Skocz do zawartości

Opłakanie niska wydajność komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Fenio,

Recommended Posts

Uwielbiam wypowiedzi znawców, którzy nie mieli doczynienia z takim sprzętem i wyznaja 1 zasade (kup Intela...). Sam posiadałem taki procesor przez 2 lata na dość budżetowej płycie MSI 870 c45. A jednak dało się odblokować go do pełnych 4 rdzeni i nawet podkręcic do 3,9 Ghz. Jedyny mankament jaki był w mojej sztuce procesora to to że był łakomy na napięcie i  przez to robił się ciepły...

 

Ewidentnie widać że twoja płyta główna nie obsługuje poprawnie tego Phenoma. Max Tdp 95 W.

Najprostszym rozwiązaniem jest wymiana płyty głównej na coś lepszego. Ta czynność pozwoli ci cieszyc się dobrą wydajnościa całego zestawu.

 

@Marcin.mag

Tutaj byłaby taka sama sytuacja ze zwykłym x4 955 i też byś powiedział że jest to słabiutki proc? I że się nie nadaje do grqania i trzeba kupić I5 2500k ?

A jest mocny "znafco" ?   ,  nawet po podkręceniu na 4Ghz  nie daje rady dwurdzeniowemu i3

 

http://pclab.pl/art51207-13.html

 

I do Twojej wiadomości mam też x4 955 BE ( a wcześniej Athlon XP 2200+ , XP 2500+ , .Athlon 64 3000+ , x2 5000+ x3 425 ).Znam jego wydajność i możliwości (stabilne 3.9 Ghz na mnożniku , póżniej już musiałem dovoltowywać), nigdzie też nie pisałem że nie nadaje się do grania.To stary procek , debiut miał w kwietniu 2009 r a oparty jest na jeszcze starszej architekturze , jego dni świetności dobiegły końca i tyle , amd juz dawno go nie produkuje tak jak i porzuciło K10.5.Nie będę namawiał nikogo do kupna "technologicznego trupa" tylko dlatego że da się na nim jeszcze w coś pograć , tak samo jak nie namawiam nikogo do kupna i5 2500k.

Edytowane przez Marcin.mag
Link to post
Share on other sites

 

 

poza tym assasins creed 3 to jest killer dla proców,

 

AC3 nie jest żadnym killerem dla CPU, a jedynie nie został zoptymalizowany pod Radeon'y i do tej pory nie wyszła sensowna łatka. Na moim 7970, wykręconym do 1200 MHz na rdzeniu, zdarzały się dropy w okolice 20-25 fps'ów, które były kompletnie nieuzasadnione tym, co działo się na ekranie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Procek tak           http://pclab.pl/art51207.html        , płyta ma gołą sekcję zasilania (zwracaj na to uwagę) gabaryty mAtx (jest naprawdę mała) i ma tylko 2 sloty ram , może byc problem z ewentualnym dodaniem kolejnych , chyba że użyjesz np 2x4gb

 

Goła sekcja zasilania nie jest w tym przypadku żadnym problemem bo nie każdy musi bawić się w OC.

Po prostu włoży procka, pamięci i zapomni że ma płytę. W przyszłości może pakować tam i5 a nawet i7 i też będą normalnie działały więc nie przesadzał bym z tą modą na wielofazowe zasilania i radiatory, to nie jest AMD.

Link to post
Share on other sites

Goła sekcja zasilania nie jest w tym przypadku żadnym problemem bo nie każdy musi bawić się w OC.

Po prostu włoży procka, pamięci i zapomni że ma płytę. W przyszłości może pakować tam i5 a nawet i7 i też będą normalnie działały więc nie przesadzał bym z tą modą na wielofazowe zasilania i radiatory, to nie jest AMD.

Dokładnie tak , ważne też że w mobo za taką cenę wszystkie kondziołki są polimerowe.Szkoda tylko że nie ma hdmi ale to nie problem.

Edytowane przez Marcin.mag
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...