Skocz do zawartości

3570k czy 4670k


Recommended Posts

Tak jak w temacie co lepiej brać i nie chcę odpowiedzi typu bierz 4670k bo jest nowszy to lepszy. I od razu prosiłbym o jakąś płytkę pod 4670k bo jakbym miał wziąć 3570k to MSI Z77A-G43 więc cenowo podobnie. Oczywiście chciałbym pobawić się trochę w OC ale nie będę kupował chłodzenia za 400zł. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wydajność wygląda tak: 4670K na 4.2GHz = 3570K na 4.5GHz

Pobór prądu: 4670K jest zdecydowanie bardziej energooszczędny.

Oba stwierdzenia udowodnione w tym teście: http://pclab.pl/art52713.html

Różnica w cenie: 30zł droższy Haswell, płyty mniej więcej się zrównały cenowo.

Haswell jest gorętszy od Ivy zegar w zegar.

To wiem na 100%, bo też stoję przed takim wyborem, ale pozostaje jeszcze ostatnia kwestia:

Temperatura przy tej samej wydajności.

Fajnie jak by któryś z expertów nam na to pytanie odpowiedział.

Czy procesor Ivy Bridge pracujący z zegarem o 300MHz większym nadal jest chłodniejszy od Haswella?

Mnie interesuje jeszcze do jakich wartości można podkręcić 4670K i 3570K bez podnoszenia napięć. Kameng jak nie chcesz inwestować w chłodzenie CPU to też taka informacja Ci się przyda, bo będziesz wiedział, który procesor bardziej podkręcisz. Jak ktoś nam odpowie na dwa ostatnie pytania, a najlepiej potwierdzi jakimiś testami to procesor wybrany :).

Edytowane przez AndreoKomp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Słuchaj haswell jest 5-10% szybszy od IVY zegar w zegar. Tutaj teścik http://pclab.pl/art52713.html . Problem polega na tym, że haswell się bardziej grzeje i potrzebuje naprawdę solidne chłodzenie CPU mimimum dla mnie Thermalright HR-02 Macho Black-White. Do tego nie wszytkie sztuki podkręcają się dobrze. Odpowiednikiem przez Ciebie podanej płyty głównej IVY, będzie pod haswell-a MSI Z87-G43. Tutaj znajdziesz teścik tej płyty głównej http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_tanich_plyt_glownych_intel_z87_lga_1150_pod_haswella oraz innych budżetowych konstrukcji. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Ja kierowalbym sie w nowe gniazdo i haswella, nie chodzi tylko o zegar ale i wydajnosc, ogolnie wydajnosc lepsza, ale sa programy ktore po prostu odjechaly na haswellu, a gry dzialaja zdecydowanie wydajniej na haswellu. Pomimo ze Ivy lepeij sie kreci to i tak podkrecony haswell jest wydajniejszy. Chlodzenie? wystarczy zdecydowanie Zalman Performa 10X, najwyzej dokupic drugi wiatrak (np AAB Jet Fan) i spokoj o temp:) 

Link to post
Share on other sites

Zalman Performa 10X to dośc głośne chłodzenie nie polecam, lepiej już moim zdaniem wziąć w podobnej cenie SilentiumPC Fortis, a najlepiej zdecydowanie Thermalright HR-02 Macho Black-White, choc jest droższe to najlepsza pozycja do haswell-a.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

@Kameng

Mam już odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:

- Czy procesor Ivy Bridge pracujący z zegarem o 300MHz większym nadal jest chłodniejszy od Haswella?

Już nie, prędzej Haswell będzie chłodniejszy niż Ivy.

- Do jakich wartości można podkręcić 4670K i 3570K bez podnoszenia napięć?

Sztuka jaką posiada "chudy131080" poszła bez problemu na 4GHz. W Ivy na więcej niż 4.2GHz nie ma co liczyć, więc przy OC bez podnoszenia napięć Haswell będzie wydajniejszy. Przy dużym OC większe prawdopodobieństwo podkręcenie 4670K na 4.5GHz niż Ivy na 4.8GHz.

Wybór jest prosty, 4670K :) Chłodzenie do tego polecam to które posiadam czyli Thermalright True Spirit 140 o ile zmieści Ci się na wysokość do obudowy. Jak nie to HR-02 Macho Black White (wersja ze 140mm wentylatorem).

Link to post
Share on other sites

 

 

Już nie, prędzej Haswell będzie chłodniejszy niż Ivy. - Do jakich wartości można podkręcić 4670K i 3570K bez podnoszenia napięć? Sztuka jaką posiada "chudy131080" poszła bez problemu na 4GHz. W Ivy na więcej niż 4.2GHz nie ma co liczyć, więc przy OC bez podnoszenia napięć Haswell będzie wydajniejszy. Przy dużym OC większe prawdopodobieństwo podkręcenie 4670K na 4.5GHz niż Ivy na 4.8GHz.
hahah padłem i nie wstanę od kiedy to HW jest chłodniejszy od ivy , to prawda haswell na 4,2 jest równy 4,5 dla ivy ,ale płyta na 1150 jest dużo droższa niż na ivy ,pamiętam że kiedyś ktoś na blogu pisał o 3570k vs 4670k i ivy wyszło taniej i zarazem wydajniej a do HW musisz kupić cooler ze średniej półki ponieważ przy taktowaniu 4,1 i powyżej zaczyna się męczarnia z temperaturami ,chyba że wymienisz "gluta" pod IHS-em  
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście z haswella jestem zadowolony, podstawa to dobre chłodzenie i przewiewna buda. Bez oc temperatury z noctua nh-u12p se2 oscylują poniżej 30 w spoczynku, podczas gry koło 40-50, ale średnio mniej o wiele. Po oc wrosły temperatury o jakieś 10 stopni.

Link to post
Share on other sites

 

 

hahah padłem i nie wstanę od kiedy to HW jest chłodniejszy od ivy , to prawda haswell na 4,2 jest równy 4,5 dla ivy ,ale płyta na 1150 jest dużo droższa niż na ivy ,pamiętam że kiedyś ktoś na blogu pisał o 3570k vs 4670k i ivy wyszło taniej i zarazem wydajniej a do HW musisz kupić cooler ze średniej półki ponieważ przy taktowaniu 4,1 i powyżej zaczyna się męczarnia z temperaturami ,chyba że wymienisz "gluta" pod IHS-em

Zegar w zegar jest chłodniejszy Ivy, ale ja pisałem o temperaturze przy tej samej wydajności, czyli Ivy podkręcony o 300MHz wyżej. To nie moja teoria tylko innych z tego forum. Najbardziej przekonały mnie słowa experta "Bakak" i testy chudego. Jego 4670K bez problemu poszedł na 4GHz bez podnoszenia napięć i na macho 120 z minimalnymi obrotami miał ok. 65 stopni (wentylatorki w obudowie również na minimum). Ivy na 4.3GHz nie podkręcisz bez podnoszenia napięć, więc nie liczyłbym na mniejsze temperatury.

Ceny płyt głównych polecam sprawdzić. Z dnia na dzień to się zmienia i teraz różnice są już małe. Więcej zaoszczędzisz na prądzie kupując Haswella niż to co będziesz musiał dołożyć do płyty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...