Skocz do zawartości

Karta Graficzna Radeon 7950 :(


Recommended Posts

Witam mogłby mi ktos pomoc, albo doradzic.
Posiadam karte Gigabyte radeon 7950..
Moje pytanie brzmi jakie max temperatury moze osignac ta karta.

Podczas spoczynku ma on ok 40  stopni, zaś podczas grania dochodzi ok 60 w jakies wymagajace gry na ultra ale wentylatory chodza tam wtedy z predkoscia 3100 rpm.. i są dosyc głosne. Czy to jest cos nie tak ze te obroty tak podskakuja z 1800 ?

Czy ja moge poprostu sobie ustawic predkosc wentylatorow na np 2000 i bd to wporzadku co do chlodzenia.

Link to post
Share on other sites

Może być, ale pamiętaj im wyższa temperatura tym krótsza żywotność układu. Im chłodniej tym lepiej, nie po to producent zamontował wyższe obroty aby karta chodziła cały czas w wysokiej temperaturze.

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

ja mam przy ostrym wygrzewaniu msi kombustorem około 65 stopni a w grach około 55-60, mimo że wiatraki mam ustawione żeby wchodziły na obroty powyżej 70 stopni, więc praktycznie zawsze 100% ciszy,  ale też dlatego że mam dobrze wentylowaną budę i wymieniam często pastę

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Takie temperatury to jest pikuś Referencyjne GTX480, 580 przekraczały 90 stopni.

 

Jeśli o aplikację chodzi to ja polecam MSI Afterburner. Można tam sobie stworzyć ładną krzywą, określająca zależność prędkości obrotowej wentylatorów od temperatury.

Link to post
Share on other sites

kurcze nie daje mi to spokoju, nie wiem jak powinno byc dobrze.. mialem ustawione teraz te 2200 rpm i gralem w War Z i mialem tak ok 70/2 stopni... i nie wiem czy to nie zbyt przesadzam.
ale no cichutko jest.
To "jarnuszkiewiczm" jak to jest u Cb ze mowisz ze masz cichutko 100 % a masz wiatraki ok 70 % ja ciuchutko to mam gdzies w granicach 45% ale za to temp karty wtedy ponad 70 stopni tak do 75 zauwazylem 

Link to post
Share on other sites
mam dwa monitory flatrony oba

 

To tak będzie - gdyby 40*C było przy jednym monitorze - byłby problem (znaczy, nie problem, tylko za dużo).

 

Temperatury są w stresie OK, jak chcesz mieć ciszej, to albo ustawić ręcznie wentylator, albo edycja bios.

Link to post
Share on other sites

Jeśli natomiast jest Ci za głośno, podeślij mi bios od tego 7950, zmienię Ci ustawienia wentylatora na mniej agresywne.

Sam mam też WF3 od Gigabyte i też tak musiałem sobie zmodować, bo nie dało się spokojnie posiedzieć przy PC (szczególnie w nocy).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...