Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam , wczoraj doszedł do mnie procek , niby wszystko oki wydajność nie porównywalna do starego x2 5200 ,ale jest małe ale... , chodzi mi oto że jak mam włączone ,, minimalne zarządzanie energią,, i gram w crysis,, to procek że tak powiem strasznie powoli się ,,rozpędza,, , zaraz po odpaleniu gry mija kilkanaście sekund gdzie jest straszna zamuła potem wskakuje już na 22 - 24 klatki , przy włączonym ,, stacjonarny w domu,, jest oki , momentalnie się rozpedza i mam około 30 klatek, na starym procu było normalnie przy właczeniu gry chwilka zamuły i oki, a zatem mam pytanie ? czy jest to normalne? i czy muszę przed każdym graniem przełaczać na ,, stacjonarny,,? a jak już czy można to przełaczać jakoś,,szybciej ,, jednym kliknięciem ;);) ,

Link to post
Share on other sites

To jest Cool'n'Quiet. Czasami dziala to tak sobie...

 

podepne sie pod temat:

Czy jest jakis programik ktory byl by wstanie robic to co Duzy213 pisze automatycznie po wykryciu trybu 3d?

Na zasadzie roznych taktow karty graficznej dla trybu 2D i 3D - gdy ona wykryje tryb 3d, to automatycznie ustawia max takty i nie jest istotne obciazenie karty.

Procek w C'n'Q tak nie robi... bo ustawia mnoznik w zaleznosci od obciazenia, a czasami ta zmiana nie jest zbyt szybka lub podczas gry chodzi na mniejszych taktach obnizajac fps.

Link to post
Share on other sites

To jest Cool'n'Quiet. Czasami dziala to tak sobie...

 

podepne sie pod temat:

Czy jest jakis programik ktory byl by wstanie robic to co Duzy213 pisze automatycznie po wykryciu trybu 3d?

Na zasadzie roznych taktow karty graficznej dla trybu 2D i 3D - gdy ona wykryje tryb 3d, to automatycznie ustawia max takty i nie jest istotne obciazenie karty.

Procek w C'n'Q tak nie robi... bo ustawia mnoznik w zaleznosci od obciazenia, a czasami ta zmiana nie jest zbyt szybka lub podczas gry chodzi na mniejszych taktach obnizajac fps.

K10Stat lubi nie dać się skonfigurować, a osobiście po prostu ustawiłem w zarządzaniu energią w Windowsie jeden tryb na oszczędzanie energii (z Q'n'Q) i drugi na pełną wydajność (procek jest zawsze na 3,5GHz) i przełączam je w miarę potrzeby (skrót na pulpicie i heja mango banana)
Link to post
Share on other sites

przestalem uzywac k10 po podkreceniu proca, bo nie dawal mi mozliwosci ustawienia wyzszego naoiecia niz standardowe, chyba ze wyszla jakas nowsza wersja k10 z taka mozliwoscia??

 

Lorduś:

jak zrobiles te skroty? pozno juz i nie chce mi sie szukac po necie... mam teraz win 7

Link to post
Share on other sites

zuber ja sie nie pytalem jak uzywac tego programu czy jak podkrecac proca bo to to ja wiem :) ale czy ten program pozwala w jakiejs nowszej wersji zwiekszac napiecie.

 

Poza tym nie moge u siebie zrobic ustawien takie jak Ty masz... ja mam innego proca.

 

Sprawdzilem wlasnie najnowsza wersje 1.32 i tam juz mozna... we wczesniejszych sie nie dalo. W takim wypadku pewnie wroce do uzywania tego programiku... szkoda tylko ze nie ma tam takich opcji jak pisalem wczesniej (mowie o automatycznym wykrywaniu trybu 2d/3d).

 

lordus:

aa... no tak tez to robilem. Szukam juz od paru dni jakiegos prograu ktory by rozpoznawal tryb 2d/3d i ustawial odpowiedni tryb zasilania lub odpowiednie napiecia i fid'y did'y... ale chyba takiego nie ma... trzeba bedzie cos napisac samemu ;)

Link to post
Share on other sites

No wlasnie moim zdaniem to odpowiednie dobieranie niezbyt dobrze dziala.

Podczas grania w niejedna gre procesor nie jest wykorzystywany w 100% caly czas, taktowanie spada do do p3 lub p2... i sa opoznienia gdy nagle wymagana jest wieksza moc obliczeniowa co skutkuje chwilowym spadkiem fps czesto ponizej 25-30... czyli juz odczuwalnie.

