Skocz do zawartości

Czy jest to możliwe by awaria sekcji zasilania na płycie uszkodziła procesor?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez karol8721,

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Wczoraj dostałem z Agito po miesiącu walki z nimi nową płytę Z77 MPower gdyż starą odesłałem na gwarancję z powodu awari sekcji zasilania.

Dzisiaj ją podlaczylem i lipa bo płyta resetuje się dosłownie po trzech sekundach i tak cały czas w kółko .

W tych trzech sekundach wyświetlacz kodów post na płycie pokazuje numerki 4F , 03 , 15 , 46 , 49 , 55 , 56

Według instrukcji w książeczce od Msi jest to błąd procesora lub pamięci.

Nie udało mi się wszystkich tych kodów rozszyfrować.

Tak sobie myślę że może Agito poleciało sobie w kulki i wysłało mi zepsutą płytę z uszkodzonym kontrolerem pamięci... sam już nie wiem.

A pamięci po awari płyty sprawdziłem u kumpla więc napewno są sprawne ale nie wiem co z prockiem.

Więc jak myślicie czy awarią sekcji zasilania tej płyty mogła uszkodzić procesor?

Czy może to możliwe że Agito wysłało mi walnietą płytę?

Link to post
Share on other sites

awaria sekcji jak najbardziej mogła uszkodzić procesor, z tego co mi wiadomo płyty z wyświetlaczem najpierw przelatują wszystkie numerki bo sprawdzają wszystko po kolei, ewentualnie zatrzymują się na jakimś i wyświetlają

odpal płytę bez pamięci w takim wypadku powinien się zatrzymać na jakimś konkretnym numerze mówiącym "brak pamięci"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

Wczoraj dostałem z Agito po miesiącu walki z nimi nową płytę Z77 MPower gdyż starą odesłałem na gwarancję z powodu awari sekcji zasilania.

Dzisiaj ją podlaczylem i lipa bo płyta resetuje się dosłownie po trzech sekundach i tak cały czas w kółko .

W tych trzech sekundach wyświetlacz kodów post na płycie pokazuje numerki 4F , 03 , 15 , 46 , 49 , 55 , 56

Według instrukcji w książeczce od Msi jest to błąd procesora lub pamięci.

Nie udało mi się wszystkich tych kodów rozszyfrować.

Tak sobie myślę że może Agito poleciało sobie w kulki i wysłało mi zepsutą płytę z uszkodzonym kontrolerem pamięci... sam już nie wiem.

A pamięci po awari płyty sprawdziłem u kumpla więc napewno są sprawne ale nie wiem co z prockiem.

Więc jak myślicie czy awarią sekcji zasilania tej płyty mogła uszkodzić procesor?

Czy może to możliwe że Agito wysłało mi walnietą płytę?

To co opisujesz to klasyczny przykład Bootloopa , przyczyna prawdopodobnie tkwi w biosie , chodzi prawdopodobnie o to  jak masz obsadzone banki pamięci na mobo .Sam mam p67 od msi choć aktualnie nie używam , ale miałem podobny problem , jak obsadziłem banki 1/3  albo 1/2/3/4 to miałem Bootloopa , jak 2/4 problem znikał .W nowszym biosie to poprawili i śmigało , ale najlepsze że później znowu wypuscili kolejny bios z tym samym błędem.A tak na marginesie na mobo nie ma kontrolera pamięci , od dość dawna jest w procku , ale żeby wykluczyć jego awarię trzeba by go było sprawdzić na innej płycie.

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmmm , co do kodów błędów to może to Ci trochę pomoże        http://www.ami.com/support/doc/AMI_Aptio_4.x_Status_Codes_PUB.pdf

 

 

 

nie wszyskie kody oznaczają błąd , w msi tak wyświetla się post robiony przez mobo.Reset biosu oczywście robiłeś? Czy głosniczek na płycie coś sygnalizuje kodem dżwiękowym ?

 

 

A tutaj znalazłem coś innego

 

http://www.ami.com/support/doc/AMIBIOS8_Checkpoint_and_Beep_Code_List_PUB.pdf

Edytowane przez Marcin.mag
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Robiłem reset biosu,przelanczalem się między biosami. A MPower nie posiada oryginalnie glosniczka na płycie i w akcesoriach też go nie ma. Jeśli procek jest uszkodzony czy to będzie bezpieczne jeśli wsadzę go na inną płytę? Czy może on ją uszkodzić?

Link to post
Share on other sites

Robiłem reset biosu,przelanczalem się między biosami. A MPower nie posiada oryginalnie glosniczka na płycie i w akcesoriach też go nie ma. Jeśli procek jest uszkodzony czy to będzie bezpieczne jeśli wsadzę go na inną płytę? Czy może on ją uszkodzić?

To jedyny sposób żeby go sprawdzić , płycie nic się nie powinno stać , w serwisach komputerowych też sprawdzają podmieniając podzespoły.Masz gdzieś koło siebie jakiś sklep komputerowy z serwisem? , jeśli obawiasz się że coś uszkodzisz zanieś procka do nich , za niewielką opłatą na pewno go sprawdzą .Jeśli masz taką możliwość to dobrze by było jakbyś zaniósł go razem z mobo wtedy będzie 100% pewności.Głośniczki dodawane są do obudowy nie do mb.

Edytowane przez Marcin.mag
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiecie że na to samo wpadłem ;)

Dzisiaj zaniosłem płytę razem z prockiem do serwisu sklepu ESC w Gdańsku niedaleko mnie.

Za sprawdzenie procka i płyty chcą 40 zł i jutro rano będą wyniki.

Moja obudowa niby nie taka zła i szczerze mogą polecić ale głośniczka nie było ;)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Witam po przerwie ;)

Dopiero dzisiaj odebrałem płytę i procek z serwisu bo trochę zapracowany ostatnio jestem.

Jak się okazało płyta jest w pełni sprawna a procesor jest spalony...

Czyli wniosek z tego taki że awaria sekcji zasilania na MPower załatwiła mi procka który wtedy chodził na standardowym taktowaniu beka co...

Serwisant po opisaniu całej sytuacji stwierdził to samo.

Niestety procek który do testów robił stabilne 5.3 Ghz przy 1.48v idzie na gwarancję :(

Jak widać moje obawy się sprawdziły.

Dzięki wam za zainteresowanie się moim problem i dobre rady. Pozdrawiam

Edytowane przez karol8721
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...