Skocz do zawartości

Terkotanie wentylatora w Arc Midi R2


Recommended Posts

Cześć, wiecie może, czy tego typu terkotanie wentylatora jest uznawane wg. Fractal Design jako wada i czy istnieje możliwość wymiany wentylatora bez odsyłania obudowy do sklepu ? Filmik przedstawiający "grajka" http://tinypic.com/player.php?v=2lcsjfo&s=5 Pozostałe 2 wentylatory nie wydają z siebie takich dźwięków. Obudowę mam ok. tydzień i jest tak od początku.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Jesteś pewny na 100%, że inne tak nie terkoczą. Ja miałem podobnie z tymi wentylatorami w Define XL. Chodzi nie tyle o wentylator co o jego miejsce montażu. Mi terkotał i szumiał ten na dole przy zasilaczu. Inne nie terkotały tak bardzo (były razem 3) do póki ich nie zacząłem montować w to samo miejsce. Po zamontowaniu w to samo miejsce terkotał i szumiał tam już każdy. Doszedłem do wniosku, że 3 walniętych wentyli raczej nie mogłem dostać i miałem rację. Koledzy z forum (posiadacze Define) to także potwierdzili. Te wentylatory na 12V są głośne i słychać w nich terkot łożyska. Na 7V wieczorem w domu także go słyszę co także potwierdza wielu użytkowników.

Twój przypadek jednak może być inny bo na tym filmie faktycznie wentylator zdrowo hałasuje.

Zrób próbę czy dokładnie w tym samym miejscu nie hałasują tak samo 2 pozostałe wentylatory. Jeśli nie to sprawa prosta - reklamuj ten wentylator. Szybciej chyba załatwisz jego wymianę u dystrybutora http://www.cooling.pl/ niż w sklepie.

I nie kombinuj z odsyłaniem całej budy bo szkoda tyle zachodu dla jednego marnego wentylatora.

Chyba, że chcesz ją całą oddać.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nagrałem filmik jak działa 2 wentylator (fabrycznie był na topie, ale zastąpiłem go dwoma Enermax Apollish i przeniosłem na front) http://tinypic.com/player.php?v=126fc74&s=5 ciężko wychwycić dokładną różnicę nagrywając telefonem, do tego dysk się uparł i trochę "rzęzi" w tle. W rzeczywistości słychać różnicę w kulturze pracy, z bliskiej odległości nawet na 5V. Wątpię, że ten problem wynika z miejsca montażu, bo ten terkoczący jest fabrycznie tak zamontowany i z pewnością można byłoby o tym przeczytać w każdej recenzji Arc Midi R2.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem i napisałem do dystrybutora, ale chciałem odnieść się do kilku teorii przedstawionych w poprzednich postach ;)

 

 

Edit:

Zdemontowałem dzisiaj ten terkoczący wentylator i "na luźno" pracuje bardzo podobnie do 2 pozostałych wentylatorów. W związku z tym pomyślałem, że może rzeczywiście wentylatory montowane akurat w tym miejscu będą terkotać. Zamieniłem miejscami wentylatory i ku mojemu zdziwieniu nadal terkotał ten sam co wcześniej, mimo tego, że był zamontowany w innym miejscu. Nie wiem co o tym sądzić, zastanawiałem się nad spróbowaniem zamontowania tego wentylatora na gumowych kołkach. Da się w ogóle zamontować wentyl na froncie Arc Midi na kołkach ? Jak sądzicie, czy może to pomóc ?

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Już pisałem i mogę wysłać sam wentylator. Po prostu zastanawiałem się, czy da się wyeliminować ten problem bez wymiany wentylatora. Jeszcze spróbuję dać go na tył obudowy, może tam nie będzie terkotał, bo jak już wcześniej wspomniałem, gdy jest "luzem", to nie terkocze.

 

Sprawdziłem wszystkie możliwe miejsca montażu w obudowie i wszędzie słychać terkotanie. Odsyłam wentylator na gwarancje, mam nadzieję, że przy okazji zostanie wymieniona zaślepka zatoki 5.25", która jest trochę "wypukła". Dam znać jak sprawa się zakończy.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...