Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Czy plyty z tym chipsetem obsluguja crossfire? Chodzi mi zwlaszcza o ta plytke:

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/81702/Podzespo_y_PC/P_yty_g_wne/Asus_M4A77TD_PRO.html

 

Mimo ze posiada 2 sloty to w opisie nic nie ma o obsludze crossfire. A juz w plytach z chipsetem 790 jest taka informacja np. tutaj:

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/91845/Podzespo_y_PC/P_yty_g_wne/Gigabyte_GA_790XTA_UD4.html

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego że CF jest nieopłacalne i nierzadko problemowe. Lepiej kupić jedną mocną kartę niż dwie słabsze.

Co do samych chipsetów to oba obsługują CF, ale wszystko zależy od tego jak producenci płyt rozplanują linie PCI-E i ile dostaną ich złącza PCI-Ex x16.

Link to post
Share on other sites

Ok dowiedziałem się już jak to działa:

 

770 - oficjalnie nie obsługuje crossfire (chociaż na płytach są 2 sloty to ten drugi jest x4)

790X - obsługuje 2 karty w układzie x8/x8

790FX - obsługuje 4 karty w układzie x8/x8/x8/x8, 3 karty w x16/x8/x8 lub 2 karty w x16/x16

 

I teraz pytanie - jak będzie różnica w pracy i wydajności 2 kart w systemie x8/x8 (790X) od x16/x16 (790FX) ?

Link to post
Share on other sites

I teraz pytanie - jak będzie różnica w pracy i wydajności 2 kart w systemie x8/x8 (790X) od x16/x16 (790FX) ?

Też mnie to zawsze interesowało. Czy ktoś mógłby się na ten temat szerzej wypowiedzieć? Czy dla dwóch Radeonów 5850 będzie miało wyraźne znaczenie, czy są x8/x8, czy x16/x16?

Link to post
Share on other sites

http://www.overclock.net/ati/598020-club-5770-a.html

 

 

Warto prześledzić, jakoś negatywnych opini na temat crossfire nie znalazłem, a dobrze podkręcony 5770 (1ghz na rdzeniu) dogania 4890. 2 takie karty dają sporą wydajność. Jeżeli planujesz łączyć karty to x8x8 wystarczy. Różnica miedzy 16x16 jest w granicach kliku procent.

Link to post
Share on other sites

zainteresowal mnie ten temat i od wczoraj przeszukuje rozne fora na ten temat i do tej pory nie moge znalesc jakiegos wierzytelnego testu :) Co jeden to inna konkluzja - a to ze nie ma roznicy, a to ze jest kilka procent, a to ze jest spora... jakbym mial jakas plyte pod amd z 790FX to bym sprawdzil sam...

 

moim zdaniem przy 2x5770 nie powinno byc za specjalnie duzej roznicy, dopiero przy mocniejszych kartach typu 5870

Link to post
Share on other sites

Kurcze, ale ciągle nie ma testów crossfire x16/x16 vs x8/x8. Planuję zakup kompa w niedalekiej przyszłości, i zastanawiam się, czy warto zainwestować 200 PLN więcej w chipset FX, który obsłuży później ewentualnie CF x16/x16, czy wystarczy bardziej budżetowa MoBo z CF x8/x8.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...