Skocz do zawartości

Modernizacja kompa czy wymiana?


Recommended Posts

Witam,
Powodem mojej wizytu na tym forum jest to, iz od jakiegos czasu nie siedze w sprzecie komputerowym i nie bede z nim tak bardzo na bierzaco jak wy ;) Otoz mam problem, gram w gry takie jak bf3, bf4, gta 4 itp. Aktualnie moj pc to:

CPU: Intel Q6600 (podkrecony do 3.2Ghz)
RAM: Crucial ballistix ddr2 4gb
Mobo: Asus P5k-E
HDD: 2x 2TB WD / 1x ssd adata 128gb
GFX: gtx 450

Nie ukrywam ze wyzej wymienione gry nie chodza tak plynnie jak bym tego od nich oczekiwal. I teraz do was pytanie, czy oplaca sie sprzedac tego kompa co mam (ile ewentualnie za niego wezme?) czy lepiej np wymienic grafe? Jezeli nowy sprzet to patrzylem na cos takiego:

Płyta główna: ASRock X79 EXTREME4, X79, QuadDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, PCI-E 3.0, ATX (X79 EXTREME4)

Pamięć: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX)

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI (N760 TF 2GD5/OC)

Procesor: Intel Core i7-4820K (10M Cache, do 3.90 GHz) BOX BX80633I74820K

http://www.morele.net/inventory/info/GIb54w/

 

 

Czekam na wasze wypowiedzi,
Pozdrawiam, 
Łukasz

Link to post
Share on other sites

a na cóż Ci taki wypasiony procek i płyta?

 

procek w zupełności wystarczy:

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54670K - Kod do gry GRID2 w zestawie!     879,00     

do tego:

Płyta główna MSI Z87-G45 Gaming Intel Z87, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX Z87-G45 HASWELL     538,01

Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX)     305,00     

 

a nadwyżkę kasy lepiej dołożyć do karty graficznej:

Karta graficzna MSI GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI GTX770 - (N770 TF 2GD5/OC)     1475,00

Suma     3197,01   

Edytowane przez pr1est
Link to post
Share on other sites

Mysle ze jezeli juz bede cos skladac to zeby to dluzej pochodzilo. U mnie wyszlo raptem 100zl wiecej przy modelu nizszym grafy. Duza roznica jest pomiedzy 760 a 770? A jezeli do starego kompa kupie 760gtx a procka nie bede uszal to bedzie to lepiej chodzilo? Ile ewentualnie moge wziac za starego kompa przy sprzedawaniu go?

Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera : Gry / Grafika
  • Maksymalna kwota : 3200zł
  • Których części potrzebuję : Karta Graficzna / Albo cały pc
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : TAK
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080
  • Specjalne wymagania : Chyba Brak
  • Części z poprzedniego komputera : Zasilacz 800W
  • Własna propozycja zestawu :  

    Mysle czy w starym zestawie nie zastąpic karty graficznej "GTS 450" kartą 660 gtx. Byla by roznica w grach? 

  • Inne :
Link to post
Share on other sites

I teraz wsio jasne ;)

 

Proszę bardzo!

 

http://www.morele.net/inventory/info/Ndu6p4/

 

Zestaw oparty na i5 3570k którego przedstawiać nie trzeba ;) siedzi na solidnym mobo G45 z dobrze chłodzona sekcją zasilana i możliwością obsługi SLI. Do tego sprawdzone pamiątki Cruciala. Na deser GTX 770. Nie wiem jaką masz budę więc dałem dobrze wentylowanego Zalmana z9. Jak masz przyzwoita budę to zamiast z9 będzie na chłodzonko na proca :D

 

całość: 3281,02

 

do tego cytując @Sn1PeR

Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pldo zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lubpendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z 
usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz 
pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

O fak, zapomnialem dodac ze obudowa to: 

Xclio a380 ;)

 

Myslalem o czyms innym bo ta mi sie juz znudzila ;) a sama wymiana karty w aktualnym zestawie duzo zmieni? Pewnie niee ;p

 

Aaa i jakis monitor z 22". Najlepiej dobry i nie drogi ;)


A cos takiego?
http://samsung.strefamarek.allegro.pl/monitor-samsung-21-5-led-t22c300.html

Edytowane przez alveos
Link to post
Share on other sites

O fak, zapomnialem dodac ze obudowa to: 

Xclio a380 ;)

 

Myslalem o czyms innym bo ta mi sie juz znudzila ;) a sama wymiana karty w aktualnym zestawie duzo zmieni? Pewnie niee ;p

 

Aaa i jakis monitor z 22". Najlepiej dobry i nie drogi ;)

A cos takiego?

http://samsung.strefamarek.allegro.pl/monitor-samsung-21-5-led-t22c300.html

jak masz juz monitor fullhd to po co ci drugi????

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...