Skocz do zawartości

i5 4670k vs i5 3570k


Recommended Posts

 

 

Z dobrym chłodzeniem można myślę na tym 4,2ghz trzymać haswella spokojnie. Lub ivy na 4,4ghz np. Owszem, można krecić wyżej, ale uważam, że stosunek wzrostu ciepła do wydajności jest nieadekwatny.

Na zysk z podkręcania patrzę raczej w perspektywie przyszłości, bo teraz to na pewno tego nie potrzebuje, więc nawet nie patrzę jaki to da zysk w grach. Z podkręcaniem ja idę jeszcze dalej i nie chce w ogóle zmieniać napięcia procesora, żeby nie podbijać temperatur i poboru prądu. Chce podkręcić tylko na standardowych napięciach. Dlatego pytam na ile pójdzie 4670K i 3570K i który wtedy będzie chłodniejszy. Oczywiście trzeba by było zachować te 300MHz różnicy, żeby wydajność była taka sama. Chłodzenie mam bardzo dobre, ale wentylatorek u mnie jest ustawiony na 600rpm i na więcej mu nie pozwolę.

Link to post
Share on other sites

Ja teraz siedzę na stock 3,5ghz bo do tego co robię mi spokojnie wystarcza, będzie brakowało to podkręcę. Obserwuję użycie cpu w grach i oscyluje w 30-40% max Czasem o wiele mniej w mało wymagających grach jak Diablo3 np. Kręciłem i5 760 bo tam widać było jakąś różnicę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Obserwuję użycie cpu w grach i oscyluje w 30-40% max

Dlatego ja właśnie nie patrze teraz na efekty podkręcania o czym pisałem wyżej. Jak ma być różnica w klatkach jak procesor nie jest wykorzystywany w 100%. Ta dodatkowa wydajność przyda się w przyszłości, ale wyboru trzeba dokonać już teraz.

Link to post
Share on other sites

nie żeby coś ale ja bym skłaniał sie ku ivy jednak te średnio 5% to nie jest kolosalna różnica a można zaoszczędzić trochę grosza co można później zainwestować w nową obudowę lub wysokiej klasy cooler cpu 

moim zdaniem POWTARZAM MOIM ZDANIEM najrozsądniejszym wyborem byłby i5 3570k+msi z77a-g43/45 

Link to post
Share on other sites

 

 

moim zdaniem POWTARZAM MOIM ZDANIEM najrozsądniejszym wyborem byłby i5 3570k+msi z77a-g43/45

Dokładnie takiego samego zdania byłem jeszcze dwa dni temu, ale okazuje się, że płyty na Haswella czy Ivy są już praktycznie w tych samych cenach. Różnica tylko jest w procesorze i wynosi tylko 30zł. Wydajność wygląda tak:

4670K na 4.2GHz = 3570K na 4.5GHz

Prędzej chyba wyciągniemy Haswella na 4.5GHz niż Ivy na 4.8GHz. Jak obejrzysz dokładnie testy z linku co podałem wyżej to dowiesz się, że wyraźnie mniej prądu bierze Haswell, więc to też jest na jego plus. Brakuje mi jeszcze w tej chwili wiedzy na temat tego, który procesor do jakich wartości da się podkręcić bez podnoszenia napięć i czy Ivy który niby jest chłodniejszym procesorem, nadal taki będzie kiedy będzie pracował o 300MHz szybciej.

Link to post
Share on other sites

Będąc przed takim wyborem jak Autor. Czyli kupowania zupełnie nowego komputera i przesiadki ze starszej maszyny, brałbym HSW!

Temp przy zegarze 4,2 GHz nie są na nim tragiczne nawet niższe niż na IB przy 4,5 Ghz. Zabawa w piekarnik zaczyna się powyżej tej granicy i przekroczeniu napięcia 1,2-1,25 V, choć oczywiście można trafić gorszą sztukę i nawet na 4,2 GHz będzie cienko :P

Jednak to samo tyczy się IB :P

 

 

Co do Coolera to Macho lepsze, ale koniecznie w wersji ze 140mm wentylem

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...