Skocz do zawartości

Recommended Posts

Elo,
Mam tego oto lapka y580 i3 8gb. Kupiony w sierpniu do niedawna wszystko ok, system windows 7 orginalny. Jakieś 2 tyg temu podczas grania w LoLa, wyskoczył mi bluescreen. Myślałem że to jednorazowy przypadek. Ale dziś podczas korzystania z internetu i słuchania muzyki, z du*y wyleciał BLUESCREEN. Nie zdążyłem wszystkiego przeczytać ale pisało coś o sterownikach i biosie.
Pomoże ktoś ?
 

Link to post
Share on other sites

Dwa razy blue screen na dwa tygodnie to w przypadku Windowsa nie jest tak dużo. Mój Lenovo kupiony 3 lata temu po pół roku został odesłany do serwisu bo nagle wszystko padło. Jak będzie Ci się to częsciej powtarzać to przeinstaluj system. Jak to nic nie da to wyślij do naprawy, pewnie płyta główna.

Link to post
Share on other sites

Ok, może i przesadziłem bo tamten bluescreen mógłbyć nawet 3tyg temu. (15-20dni temu). Ale może mam paranoje ale za każdym gdy wyskoczył mi bluescreen teraz i ostatnio miałem podpięte głośniki. A podpinam je prawie nigdy. (ostatni raz właśnie gdzies z 15dni temu). A już wczesniej miałem problemy że brak dźwieku na głośnikach i wgl.

Link to post
Share on other sites
Dwa razy blue screen na dwa tygodnie to w przypadku Windowsa nie jest tak dużo.

Jak nie potrafisz się posługiwać komputerem to może tak.

Blue screen baaardzo rzadko pojawia się z powodu systemu. Zazwyczaj powodują je problemy z podzespołami, albo żrący się ze sobą soft.

Link to post
Share on other sites

Szklanej kuli nie mam.

Podrzuć pliki *.dmp z folderu c:\windows\minidump do analizy jeśli jakieś się zapisały to się zobaczy co w systemie piszczy.

Siódemka ma zmieniony i dużo bardziej regorystyczny model pisania sterowników pod ten system i bsodów z doświadczenia jest zdecydowanie mniej ale jednak są. Z grubsza to problem sterowników (nie tylko od podzespołów ale także tych wirtualnych np od programów antywirusowych czy wirtualnych napędów) komunikujących się z jądrem systemowym, błędna obsługa wyjątków, błędy w dostępie do segmentów pamięci itp. W dużo mniejszym stopniu są to bsody typowo związane ze sprzętem - awaria ram, karty grafiki, płty głównych czy błędów bad sector na dysku (mniej więcej w takiej kolejności).

Link to post
Share on other sites

Plik wymiany gdzie trzymasz ?

Uruchom weryfikację sterowników, może jakiś bsod w międzyczasie wyskoczy

- Kliknij Start, wpisz cmd a potem verifier.exe
- Zaznacz opcję "Utwórz ustawienia niestandardowe".
- Kliknij "Wybierz indywidualne ustawienia z pełnej listy".
- Zaznacz opcje -> Pula specjalna - Śledzenie puli - Wymuszanie sprawdzenia IRQL.
- Kliknij "Wybierz nazwy sterowników z listy" po czym chwilę czekamy.
- Zaznaczamy wszystkie sterowniki nie pochodzące od Microsoft (sortujemy wg kolumny Dostawca).
- Klikamy zakończ, uruchamiamy ponownie komputer i czekamy pracując sobie na złe lub dobre wieści przez kilka godzin czy system się wysypie bsodem czy nie.
- Wpisujemy verifier.exe /reset aby zakończyć diagnostykę sterowników i uruchamiamy sprzęt ponownie.

Link to post
Share on other sites

Plik wymiany gdzie trzymasz ?

Uruchom weryfikację sterowników, może jakiś bsod w międzyczasie wyskoczy

- Kliknij Start, wpisz cmd a potem verifier.exe

- Zaznacz opcję "Utwórz ustawienia niestandardowe".

- Kliknij "Wybierz indywidualne ustawienia z pełnej listy".

- Zaznacz opcje -> Pula specjalna - Śledzenie puli - Wymuszanie sprawdzenia IRQL.

- Kliknij "Wybierz nazwy sterowników z listy" po czym chwilę czekamy.

- Zaznaczamy wszystkie sterowniki nie pochodzące od Microsoft (sortujemy wg kolumny Dostawca).

- Klikamy zakończ, uruchamiamy ponownie komputer i czekamy pracując sobie na złe lub dobre wieści przez kilka godzin czy system się wysypie bsodem czy nie.

- Wpisujemy verifier.exe /reset aby zakończyć diagnostykę sterowników i uruchamiamy sprzęt ponownie.

Włączyłem tak jak mówiłeś, komputer sie zrestartował i nic, wiec włączyłem sb yt jakiś film i nagle film sie zaczął zacinać. BUM i tak cały czas. Użycie procesora praktycznie cały czas jest na 10-14% ale czasami wyskakuje nagle na 80

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...