Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema.

Piszę jedynie dlatego, że moje dokanałowe słuchawki szlag trafił :/

 

Budżetu mam 200zł i poszukuję do tej kwoty porządnych słuchawek.

Zastosowanie ich to muzyka: rock, metal oraz czasami do kompa by pograć w gry.

 

Muzy słucham z telefonu więc jakiś cudów pewnie nie będzie.

 

Zastanawiam się nad tymi dwoma propozycjami:

  • Sony MDR-ZX600
  • Creative Aurvana Live!

Czytałem, że przy tych drugich dobrą rzeczą będzie zrobienie recablingu czy jak to się pisze.

Link to post
Share on other sites

Niedwano nabyłem droga kupna słuchawki Philips SHL8800. Jeżeli lubisz mocny fundamnet basowy i nie przejaskrawione wysokie to polecam.Słuchawki dobrze działają ze sprzętem przenośnym, mają dużą skuteczność i małą impedancję. Poza tym słuchawki są b.wygodnie do noszenia poza domem, mają super kabelek zapamiętujący kształt, więc nie plącze się wszędzie i kabelek jest tylko z jednej słuchawki. Nauszniki mają średni rozmiar więc nie otaczają całych uszu, ale też nie wyglądają jakbyś miał na głowie minuaturowe słuchawki po młodszym bracie od zestawu Lego.

 

pzdr

X

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie najbardziej opłacalne wychodzą Shure 240. Bo zastosowaniu BassModa brzmią w metalu bosko,

jest to prosto MIĘSO. Posiadam, polecam. http://pokazywarka.pl/srh240_mod/

 

Co do CAL, to słuchałem i powiem że do rock/metal wybralbym srh240. Jednak CAL są niceo lepiej wykonane, shurki przy nich są trochę plastikowe i trzeszczą w rękach. Wygoda na plus do CAL, pady są wygodniejsze. Izolacj z kolei lepsza dla shurek.

+ dla shurek jest też taki, że nie potrzebują aż takiego dobrego źródła jak CAL to pokazania całej swojej okazałości,

CALom dobrze robi Recabling, jak wspominałeś.. ale za tym idą dodatkowo koszata ( dac, wzmak ~150, recabling~80 )

 

Dorzuciłbym do proponowanych jeszcze Beardynamic 501p - jednak nie są oni w pełni pełnouszne i może być

problem z wygodą, chociaż słyszałem na forach że są wygodne i kilkugodzinne użytkowania nie przystwarza dyskomfortu.

Wiem jeszcze o nich tyle, że potrzebują lepszego grajka, choci o to że z telefonu może być trochę cicho.

Recka: http://zakupek.pl/test/sluchawki/test-beyerdynamic-dtx501p/

 

Z klasyków poczytaj jeszcze recenzje: Panasonic HTX7, HTF600, taniej można brać Maxell Retro DJ ( wszystko najlepiej po modach )

 

Ogólnie polecam kupować używki, jak się nie spodoba sprzedaż niemal bez strat ( polecam forum mp3store )

Serdecznie Zapraszamy, pomożemy :D

 

aha: http://allegro.pl/shure-srh240a-i3606150305.html

tylko poproś o fotek, bo gosciu jakiś świezy i wgl.. troche niepewny

 

 

// iDaft - o cześć :D

Edytowane przez shanex
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Siema. Po pewnym czasie postanowiłem wrócić do kupna słuchawek.

 

Ogólnie po dłuższym zastanowieniu mam teraz dylemat nad jednymi z tych:

  • Sony MDR-V55
  • AKG K518
  • Sony MDR-ZX600
  • Creative Aurvana Live!

Shure SHR240 jakoś z wyglądu mi nie pasują :/

 

Ważne dla mnie jest ich wykonanie bo prowadzę dość intensywny tryb życia oraz by dźwięk był w porządku. Wcześniej miałem słuchawki dokanałowe Sony MDR-EX50LP

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...