Skocz do zawartości

Upgrade/zwiększenie wydajności grafiki w zestawie


Recommended Posts

Witajcie.

Niedawno pomogliście mi złożyć kompa, teraz proszę was o pomoc w zwiększeniu wydajności grafiki

 

Co mam - 

i5 4670k

MSI G45 z87

2x4GB kingston beast CL9 1600MHz

Silentium PC M1 650W

SSD Intel 335 180GB + 1GB WB Black

 

I bohater główny:

MSI GTX 560TI OC 2GB Twin Forzr

 

Po pierwsze - wiem, wybrałem ujowy zasilacz, ale mądry polak po szkodzie, póki co jest cichy i daje radę.

 

Co do karty-  puszczając benchmark obecna karta osiąga 80'c Co wydaje mi się dość dużo, wcześniej nie wychodziłą poza 65. W wekend zabiore się za wymianę pasty (ktoś wie czy traci się gwarancję przy takim zabiegu? Jeszcze zastanaiam się czy to nie przez OC Gene, które uruchomiłem w biosie.

 

Druga sprawa. Zwiększenie wydajności:

http://www.youtube.com/watch?v=vJKBK48OcKQ

 

Na filmiku widać jak Linus kręci podobną kartę do 1GHz. U mnie 900 to jest max, a i tak nie przechodzi testów stabilności - po 5-10 min się wywala.

Czy wypalona pasta może być przyczyną, czy poprostu słaby sort procka (nie zwiększałem 'voltage' nie chciałbym jej spalić, jeszcze będę próbował, ale ile można to ruszyć, że tak przy okazji spytam, żeby nie obciążać zbyt mocno układu?

 

I powrót do głównego tematu.

Myślałem żeby zrobić SLI.

 

Czy powinienem wrzucić drugiego 560Ti? Czy polecieć w jakąś nowszą serię np: GTX 660:

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-twin-frozr-iii-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-646679.html?utm_content=646679&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie

 

W sumie to zależy mi żeby to był produkt MSI - mam płytę i tą kartęz której jestm zadowolony od prawie 2 lat więc do SLI też bym wrzucił MSI.

 

Monitor mam fullHD, w gierkach póki co wszystko śmiga na w miarę dobrych detalach, ale chcę więcej od tego sprzętu. A budżet - na 660 bym uzbierał te 669pln ;)

 

Dzięki i pozdrawiam!

 

Link to post
Share on other sites

Powiem tak sam mam 560Ti w SLI i działa dość spoko.. aczkolwiek od czasu do czasu występują problemy co często kończy się reinstalacją sterowników...

Również niektóre gry, głównie MMO nie suportują SLI czy CrossFire, wtedy i tak będzie działać ci tylko jedna karta.. aczkolwiek Duże, nowe produkcję już mają support do SLI wbudowany.

 

Wymiana 560ti na 660 to jak zmienić sandały na halówki.. niby lepsze i wygodniejsze ale długo i tak nie wytrzymają, no i nie są to addidasy xD

 

Jeżeli twój budżet wynosi zaledwie około 700zł, to bierz 560ti SLI.. Będziesz miał gigantyczny skok mocy w porównaniu z 660Gtx...

Pamiętaj tylko że rachunki za prąd też będą wieksze no i temperatura w obudowie też wzrośnie.. No ale SLI się już raczej nie podkręca.. nie ma po co :)

 

Sprawdź jeszcze czy wyrobi ci zasilacz.. ja sie zabardzo na nich nie znam więc niech ktoś inny się jeszcze wypowie.. ale moim zdaniem powinien dać rade

 

 

Jeżeli jednak chciał byś zostać na jednej karcie to jedyny upgrade to 7970, 670Gtx, 680Gtx lub 770Gtx i wyżej...

Ale na takie produckje trzeba już sporo wyłożyć :)

 

Taka moja opinia..

Edytowane przez lok1995
Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie o zasilacz zmieniam kartę i zastanawiam się czy zasilacz wyrobi

procesor—i5 2500k+Thermalright HR-02 Macho

płyta główna-Gigabyte Z68A-D3-B3

ram-G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 1600MHz CL9

chłodzenie obudowy-3 razy Scythe Slip Stream 120 mm

 

karta graficzna-Radeon 6850 HIS 1GB----JEST

 

karta graficzna-Gigabyte GeForce GTX760 2048MB OC—BĘDZIE

 

zasilacz--Thermaltake Smart SE Modular 530W-JEST

 

Dać coś mocniejszego ?

Procka nie kręcę. Multi GPU nie będzie.

Edytowane przez piter44425
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...