Skocz do zawartości

Komputer do max 1500 zł


Recommended Posts

Witam. Kupiłem w roku 2012 laptopa z myślą , że będę mógł na nim zagrać w gry z roku 2012/ 2013. Jednak grubo się myliłem, a że był to mój pierwszy laptop nie miałem pojęcie , że jest tak słabo wydajny. Jego podzespoły są dobre: i5 drugiej generacji 2,4 Ghz, karta graficzna GT555M 2gb, 8gb RAM. Jednak podczas gier strasznie się grzeje i głośno chodzi. Wiec postanowiłem wrócić do korzeni i kupić komputer stacjonarny. Chciałem się poradzić was, ponieważ chcę kupić cały komputer po częściach. Zbyt dużego budżetu nie mam. Czy taki zestaw będzie dobry??? Czy wszystko będzie współgrało?

 

 

 

 Zasilacz: OCZ Fatal1ty     550W                                                      250zł

Radiator: SilentumPC Spartan Pro HE924                                  70zł

Napęd optyczny  Samsung 18X48X                                               55 zł

Pamięć RAM G.Skill 8GB DDR3-1600                                           165 zł

Procesor Intel Core i3-3240 2 rdzenie 3,4GHz                            340 zł

Płyta główna: Gigabyte GA-Z68AP-D3                                                200zł

Karta graficzna Afox GeForce GTX650 1GB DDR5                     400zł

Seagate Barracuda ST1000DM003    1TB                                     230 zł

Super Obudowa GAMER-2 RED                                                           90 zł

 

                                                         SUMA: 1800 zł więc                                                                                              muszę zaoszczędzić na czymś 300 zł.

Edytowane przez vizawo
Link to post
Share on other sites

Zestawik : http://www.morele.net/inventory/info/O7yGsa/

 

Wydajny procesor i pobiera mało prądu .

Płyta matx pasująca do małej obudowy . 

Ramu 4GB powinno Ci wystarczyć .

Dysk 1TB Seagate bo widzę że dałeś to też go wrzuciłem tutaj .

Grafika Asus HD7790 1GB wydajnijsza niż w grafika w twoim zestawie.

Zasilacz 430 W z Dobrej markowej fimy .

 

Tylko 100 zł więcej niż budżet , ale warto tą stówkę dołożyć .

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

PL-ayeR  raczej używanego komputera nie chcę. 

Panowie co do waszych zestawów to wszystko jest ok, ale miałem już do czynienia z kartą graficzną radeon i był to którego będę żałował do końca życia. Nie chcę mieć do czynienia z tymi kartami. :). Ale czy te karty HD nie są zintegrowane?? Ja u siebie w laptopie mam 1 HD i 1 geForce i ta HD jest zintegrowana. Jeszcze jedno pytanko czy te procesory Procesor Intel Pentium są tak samo wydajne jak i3 3 generacji?

Jeszcze jedno pytanko. Dlaczego akurat tą obudowę polecacie obudowa Cooler Master N200 jest ona dość droga. Czy nie mogę kupić jakiejś tańszej i na tym zaoszczędzić trochę grosza? Dziękuję wszystkim za pomoc. :)

Link to post
Share on other sites

w tej kwocie najlepszym procesorem bedzie podawany pentium. niestety ma on tylko 2 rdzenie, a z takimi prockami lepiej wspolpracuja karty radeon. Pentium jak i3 nie jest, bo to nie ta polka cenowa. Ale nie masz kasy na i3.

Z moje doswiadczenia wynika, ze nic zlego z ta karta Ci nie grozi. I nie jest to karta zintegrowana.

Obudowa taka, bo ma dobry stosunek jakosci do ceny. Dobra obudowa to podstawa komputera, tak samo jak zasilacz.


Niemniej sprzet bedzie sporo szybszy od Twojego lapka.

Link to post
Share on other sites

Będzie bardziej wydajny bo wątpię żeby był szybszy w lapku jest jeszcze dysk SSD i komp włącza się bardzo szybko. Jednak wolałbym procek i3 i kartę GeForce. Ile komp kosztowałby z lepszym procesorem i kartą graficzną? Jaką możecie mi polecić kartę , a procesor 2 rdzeniowy ,czy 4 ? Zawszę mogę dozbierać 300-400 zł i kupić coś lepszego niż dać mniej i później żałować.


