Skocz do zawartości

Restarty po podkręceniu I5-2500K


Recommended Posts

Witam. Wyposażyłem się ostatnio w nową obudowę i chłodzenie celem jak najlepszego wykorzystania mojego procesora. Poczytałem trochę poradników, jakichś postów na forum i wziąłem się za podkręcanie. Początkowo nie było problemów. Powyłączałem wszystkie opcje oszczędzające energię, ustawiłem mnożnik na x45 i napięcie na 1,350V (ostatnia stabilna wartość) i po przejściu 10 etapów w IntelBurnTest wszystko było ok. Temperatury w okolicach 79-80 stopni.

Problem zaczął się gdy doszło do chwili włączenia opcji oszczędzania energii. Po wielu próbach zakończonych najczęściej bluescreenem doszedłem do wartości +0,020V w Offset Voltage. W ostatniej jednak chwili (przy wyłączaniu komputera) znowu wywaliło bluescreena.

Postanowiłem zaktualizować BIOS do wersji 3.20. I tu zaczynają się największe schody. Poustawiałem wszystko tak jak jest to widoczne na obrazkach:

 

http://i.imgur.com/E1zMF0o.jpg

(Long i Duration Power Limit oraz Primary Plane Current Limit na 250, Secondary Plan Power Limit na Auto)

http://i.imgur.com/FkAqLUO.jpg

 

Problem w tym że komputer za pierwszym razem uruchomił się poprawnie, przeszedł test OCCT i niby wszystko było ok, ale okazało się to że nie działa karta dźwiękowa (Asus Xonar DX). Po prostu sama z siebie jakby się wypięła z gniazda. W Menedżerze urządzeń nie było śladu, tak samo jak i sterowniki jej nie wykrywały. Jeszcze gorsze zaskoczenie spotkało mnie przy restarcie komputera. Pecet zamiast zrestartować się, całkowicie się wyłączył i zaczął próbować się uruchamiać. Piszę "próbował" ponieważ każda taka próba kończyła się tym że po kilku sekundach (od jednej do sześciu) znowu się wyłączał i znowu po chwili odpalał. Nie dochodziło przy tym nawet do włączenia BIOSu, a jedyne co się pokazywało na wyświetlaczu płyty głównej to "63" lub "b2". Reset CMOS nie odnosił skutku i komputer nadal stał w takim stanie. W końcu po którejś próbie uruchamiał się. Nie wiem jednak czy z moją pomocą (raz zaskoczył przy wciśnięciu przycisku restartowania, innym razem przy trzymaniu guzika resetu CMOS).

Jeśli w końcu pecet zaskoczył, wszystko dalej chodziło ok (oprócz karty dźwiękowej) do kolejnego wyłączenia. W końcu wgrałem domyślne ustawienia UEFI i oba problemy zostały wyeliminowane. Orientuje się ktoś może jednak co może prowadzić do takich problemów?

Edytowane przez Corring
Link to post
Share on other sites

Spread Spectrum - Disabled


Intel SpeedStep Technology - Enabled


Intel Turbo Boost Technology - Disabled


Additional Turbo Voltage - Auto


Internal PLL Overvoltage -  Disabled


Long Duration Power Limit - 200


Long Duration Maintained - auto


Short Duration Power Limit - 230


Core Current limit 230


CPU Voltage - 1.35v offset +0.015-25v


CPU Load-Line Calibration - level 3


 


sprawdź takie ustawienia na 4.5Ghz


co do karty to wyglądało to tak jak by nie łączyła, wyjmij odpal kompa, wyłącz i włóż kartę z powrotem


Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...