Skocz do zawartości

demontaż koszyka cpu S775


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez LessGrossmann,

Recommended Posts

Witam,

 

wlasnie skladam set: 3570k+hr-02,msi z77a-g45. Ostatnie 30min poswiecilem na szukaniu informacji odnosnie montazu macho bez koszyka cpu S775 vs z koszykiem. Wiele informacji na ten temat nie ma.

 

Tematy zwiazane z pominieciem koszykow cpu pojawiaja sie wtedy gdy cooler nie jest wystarczajaco docisniety do cpu i pojawiaja sie wysokie temp. Lub w momentach usuniecia IHS'a.

 

Moje pytania to:

-czy na dluzsza mete bedzie to skutkowalo w wyginaniu plyty (macho do lekkich nie nalezy), lub innemu uszkodzeniu cpu/plyty?

-czy taki zabieg w jakikolwiek sposob polepszy oddawanie ciepla przez cpu (zmniejszy temperatury)?

Link to post
Share on other sites

Jest to zestaw ktory skladam znajomemu, wiec obawiam sie ze za rok moga sie pojawic problemy. Jest to osoba ktora kompa zmienia co 3-4 lata jak juz cos padlo i nie oplaca sie wymieniac.

 

Szukalem dodatkowego info, lecz nadal nic, na zdrowy rozsadek duzej roznicy temp tutaj nie odnotuje (IHS on).

Link to post
Share on other sites

 

- " -czy taki zabieg w jakikolwiek sposob polepszy oddawanie ciepla przez cpu (zmniejszy temperatury)?"

 

 

napisz dokładnie co "poeta" miał na myśli , chodzi o zdjęcie ihs?

 

 

 

"-czy na dluzsza mete bedzie to skutkowalo w wyginaniu plyty (macho do lekkich nie nalezy), lub innemu uszkodzeniu cpu/plyty?"

 

-chcesz go zamontować bez koszyka? a czy jest możliwość montażu macho bez koszyka?,nie zauważyłem tam obecności kołeczków

 

 

 

Jeśli producent dołączył do chłodzenia koszyk + blackplate to należy go jak najbardziej założyć , zresztą zapewne  nie ma innej możliwości żeby go zamocować,  blackplate ma usztywnić określony rejon mobo właśnie po to żeby nie doszło do wykrzywienia/uszkodzenia laminatu płyty.Sam mam Noctua NH-D14 i jedyny sposób montażu przewiduje założenie blakplate , nie zaobserwowałem wyginania płyty i uważam że to o wiele lepsze rozwiązanie dla ciężkich coolerów , niż te tandetne plastikowe kołeczki intela.Jeśli dobrze dokręcisz śruby to będzie lepiej dolegało niż w tradycyjnym rozwiązaniu (tam właśnie przy wysokich chłodzeniach może dochodzić do nierównego docisku na cpu) , mobo nie będzie się wyginać ani też nie trzeba go dodatkowo samemu podwieszać do obudowy (zwróć jednak uwagę żeby płyta była dobrze dokręcona do obudowy) , przy ewentualnym transporcie pc np samochodem należy chłodzenie zdjąć (chyba że leży na plecach , wtedy można zostawić).

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

nie chodzi o zdjecie IHS. Chodzi o usuniecie koszyka cpu (zwanego retention bracket [link])

 

Co do montazu macho i mount'u coolera, backplate ||motherboard||koszyk+cooler -standardowy montaz.

 

 

- " -czy taki zabieg w jakikolwiek sposob polepszy oddawanie ciepla przez cpu (zmniejszy temperatury)?"

 

 

napisz dokładnie co "poeta" miał na myśli , chodzi o zdjęcie ihs?

 

dokladnie to poeta mial na mysli:

Czy taki zabieg w jakikolwiek sposob polepszy oddawanie ciepla przez cpu (zmniejszy temperatury)?

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

nie chodzi o zdjecie IHS. Chodzi o usuniecie koszyka cpu (zwanego retention bracket [link])

 

Co do montazu macho i mount'u coolera, backplate ||motherboard||koszyk+cooler -standardowy montaz.

 

 

 

dokladnie to poeta mial na mysli:

Czy taki zabieg w jakikolwiek sposob polepszy oddawanie ciepla przez cpu (zmniejszy temperatury)?

Poczekaj bo się zgubiłem :)  ,1. masz do montażu mobo msi z77a-g45 lga 1155 + macho tak?, 2.w intelu nie ma żadnych koszyków (w amd są) są tylko otwory do mocowania coolera ,3. dlaczego więc pytasz o lga 775?

 

Co do zdejmowania ihs to dość ryzykowna zabawa i wymaga dużo wprawy, chyba że to już robiłeś , jeśli tak to ok. Co do skuteczności to zobacz tu :  

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-core-i7-4770k-procesor-haswell-testy-temperatury-ihs-tim.html                        

i tu              

 

http://pclab.pl/art49727.html

 

 

sam wyciągnij wnioski.

Edytowane przez Marcin.mag
Link to post
Share on other sites

Haha ja tez juz sie zakrecilem :)

 

Anyway...

1. nie chodzi mi o zdejmowanie IHS'a (nie ma opcji ze sie tego podejme by mu wykrecic proc gdzie tak naprawde 4Ghz mu wystarcza)

2. najprawdopodobniej zle to nazwalem, chodzi mi o demontaz retention bracket (koszyk cpu) wyglada to tak

3. z tego co czytalem/szukalem robi sie to zazwyczaj gdy IHS zostaje zdemontowany

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się to kompletnie zbędne skoro nie zdejmujesz IHS a z tego co czytałem ma to sens tylko wtedy bo przeszkadza przy dociśnięciu stopy radiatora do procesora bez czapki. Wątpię by miało to jakikolwiek wpływ na temperatury procka w twoim wypadku bo przecież w żaden sposób nie ogranicza to przepływanie ciepła.

Link to post
Share on other sites

Haha ja tez juz sie zakrecilem :)

 

Anyway...

1. nie chodzi mi o zdejmowanie IHS'a (nie ma opcji ze sie tego podejme by mu wykrecic proc gdzie tak naprawde 4Ghz mu wystarcza)

2. najprawdopodobniej zle to nazwalem, chodzi mi o demontaz retention bracket (koszyk cpu) wyglada to tak

3. z tego co czytalem/szukalem robi sie to zazwyczaj gdy IHS zostaje zdemontowany

Chodzi o zapinkę na gnieździe procesora , tak jak kolega napisał wyżej jeśli nie zdejmujesz ihsa to tego nie ruszaj.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...