Nie ma takiego problemu gdy wykorzystuje proca do renderowania lub kodowania... bo tam procek wykorzystywany jest w 100% od poczatku do konca procesu, ale w grach juz tak nie ma.

Sa tam do ustawienia opoznienia ale jak u mnie daje na 0ms to jeszcze gorzej to z jakiegos powodu u mnie dziala... zawsze odczuwaly jest ten przeskok.

 

Testowalem chwilke nowsza wersje, ale mimo ze sa tam do wyboru wyzsze napiecia, to nie moge ustawic wyzszego niz 1.325V no a moj procek niestety przy 3.5GHz potrzebuje 1.375V do stabilnej pracy...

Link to post
Share on other sites

Tzn że w biosie nie możesz podnieść napięcia? Ja normalnie Vcore i inne z biosu,mnożnik też w moim przypadku x18 a potem robię profil w K10stat i tam napięcia przy max taktowaniu nie zmieniam jedynie do niższych i konfiguruje aby jak najlepiej odwzorować pracę C&Q

 

Aha i na wyżej zamieszczonym screen'ie CPUID Hardware Monitor Pro pokazuje błędną nazwę procesora X3 425 a powinno być Phenom II Black Edition :) po przeinstalowaniu programu jest już ok.

Link to post
Share on other sites

aha w ten sposob... no nawet nie pomyslalem. Zalozylem ze jak zastosuje ten profil to automatycznie napiecie procesora przy maksymalnym obciazeniu spadnie mi do 1.325V tak jak pisze przy p0... sprobuje moze dzis jak bede mial chwilke.

 

No ale i tak to niczego niestety nie rozwiaze jesli chodzi o gry i automatyczna zmiane w zaleznosci od obciazenia. Teraz mi to za specjalnie nie przeszkadza bo grac w nic obecnie nie gram... a zawsze moge zmienicac recznie.

 

Narazie dziala mi bez problemu C'n'Q na podkreconym procku 13x268 (1.375V) przy max obciazeniu, a mnoznik spada do 4 (1.1V)... ale poprobuje k10 jak bede mial czas moze napiecia nia nizszych poziomach da sie bardziej obnizyc.

Link to post
Share on other sites

mi wlasnie chodzilo o zautomatyzowanie tego procesu... no ale jak sie nie da, to sie nie da :)

 

bo tak to moge zrobic tak jak piszesz, albo uzywajac C'n'Q wybierac pomiedzy dwoma profilami zarzadzania energii w windowsie tak jak Lorduś pisal (i ja do tej pory tak robilem)

 

mam jeszcze jeden pomysl nad ktorym kombinuje, ale watpie czy cos z tego wyjdzie... jesli sie uda to napisze

Link to post
Share on other sites

Czy Wam wszystkim się stabilnie odblokowały rdzenie? Bo podomno 9/10 phenomów x2 555 się pięknie odblokowuje i stabilnie, co w przypadku x2 550 jest już loterią 50/50 jeżeli chodzi oo odblokowanie i 50/50 że będzie stabilnie po odblokowaniu... ? Jak to jest z x2 555 w rzeczywistości?

 

PS:

Proc już do mnie jedzie z camino.pl :wariat:

Link to post
Share on other sites

ja mam x3 435 i mi sie udalo... ale nie masz co szukac statystyk na forach... bo tam z reguly ludzie sie chwala gdy cos sie uda a nic nie pisza gdy sie nie uda :wariat:

 

Zawsze jest jakas szansa... ale nie masz sie co dopatrywac statystyk, chyba ze kupilbys po kilkaset sztuk z roznych serii i posprawdzal... inaczej to sie tego nie sprawdzi

 

w kazdym badz razie... zycze powodzenia :wariat:

Link to post
Share on other sites

No ja miałem Athlona II X3 425 i odblokowałem rdzeń i L3 6MB ale niestety ten 4 rdzeń robił artefakty w niektórych grach,które korzystały z 4 rdzenie a poza tym był stabilny tak czy siak L3 6MB było :wariat: i pracował jak Phenom II X3 za całe 243zł a potem procek się sprzedał,teraz mam pewniaka z 4 jajcami X2 555 a raczej X4 B55 3,6Ghz 1,34V + K10stat zastępuje C&Q

Ps browar0707 jak dostaniesz proca to daj znać jak się odblokowuje :wariat:

