Skocz do zawartości

nowa skrzynka do 2000 kilka pytań


Recommended Posts

Witam, zastanawiam sie nad zakupem nowego komputera, jednak mysle nad wykorzystaniem paru "starych" podzespołow ze starej skrzynki kupionej jeszcze w roku 2008. Chodzi mi o:

Dysk Seagate 320 GB Serial ATA/300 Barracuda 7200.10 7200rpm, 16MB cache

Zasilacz Chieftec GPS-500-AB-A, 500W

Jesli chodzi o dysk to pojemnosc w zupełnosci mi wystarczy, tylko nie wiem jak tam z jego jakoscia na chwile obecna, tak samo jak z jakoscia zasilacza.

 

Wacham sie troche poniewaz na poczatku roku kupiłem netbooka ASUS K56CM, Intel Core i5 - 3317U, 1,7 GHz, 8GB ram, Geforce GT 635M 2GB, Dysk 500 GB. Z grami radzi sobie nawet spoko, tylko np beta Battlefield 4 (wiem ze jest beznadziejnie zoptymalizowana) chodzi bardzo słabo, Splinter Cell Blacklist tez chodzi słabo, a czekam jeszcze na wiedzmina 3 ktory wyjdzie w przyszlym roku. Myslalem zeby sprzedac netbooka za około 1700 zł (z racji na b. dobry stan) dołozyc ze 300 stówki albo nie i kupic sobie sama skrzynke. Co mozecie mi zaproponowac w takiej cenie, jakies sugestie?

Bede wdzieczny za pomoc, z gory dziekuje.

Link to post
Share on other sites

Jeśli zostawiemy Twój dysk SATA to można złożyć całkiem przyzwoitą maszynkę:

 

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 192bit (1096/6008)

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS122 SATA (black)

EVGA 500W 500B 80+ Bronze

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)

 

Razem: 2045zł w esc.pl

kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

Zestaw umożliwi (jesli będziesz chciał) OC procesora pod 3,7-3,8 GHz, z przyzwoitą kartą graficzną (teraz jest w obniżonej cenie do tego). Obudowa, no cóż, budżetowa, ale ma 2 wentylatory 120mm. 4 GB RAM na razie starczy, potem dokupisz drugi moduł.

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

tzn moj netbook kosztował około 2200 i wiediałem ze nie bedzie to kosa ale i tak moge rownie dobrze korzstac ze stacjonarnego bo z funkcjonalnosci netbooka rzadko korzystam wiec pomyslalem ze przy dolozeniu małej kwoty moge miec spoko sprzet do grania :)

Edytowane przez majk_be
Link to post
Share on other sites

 

 

Zestaw, który zaproponowałem to inna bajka, a może kajitsu. lub inny ekspert coś jeszcze mocniejszego złoży w tym budżecie

 

Zestaw jest jak najbardziej ok, choć można wykorzystać stary zasilacz

 

 

 

Zasilacz Chieftec GPS-500-AB-A, 500W
 

 

Z drugiej strony jest to dość stara jednostka ... dlatego lepiej dmuchać na zimne. 

 

Zamiast Brutusa 410 weź Zalman Z3 Plus (b/z)  - 4 wentylatory w zestawie, w tym jeden LED, regulator obrotów, okno, filtry w zestawie 

 

http://vozforums.com/showthread.php?t=3378708

Link to post
Share on other sites

wiec tak mam juz potencjalnego kupca na laptopa wiec mozliwe ze w sobote - poniedziałek składałbym zamowienie na zestaw podany przez BlueMike'a, oczywiscie jestem otwarty na propozycje i co z tym zasilaczem bo jak starczy to mi wyjdzie taniej, cena zasilacza nie jest jakas kosmiczna wiec moge kupic nowy


up

wiec jak z zasilaczem wystarczy stary czy lepiej zainwestowac w nowy?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz zaoszczędzić to możesz zostawić swój zasilacz, o ile nie masz z nim jakichkolwiek przygód ... warto by go sprawdzić pod większym obciążeniem .... 

 

Oczywiście dla święto spokoju można kupić nowy, proponowany przez Mika Evga 500 to ta sama konstrukcja co be quiet! L8 a Twoja jednostka mimo 500W na naklejce ma tylko 380W na +12V

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...