Skocz do zawartości

Luzy na Mugenie II


Recommended Posts

Witam

 

Jakiś czas temu kupiłem sobie Mugena II i przy montażu miałem wrażenie, że nie trzyma się on sztywno po dokręceniu. Mianowice po chwyceniu go u góry i próbie poruszenia delikatnie (może 3mm) rusza się na boki. Problem z dokręceniem polegał na tym, że ta czarna podstawa mocowana na odwrocie płyty głównej jest pokryta pseudo gumą/gąbką żeby nie miała styku z płytą główną i jest to w miarę elastyczne przez co nie widziałem jak mocno dokręcać go żeby nie uszkodzić procka. Temperatura po odblokowaniu trzeciego rdzenia i podkręceniu całości na 3.8GHz (phenomII x2 550BE) wynosi 42' w stresie po kilku godzinach co jest dobrą temperaturą, ale zastanawiam się czy taki luz na radiatorze jest do zaakceptowania czy może dokręcić go mocniej? MugenII to rewizja B

 

Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o podpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

W takim razie za słabo dokreciłes,u mnie to samo mocowanie,dokreciłem do konca śruby i trzyma sie jak skała,dokrec ten krzyzak na płycie do konca a pozniej radiator,wygląda na to że silikonowa podkładka jest za słaba i sie splaszczyła z tąd luzy.

Link to post
Share on other sites

No to już wiem, że mogę dokręcać (Za co dziękuje obu Panom :) ) Ale teraz pojawia się pytanie czy jest sens wyciągać to wszystko z budy żeby dokręcać? Jeśli temperatura przez to spadnie znacznie to spoko, mogę się z tym pobawić, ale jeśli niewiele to da to może jednak lepiej to zrobić przy jakiejś okazji ? Co o tym sądzicie ? :->

Link to post
Share on other sites

Trochę irytuję, ale mam stosunkowo małą obudowę i wyciąganie tego wiąże się z gimnastykowaniem na wszystkie strony heh, a z uwagi, że nie znam pozytywnych skutków takiego dokręcenia (jakieś spadki na temp.) to póki co lenistwo bierze górę :)

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu od razu bym się za to zabrał . Nawet gdyby nie miało to wpływu na temperaturę procesora . Denerwowałby mnie ten fakt - Kupno dobrego i drogiego chłodzenia ,a nie zadbanie o jego prawidłowe zamontowanie . Gonzo - Łap za śrubokręt czy cokolwiek innego i dokręć chłodzenie . Wszystko powinno być stabilne . Chyba ,że wolisz , aby Twój PC'et był "na luzie" . :)

 

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich

 

Dziś dokręciłem śruby i skutki są następujące:

 

Luz nadal pozostał, ale jest on już minimalny, przypuszczam, że wynika on z masywności konstrukcji. W każdym razie został zredukowany to minimum, śrub bardziej już dokręcić się nie da ręcznie.

 

Co do temperatur i ta informacja chyba najbardziej interesuje ludzi którzy doradzali dokręcenie:

 

Przed dokręceniem temperatury były następujące (X2 @ X3 3x3800MHz):

idle 40'C, stres 44'C

 

Po dokręceniu (X2 @ X3 3x3800MHz):

idle 38'C, stres 42'C

 

Tak więc dokręcenie przyniosło zysk 2'C w idlu i 2'C w stresie. O ile 2'C w idlu nie robią w zasadzie różnicy o tyle 2'C w stresie to już dobre osiągi z uwagi na potencjał w dalszym podkręcaniu :menda:

 

Dziękuję wszystkim którzy zainteresowali się tematem i mobilizowali do wyciągnięcia wszystkiego i dokręcenia :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...