Link to post
Share on other sites

tylko nie mam pojęcia jak zrobić żeby program przy uruchomieniu odpalał się zminimalizowany i odrazu właczony,,enabled,,

witaj,jeśli pytasz o K10stat to proste,jak już utworzysz sobie profil np P0 3000 1,2000V P1 2500 1,0000V P2 2000 0,9000V P3 800 0,75000V to potem na ikonę K10stat klikasz PPM (prawy przycisk myszki) > Właściwości > Element docelowy i po exe dopisujesz -StayOnTray -NoWindow -ClkCtrl:2 -LoadProfile:1 całość przykładowo powinna tak wyglądać D:\K10STAT132\K10STAT.exe -StayOnTray -NoWindow -ClkCtrl:2 -LoadProfile:1 potem Zastosuj > OK a potem robisz skrót do Autostartu i już po po ponownym uruchomieniu program uruchomi ci się w trayu z ustawieniami które wcześniej sobie wybrałeś.I to tyle :menda: ,pozostaje ci tylko już zabawa z P-state jak stworzyć własny optymalny profil do swoich potrzeb.

U mnie np tak to wygląda

 

http://gfx.efotek.pl/images/7vl4sbbq71ycviahh30.jpg

 

Oczywiście każdą ustawioną częstotliwość procesora na P-state przetestuj na danym napięciu czy jest stabilny polecam OCCT oraz Prime 95 do tego 1godz wystarczy,będziesz wiedział czy obniżyć jeszcze Vcore i w ten sposób możesz zrobić ciekawy profil i zaoszczędzić kilkanaście Watt :wariat: no i temperatury niższe.

Link to post
Share on other sites

super, dzięki , wszystko ładnie chodzi , profile zkopiowałem twoje :menda: , mam jeszcze jedno pytanko , moja płyta to 770ds i proc wiadomo nie odblokowany , napięcia mostka też mam zwiększać? a może masz jeszcze jakieś sugestie co do mojej płyty? ,

Link to post
Share on other sites

No jeśli kręciłeś procesor mnożnikiem co chyba jest oczywiste bo to BE to nie musisz podbijać napięcia na NB bo kręcisz sam procesor,no chyba że kręcisz FSB to wtedy zależnie jak ustawisz dzielnik,jeśli NB 2400Mhz to tak 1,25V-1,3V ja osobiście nie przekraczam 1,3V na NB,nie widzę takiej potrzeby ani korzyści z wyższego napięcia.Co do płyty to szkoda że nie ma ACC bo jeśli masz X2 555 to na płycie z tą funkcją mógłbyś odblokować w pełni sprawne 2 rdzenie,sprzedaj płytę i kup coś na AM3 z SB710 lub 750 Asrock,Biostar itp.

Link to post
Share on other sites

No super w poniedziałek dostałem swojego PhenomaII x2 555 i odblokował mi się pięknie do @B55 x4 na ASRocku M3A785GMH/128 :wariat:

 

Teraz pytanie do szpeców - jakie napięcie mam ustawić? Bo fabrycznie jest 1,4V przy taktach 3,2GHz? Tak mi płyta pokazuje... i nie wiem czy zostawić czy obniżyć :jupi: sie nie znam zbytnio w podkręcaniu...

 

Zasiłka to ModeCom mc-350W, grafika zintegrowana, chłodzenie procesora BOX.

 

Mogę lekko podciągnąć procka czy lepiej nie próbować? Jeżeli mogę to do ilu będzie bezpiecznie i jakie napięcie przy tym ustawić? (bardziej zależy mi na bezpieczeństwie oraz stabilności niż na taktach).

Link to post
Share on other sites

No super w poniedziałek dostałem swojego PhenomaII x2 555 i odblokował mi się pięknie do @B55 x4 na ASRocku M3A785GMH/128 :wariat:

 

Teraz pytanie do szpeców - jakie napięcie mam ustawić? Bo fabrycznie jest 1,4V przy taktach 3,2GHz? Tak mi płyta pokazuje... i nie wiem czy zostawić czy obniżyć :jupi: sie nie znam zbytnio w podkręcaniu...

 

Zasiłka to ModeCom mc-350W, grafika zintegrowana, chłodzenie procesora BOX.

 

Mogę lekko podciągnąć procka czy lepiej nie próbować? Jeżeli mogę to do ilu będzie bezpiecznie i jakie napięcie przy tym ustawić? (bardziej zależy mi na bezpieczeństwie oraz stabilności niż na taktach).

1,25V-1,3V dla 3,2GHz , na 1,42 u mnie odblokowany chodzi na 3875MHz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...