Skocz do zawartości

i5 4670k czy.. czekać?


Recommended Posts

Hej

 

Chodzi mi po głowie zakup PC'ta z i5 + ASRock Z87 Extreme4, ale w sumie nie śpieszy mi się bo czekam na GTA V i DayZ standalone. 

 

Moje pytanie:

Kiedy będzie jakaś rewizja tych nowych procesorów bo 4.5GHz wydaję mi się mało jak za takie pieniądze.. Wiecie kiedy intel ma zamiar wypuścić coś nowego? 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

tego nikt Ci dokładnie nie powie, jak chcesz kręcić i5 4670k do ok. 4,5 Ghz to musisz się liczyć z wysokimi temp.

Po drugie Ghz TO NIE WSZYSTKO, liczy się architektura procesora...

Porównaj sobie phenoma ll @ 4 Ghz z i5 4670k @ 4GHz, wtedy zobaczysz..

Widać jesteś "zacofany o 10 lat", kiedy wierzono że GHz to wszystko :rotfl: 

Edytowane przez Łukasz_966
Link to post
Share on other sites

ja zdaję sobie z tego sprawę, że i5 na 4GHz jest wydajniejsze od byle jakiego amd na 5GHz. ale to prawda mam PC'ta z Athlonem 64+ i od dawna się nie interesowałem sprzętem. Jednak teraz już męczy mnie gra na Lapropie, i się zastanawiam co by tu z pieniędzmi zrobić :D 

Gdzieś przeczytałem, że nowe procki mają wyjść w drugiej połowie przyszłego roku hm.. może do tego czasu pomęczę się z moim laptopem..

 

P.S. wzrost wydajności na poziomie 10% względem starszej generacji procesorów i gorsze możliwości oc nie przekonują mnie do zakupu tej serii.

Link to post
Share on other sites

tego nikt Ci dokładnie nie powie, jak chcesz kręcić i5 4670k do ok. 4,5 Ghz to musisz się liczyć z wysokimi temp.

Po drugie Ghz TO NIE WSZYSTKO, liczy się architektura procesora...

Porównaj sobie phenoma ll @ 4 Ghz z i5 4670k @ 4GHz, wtedy zobaczysz..

Widać jesteś "zacofany o 10 lat", kiedy wierzono że GHz to wszystko :rotfl:

żeś mu pojechał heheh , chłopak nowy ;):P  a ty mu zgrubej rury hehe ;)

Link to post
Share on other sites

ja ci powiem tak... poczekasz pół roku i się dowiesz że znowu za pół roku bedzie hit i tak w nieskończoność... rozumiesz???.

jeśli ci to w czymś pomoże to powiem ci że przesiadłem sie na 4670 k i jestem zadowolony , proc ten na pewno starczy na 2-3 lata spokojnie

Edytowane przez duzy213
Link to post
Share on other sites

tak dokładnie i pewnie jeszcze nowsza przyszłościowa podstawka.

A tak z doświadczenia jak przesiadasz się z jednordzeniowego athlona na core 2 duo to jest już bardzo duży skok wydajności, wszystkie gry zaczynają płynnie działać :D

Jeśli chcesz zaoszczędzić to możesz wziąść używanego i5 2500k + płytę p67 i masz dobry zestaw.

Edytowane przez Łukasz_966
Link to post
Share on other sites

Z tym czekaniem to troszke dziwnie... co do haswella... warto brac... czemu... bo jak podkrecisz nawet na te 4.5 to Ivy na 4.7-4.8 mu nie dorowna a dodatkowo bedzie sie rownie mocno grzala... jak nie bardziej... 

 

Plytka ok proc ok... co do rewizji... niby tak niby nie.... jak niby tak to bedzie ponoc nowy socket ktory bedzie juz pod Brodwella dostosowany o ile brodwell nie bedzie mial wlasnego:D... a wiec jak jestes zmeczony graniem na lapku to brac...

 

Na ile starczy zestaw... w obecnej chwili na lata... ci ktorzy kupili 2,5 roku temu i5 2500k nadal maja swietne proce i nic nie trzeba zmieniac... zakladam ze teraz jest podobnie... Chyba ze AMD z czyms wyskoczy:D

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj tylko że Sandy dało względem poprzednika spory wzrost nie tylko zegar-w-zegar, ale także pozwoliło na uzyskanie dużo wyższych częstotliwości + jest lepiej wykonane od strony technicznej (lutowany IHS zamiast klejonego). Różnice wydajności Sandy-Ivy-Haswell nie są już tak spore, no chyba że mówimy o iGPU.

 

Zwłaszcza że sporo było Sandy idących na powietrzu spokojnie ponad 5GHz, a weź sobie tak HW wykręć :) Miałem 2500K robiącego 5,2GHz... 

