiście subiektywne) i to jak spieraliśmy się odnośnie zasilacza seasonic 550W vs G650-MAS, a w tej cenie jeszcze dobrym zasilaczem był by Fractal Design Tesla R2 650W FD-PSU-TS2B-650W (o którym fakt nie wspominałem wtedy), która konstrukcja będzie lepsza dla autora. Jeśli porównywać tylko kwestię wydajność/cena to wiesz co właściwie wiekszość konstrukcji SLI/Crossfire będzie wydajniejsza, ale patrząc na jej wady mnie to osobiście odpycha. I nie tyczy się tylko tego jednego porównania, własciwie zastanawiam się dlaczego przy droższych konstrukcjach polecacie takie rozwiązanie, przeciez można tak złożyć każdy sprzęt, nawet te tańsze. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Drogi stelek  ja nie kłamię. technologia SLI/Crossfire się rozwija i idzie do przodu to fakt, ale nie jest to technologia dla mnie, które jest bez wad(wyższy pobór prądu, wyższe temperatury oraz mikro przycięcięcia). Fakt dużoo się w tej kwestii poprawiło, ale to nie jest tak, że one nie wystepują(są jeszcze sporadyczne). Przykład prosze dam ci linka http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://media.bestofmicro.com/9/O/348972/original/Multicard-batman.png&imgrefurl=http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-660-ti-benchmark-review,3279-10.html&h=408&w=454&sz=13&tbnid=0emTm9QKwnBVCM:&tbnh=90&tbnw=100&zoom=1&usg=__t5fsOQ1iy2oI8M2Muvu4WjpFYT8=&docid=XT309gzChHAgeM&sa=X&ei=PoRaUs6OHcnD0QXRkoCYDg&ved=0CDAQ9QEwAg popatrz na min. fps. Co do innych rzeczy hmm więc tak odnośnie laptopa idź do x-kom, albo komputronika, albo sferisa i spytaj sie czy w laptopach msi cx61 z i3 oraz gt 645M (teraz obecnie mało dostepne odpowiednik GT 730)  występuje ,throttling" oraz czy są to takie bardzo głośne konstrukcje. Co do zasilacza nie widze sensu kupować zasilacza 550W jak w cenie można mieć zasilacz 650W pożądny też gold. A co do wyciszenia Fractal R4 i Fractal arc midi 2 poczytaj artykuły na necie jest ich sporo.

Link to post
Share on other sites
mikro przycięcięcia

Znowu - na Nvidi mikroprzycięcia ??

PIszesz to w formie jak by dotyczyło wszystkich gier.

Dodam że na jedno-procesorowych kartach również występują sporadycznie problemy - idąc tym tokiem myślenia wszystkie karty są bee - Sli czy nie Sli, każda gdzieś tam będzie krzaczyć.

Od dwóch generacji Nvidia uporała się z mikroprzycięciami - obecnie AMD z tym walczy, ale Ty to przedstawiasz jak by zawsze występowało i do tego powielasz to w każdym możliwym temacie. Do tego jak byś użytkował SLi to jeszcze bym się z Tobą zgodził, bo koleś rzeczywiście wie o czym pisze, ale... nie użytkujesz i piszesz to na podstawie testów z netu. Także tego typu uwagi zatrzymaj dla siebie proszę i nie siej zamętu nie potrzebnego. Mamy pomóc autorowi, a nie tłumaczyć kolejnemu specowi ze się myli.

Powtarzam - mikroprzycięcia na Nvidi to już przeszłość  :!:

Link to post
Share on other sites

Ja nie użytkuję, ale znam osoby które użytkuja i takie problemy maja jeszcze miejsce, wy natomiast mówicie jakby ta technologia już w ogóle nie miała mikro przycięć z czym zgodzić się nie mogę bo ja to jeszcze i koledzy zauważamy (choć tak jak wspominałem widać duże postępy i zdarza sie to sporadycznie). Nie męcę autorowi w głowie jest dorosłym człowiekiem i sam podejmie decyzję. Uwazam, że wymienić się pogladami można zawsze i spostrzeżeniami. Ja jestem przeciwnikiem, wy zwolennikami i tak niech zostanie.  Nie mówie, że problem wystepuje zawsze i wszędzie jeśli chodzi o mikro przyciacia, a jak napisałem ,,sporadycznie" ale to nie jest tak, że wcale i już ta techlogia sobie radzi z tym świetnie, nie wspominajac już o tym, że nie kazda gra korzysta z tej technoligii  Ja wolę mieć niższy pobór prądu, nizsze temparatury oraz spokój z wyżej wymienionym tematem, kosztem nawet mniejszej wydajności.

A linka ci podałem właśnie do Nvidi GTX 660Ti. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Ja również jestem przeciwnikiem SLi (pewnie Ciebie zaskoczę), ale z zupełnie innych powodów - sterownik (profil) wychodzi zazwyczaj później niż sama gra i trzeba po prostu czekać na niego.Do tego pracuje na komputerze, a sporo aplikacji nie korzysta z tej technologii w ogóle. Mikro przycięcia występuje obecnie bardzo rzadko i świadczą raczej o złej optymalizacji samej gry. Do tego najwięksi producenci gier poważnie podchodzą do tematu obsługi dwóch kart - sporo się zmieniło na przestrzeni ostatnich dwóch lat, oczywiście na plus (AMD tylko ssie że aż miło, ale niby w nowych układach ma być lepiej - niebawem się przekonamy o tym).

Prawda jest taka że SLi to obecnie najlepsza opcja wydajność / cena i trudno się z tym nie zgodzić. To jest tak jak z OC CPU - jeden podkręca ile wlezie i tym się kieruje przy zakupie, inny kręcić nie chce w ogóle i nikt mu tego nie zabroni. Kwestia kto jakie ma oczekiwania. Chcąc kupić najwydajniejszą kartę w cenie +1200zł, układy SLi wychodzą najkorzystniej. Co do problemów to procentowo ile one dotyczą tytułów ?? 1%-2% ?? Większa część gier radzi sobie znakomicie, tylko nieliczne perełki coś tam krzaczą, lub w ogóle nie obsługują dwóch kart.

Co do poboru prądu - sprawdź sobie że nie jest z tym tak źle, karty w SLi pracują na średnich obrotach, nie nzam sytuacji gdzie dwie karty jechały na 100%, stąd zapotrzebowanie na prąd jest w granicach rozsądku. Dopiero układy z górnej półki potrafią już co nie co pobrać, ale z drugiej strony patrząc nawet 1 taka karta pobiera sporo energii, więc jak by dodać do tego około 60% więcej to już spore cyferki się pojawiają. Dodam że SLi to zazwyczaj wzrost zużycia prądu o jakieś 40-60%, także źle nie jest. Druga strona medalu jest taka że jedna karta o tej samej wydajnośći pobierze mniej prądu, ale za to nadrobi to znacznie wyższą ceną (btw te ceny high-endów przegięte są, stąd taka popularność SLi - nie każdego stać na Titana, za połowę jego ceny można złożyć SLi o zbliżonej wydajności).

Pozdrawiam Steloniusz "poranny nerw, bo nie ma fajek" II  :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...