Czy nie trzeba kupić dodatkowego wentylatora, żeby nie było takiej sytuacji jak w lapku , że się grzeje spada wydajność i FPS-y

Link to post
Share on other sites

 

 

Pentium jak i3 nie jest, bo to nie ta polka cenowa.

 

Aaaa ... może .... http://pclab.pl/art54829-24.html

 

 

miałem już do czynienia z kartą graficzną radeon i był to którego będę żałował do końca życia. Nie chcę mieć do czynienia z tymi kartami

 

Co to był za model, jakiej firmy .... nie ma co przekreślać całego dobrodziejstwa ATI przez to że miałeś z jedną z nich problem. Dodotakowo co to był za problem, być może wina stała po stronie producenta danego modelu który posiadałeś. Obecnie ATI robi porządne karty które mają lepsze wsparcie sterowników, oraz (trochę strzelam) większość gier jest optymalizowania właśnie pod ATI. 

 

Intel Pentium G3430 /3.3GHz, 3MB, LGA1150, BOX/

Asus H81M-E /intel H81, LGA1150/

Zalman Z3 Plus (b/z)

Corsair VS 450W 80 Plus 120mm

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12

iteon iHAS122 SATA (black)

Sapphire Radeon HD7850 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI/DP

 

1845 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Wydajność procesora masz wyżej, tutaj GPU http://www.frazpc.pl/artykuly/924886-9/najlepsza-karta-graficzna-do-600-pln---nasze-testy-i-opinia

 

Tutaj foty obudowy która to jest bardzo ciekawą propozycją, 4 wetnyle, regulator obrotów, okno na bocznej ściance, filtry w zestawie http://vozforums.com/showthread.php?t=3378708

 

Jeżeli chcesz zejść z ceny to Gigabyte Radeon HD7790  albo Sapphire Radeon HD7770

Link to post
Share on other sites

Jeżeli mówicie , że Intel Pentium będzie wydajnym procesorem to go kupię. Co do obudowy  Zalman Z3 Plus bardzo podoba mi się wizualnie , ma wejścia USB itp z przodu co jest dużą zaletą dodatkowo jego cena nie jest wygórowana. Kurcze a co do tego radeona to nie pamiętam modelu, oddałem starego kompa koledze a on go sprzedał. Problemem było to że duża gier nie chodziła wyskakiwał błąd "no signal" i trzeba było resetować komputer sterowniki były najnowsze ,a wydajność karty jak i innych podzespołów pozwalała na odpalenie gry. Jednak wolałbym jakoś Nvidie jestem do niej bardziej przekonany, może podacie mi jakieś konkretne zalety karty radeon. Jeszcze trochę was pomęczę moimi pytaniami. Czy zasilacz będzie wystarczająco mocny? Chciałbym do tego komputera co jakiś czas dokładać nowe podzespoły, i czy nie będę musiał wymienić zasilacza na mocniejszy? Ile będę mógł dołożyć ramu?


http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-gf-gtx660-oc-2gb-1006-6008mhz-i3591719199.html czy ta karta jest dobra do mojego zestawu?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz GTX'a to kup Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 192bit (1096/6008)

 

i dołóż też do 4 wątkowego procesora Intel Core i3-4130 /3.4GHz, 3MB, LGA 1150, BOX/

 

Płyta ma tylko dwa sloty na pamięć, w jeden z nich wkładasz teraz 4 GB.... w drugi zaś możesz włożyć nawet kość 8 GB. Ogólnie płyta obsługuje 16 GB DDR

 

Zasilacz posiada 408W na +12V - spokojnie będziesz mógł go modernizować w przyszłości

 

PS: Ewentualnie poczekaj na obniżkę cen GTX 650 Ti Boost

Link to post
Share on other sites

Czy możesz jeszcze raz " złożyć" mi zestaw z  Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 192bit (1096/6008) i  Intel Core i3-4130 /3.4GHz, 3MB, LGA 1150, BOX?


A może możesz mi jakąś inna nvidie polecić? 


http://www.esc.pl/shopping_cart.php czy taki zestaw będzie wystarczająco dobry na odpalenie gta 5 na full?

czy do komputera nie potrzeba dodatkowego wentylatora który  by schładzał?

Edytowane przez vizawo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...