Link to post
Share on other sites

niestety jako posiadacz HSW mogę potwierdzić przykrą prawdę, bardzo łatwo jest trafić na padakę, i mnie to spotkało, 4,3 ghz to jest max dla tego proca jeśli chodzi o OC, mimo wszelkich starań i prób nie pójdzie wyżej i już, teraz przejdźmy do pozytywów: trzymam go na stockowym 3,4 z trybem turbo do 3,8 i nie ma gry która robi problemy a wąskim gardłem jest w tym momencie moja grafa, która blokuje liczbe fps w grach, to jest na serio świetny procesor, ale nie opłaca się brać wersji z K, chyba że ta stówka floty nie robi Ci różnicy wielkiej i możesz mieć nadzieje że trafisz na sztukę która się kręci, teraz jakbym się cofnął wstecz do dnia zakupu brałbym to samo ale bez K, i to chyba tylko tego żałuję, to mój pierwszy procesor intela od czasów C2D, i po przesiadce z phenoma oniemiałem i się na serio pozytywnie zdziwiłem jakiego ma kopa ten procek, także jeżeli chcesz go kupić to gorąco polecam, tylko z naciskiem na to że z tym OC wcale nie jest kolorowo


ale taka prawda też że taki 4670k niezależnie czy ma 2,5 ghz czy 4,5, to robi robote, świetny framerate trzyma, myślę że dobrą rekomendacją dla niego jest porównanie w SKYRIM, gdzie w białej grani na phenomie miałem dropy do 20 fps, teraz mam stabilne 60  w tym samym miejscu, a jeszcze po wyłączeniu V-sync fps ruszył do 80 :D to tyle jeśli chodzi o jego możliwości

Link to post
Share on other sites

Jeśli poczekasz do połowy przyszłego roku, to znowu zaczniesz zastanawiać się czy nie poczekać dłużej. Prawda jest taka, że praktycznie co roku wychodzą nowe wersje od Intela. W jednym roku zupełnie nowa wersja procesora, a w roku następnym wersja poprawiona. Co dwa lata trzeba wymieniać płytę, bo sockety już nie takie. Jeśli teraz kupiłbyś Haswella, to w połowie przyszłego roku będziesz mógł zmienić na nową/poprawioną wersję, bo socket na 99% pozostanie ten sam.

Czekanie, bo coś ma wyjść za jakiś okres czasu jest trochę bez sensu. Raczej dużej rewolucji nic nie wprowadzi. Jedyny plus pojawia się wtedy na rynku wtórnym - ludzie podjarani nowymi wersjami wyprzedają swoje dobre podzespoły, by wydajność poszła 5-10% w górę. 

Przykład:

kupiłem 3570 nówkę pod koniec stycznia tego roku za 759zł. Haswell debiutował kwiecień/maj/czerwiec (nie pamiętam dokładnie). Jeszcze miesiąc temu ten sam procesor, w tym samym sklepie kosztował 800zł. Teraz sprawdziłem i kosztuje 760zł. 

Wniosek:

Musiałaby się wydarzyć wielka rewolucja, żeby ceny poszły ostro w dół. Zapewne tego nikt z nas nie doczeka, bo nawet Intelowi chyba się nie spieszy, żeby starsze wersje, które są wciąż produkowane nagle straciły 30-50% na wartości. Intel jest bezkonkurencyjny i można stwierdzić, że to on narzuca ceny. Zupełnie się nie liczy z AMD, bo AMD nie ma polotu do konkurencyjnych procesorów. Oczywiście AMD będą się sprzedawały, ale głównie ze względu na dużo niższą cenę, no kolosalne liczby MHz.

Spójrz sobie jakie są różnice wydajności pomiędzy kolejnymi prockami zaczynając od 2500-3570-4***. Różnice na poziomie kilku procent. W grach żaden z wymienionych nie będzie ogranicznikiem wydajności, dlatego Twoja kasa, Twoja decyzja.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do 4670k też kupiłem miesiąc temu, długo się wahałem bo nie wiedziałem czy czekać. Przesiadka z C2D E7500 na ten właśnie procek to niebo a ziemia. Do tego dysk SSD to już wogóle bajka. OC nie próbowałem w nim jeszcze robić posiadam niby Macho B&W 140, ale mam prądożernego gtx460;) a zasilacz 600W OCZ, gościu w sklepie powiedział mi, że lepiej zmienić kartę i dopiero wtedy próbować, i tego na razie się trzymam, zresztą nawet bez OC gry chodzą bez większych problemów. Nawet jeżeli dostałem padakę to i tak będę bardzo zadowolony z wyboru procesora, teraz tylko zmiana monitora i karty i BF4 i Watch Dog powinno chodzić ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, chciałem poznać waszą opinię.

Co do socketów, to nie mają być nowe? tj. 2011-3? kupując teraz dobrą płytę z lga 1150 mogę się przejechać za te pół roku. W takim wypadku lepiej brać jakąś płytę za 200zł, a nie ponad 400zł.

 

Wiecie, nie śpieszy mi się bo laptop z i5 też spokojnie wyrabia w grach w które gram ;) tylko męczy się bidula i grzeje :(

Edytowane przez doominiqs
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, chciałem poznać waszą opinię.

Co do socketów, to nie mają być nowe? tj. 2011-3? kupując teraz dobrą płytę z lga 1150 mogę się przejechać za te pół roku. W takim wypadku lepiej brać jakąś płytę za 200zł, a nie ponad 400zł.

 

Wiecie, nie śpieszy mi się bo laptop z i5 też spokojnie wyrabia w grach w które gram ;) tylko męczy się bidula i grzeje :(

Nie bardzo rozumiem, chcesz teraz kupic plyte+procka i wymieniac na nowego za rok? Przeciez to nie ma sensu, bo przy nowym procku bedziesz miec nowy lepszy chipset tak jak bylo w przypadku sandy i ivy, a za rok bedzie kolejny 10% wzrost wydajnosci wiec placenie 900zl teraz i kolejnych tylu za rok nie ma sensu, juz lepiej od razu kupic 6 jajowca.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...