Skocz do zawartości

Nowy (uzywany ) smartfon 800-900zl


Recommended Posts

Witam Poszukuje telefonu który bedzie miał bardzo dobrą jakosc wykonania, gorila glas lub cos w tym stylu aby sie tak szybko nie rysował

, Nie bede grał w zadne gry ewentualnie do Internetu bedzie mi sluzył , dzwonienia , i słuchania muzyki . Gry i Aparat mnie nie obchodzą . System rowniez jest mi obojętny

W tej chwili posiadam htc desire X i nie jestem zadowlony z jakosci wykonania oraz tego ze jest mały wyswietlacz. . Chciałbym coś wielkości 4.5 -5 cali poprostu wygodniej sie pisze smsa na takich telefonach

Osatnio miałem okazje chwile pobawić się LG 4xHD bardzo mi się spodobał,

czekam na opinie i porady

Edytowane przez chos.
Link to post
Share on other sites

Lumia 920 - to absolutny top - jakość wykonania super. Poziom najlepszych iPhone'ów. Jak Cię stać to bież w ciemno :) :) Do tego płynność, szybkość. Natychmiastowe aktualizacje - 15 Sierpień 2013 pojawia się GDR2/Amber - L920 go dostaje 15 Sierpnia 2013 :) a nie jak topowe modele na Androidzie po półroku lub dłużej. Do tego wbudowane Ładowanie Indukcyjne (bezprzewodowe) tylko kupujesz ładowarkę i już - L920 ma je w środku. :)

 

Jak możesz mieć to bierz Lumię 920 - najlepszy wybór. 

Link to post
Share on other sites
A co powiecie o Lumi 920 i o jej jakości wykonania

mógłbym kolejny raz się rozpisywać o 920-tce - jak jest świetnie wykonana, jak działa płynnie, robi kapitalne zdjęcia, jak ciężka jest i mnie to denerwuje... ale prościej będzie jeśli po prostu zerkniesz tutaj - i znajdziesz wszystkie potrzebne informacje: http://forum.benchmark.pl/topic/99689-nokia-zestawienie-modeli-smartfonów/

:)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

E tam ciężka :) moja pierwsza komórka to Benefon Delta z etui ważył ponad 400 gramów - tak, dobrze napisałem 400 gramów. L920 to leciutki telefon jest :) :) 

 

Na serio - najlepiej podejść do salonu i poprosić o telefon - ppotrzymać go w ręce - ja lubię cięższe telefony, mam duże dłonie i gdyby nie brak slotu na karty micro SD to bym kupił L920. Zresztą w Lutym 2014 mam wymianę służbowego telefonu i pewnie wezmę właśnie L920.

Link to post
Share on other sites

teraz moje pytanie jest takie czy jeśli naprawdę nie jest potrzebny mi mega wydajne telefon tylko poprostu chce aby ten telefon fajnie wyglądał to czy jest sens kupić 920 używaną bo za 900 zł wątpię ze kupie nówkę .czy lepiej lumie 720 jak wygląda porównanie tych dwóch modeli?

Edytowane przez chos.
Link to post
Share on other sites

 

 

czy lepiej lumie 720 jak wygląda porównanie tych dwóch modeli?
już ci wysyłałem linka, ale wyślę jeszcze raz :) http://forum.benchmark.pl/topic/99689-nokia-zestawienie-modeli-smartfonów/ tu masz porównanie. Przeczytaj całość.

A tak bardzo w skrócie - L720 jest ładniejsza, lżejsza od 920-tki oraz jej bateria bije inne baterie na glowe. Wszystko w linku wyżej.

 

P.S. Swoją drogą to jest ogólnodostępny podpięty temat... dlaczego ludzie od niego nie rozpoczynają lub go pomijają - widać to choćby po tym ile osób podziękowało za post... śmiech, a później co temat te same pytania są... :)

Link to post
Share on other sites

Miałem nie dawno Nokię z serii lumia a dokładnie 820-stkę. Zgrabny telefon ale:

 

- tragiczna bateria (w 920 jest lepsza),

- po 2 tygodniach zepsuł mi się guzik od aparatu,

- pękł mi wyświetlacz (po słabym upadku),

- zdejmowanie tylnej klapki graniczy z cudem oraz łamaniem paznokci - z tego co widziałem w 920 jest tak samo.

 

Zmieniłem na Samsung Ativ S:

 

- REWELACJA, mocniejsza bateria, aparat na plus dla samsunga, większy wyświetlacz, telefon lekki, ładny i bardzo cienki po prostu SUPER.

 

Niestety ale jeszcze przed tym jak posiadłem Lumię uważałem, że Nokia nadal ma coś do powiedzenia w temacie telefonów ale aktualnie tylko Samsung i HTC.

 

Naturalnie nie każdy musi się ze mną zgadzać ale takie jest moje zdanie, wywnioskowane z użytkowania obu modeli.

 

Pozdro 600

Link to post
Share on other sites

 

 

- tragiczna bateria (w 920 jest lepsza),
często już o tym pisałem - nie widziałeś?

 

 

 

- pękł mi wyświetlacz (po słabym upadku),
"słaby" upadek... hmmm sprawa czysto przypadkowa - jeden upuści z 0,5m i mu tel sie rozsypie, inny ten sam fon z 2m upuści i nic nie będzie

 

 

 

- zdejmowanie tylnej klapki graniczy z cudem oraz łamaniem paznokci
w każdej Lumii ze zdejmowanym tyłem tak jest - chodzi o to aby nie otworzyła się pokrywa przypadkowo

 

 

 

- zdejmowanie tylnej klapki graniczy z cudem oraz łamaniem paznokci - z tego co widziałem w 920 jest tak samo.
źle widziałeś... otóż w 920 nie ma klapki tylko szuflada na microSIM - bardzo solidna z resztą

 

 

 

aktualnie tylko Samsung i HTC
;)
Link to post
Share on other sites

HTC - Bankrut, do wykupu szykuje się Lenovo. Kupowanie ich telefonów to ruletka. Bo wsparcie się może szybko skończyć.

 

Ativ ma znacznie gorszy aparat - ale setki portali, dziesiątki tysięcy testerów moga się mylić. 

 

Jeśli po jednym guziku oceniasz i skreślasz Lumię - to oceń to : mój znajomy ma kilkadziesiąt Mercedesów dostawczych oraz prywatnego CLS'a - i przed paru laty każdy mu zardzewiał. Każdy - zaś 10 letnia Skoda Fabia 1 - nie. Wychodzi, że 10 letrna Skoda lepsza jest od Mercedesa :) :)

 

Pekajacy wyświetlacz - upadł ci - nic dziwnego, że pękł. A co do "słabośi" to zmieszyleś przeciazenie przy upadku? Bo mi raz telefon spadł z 50 cm na biurko, rogiem obudowy uderzył i wyświetlacz też pękł - a był to HTC WildFire S.

 

Ciekawi mnie jak zdejmowałeś klapkę w Lumii 920 - która NIE ma zdejmowanej klapki. :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: Lumia 92- jak i L720 - to telefony UNIBODY - czyli nie rozbieralne dla użytkownika.

 

Lumia 820 jest spasowana - klapka faktycznie ciężko się ściąga - ale po półroku używania nie będzie rozklekotana jak mój SGS4.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Napisałem zestawienie... ehh zerknijcie czasami :)

http://forum.benchmark.pl/topic/99635-samsung-z-wp8-zestawienie-modeli-smartfonów/

 

 

SAMSUNG ATIV S

 

Zalety:

- rozdzielczość HD
- jasny, wyraźny ekran
- Gorilla Glass
- wydajne podzespoły
- bardzo dobry aparat
- cena
- dość lekki na takie rozmiary
- duży wyświetlacz 4.8" (to jest chyba bardziej cecha niż wada czy zaleta, jednak warto na to zwrócić uwagę)

Wady:
- nie robi wrażenia designem z powodu swojej "plastikowości"
- duży wyświetlacz 4.8" (to jest chyba bardziej cecha niż wada czy zaleta, jednak warto na to zwrócić uwagę)
- brak exclusive'ów Nokia (na pozór dość dziwna wada, ale jednak exclusiv'y HTC nie umywaja sie do tych firmy Nokia)
- brak LTE (4G) - jako jedyny model Samsung'a z WP8 myślę że powinien posiadać tę opcję, ot choćby dla zasady
- wydajnosc akumulatora poniżej oczekiwań

...więcej w linku wyżej.

 

P.S. Aparat Ativ S ma zaskakująco dobry. Gorszy od Lumii 920 czy 925, ale po 1. różnica cen, po 2. to nie jest duża różnica (widoczne jest to bardziej tylko w zdjęciach robionych w mroku)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety ale jeszcze przed tym jak posiadłem Lumię uważałem, że Nokia nadal ma coś do powiedzenia w temacie telefonów ale aktualnie tylko Samsung i HTC.
Jak THC ma coś do powiedzenia w sprawie smartphonów przecież ich wyniki finansowe są tak dobre że sprzedaż HTC one pozwoliła im zwiększyć zyski o 80%. Tak naprawdę karty rozdaje Samung oraz Apple no i zyskujące coraz większą popularność LG. ZTE i Huawei, Nokia mimo słabego udziału coś jeszcze na rynku potrafią ugrać.
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak naprawdę karty rozdaje Samung oraz Apple no i zyskujące coraz większą popularność LG. ZTE i Huawei,
  • Apple - tak - są prekursorem rynku smartfonów
  • Samung - oni tutaj rozdają karty bo... bądźmy szczerzy - są nawet podwykonawcą podzespołów produktów Apple
  • LG - wychodzą z niszy
  • Huawei, ZTE, Lenovo - oni zaczynają się liczyć coraz bardziej bo robią middle-endy w cenie low-endów
  • HTC - bankrut na skrai przepaści - pytanie czy Lenovo czy MS ich wykupią (stawiam na Lenovo - po co MS'owi kolejny producent skoro sami nim są)
  • Nokia (czy jak ktoś woli Microsoft) - cóż... dopiero teraz pokazują co potrafią - zdominowali strefę budżetową co pozwala im szerzyć swoje wpływy - ludzie widzą, że mogą mieć za 350zł to samo co mają inni za 2000zł kosztem tylko kilku wyrzerzeń.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...