Skocz do zawartości

Komputer dla gracza w cenie do 4500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez LeRoiDuCiel,

Recommended Posts

Witam,

 

Prosiłbym ludzi, którzy się znają na składaniu komputerów (nie chcę mieć problemu z PC, bo jakiś idiota myślał, że się zna) o dobraniu dla mnie jak najlepszych komponentów w cenie ok. 4500 zł (Chodzi mi tu tylko o sam Komputer, w tym obudowę). Byłbym też wdzięczny gdybyście podali mi serwis, który dobrze złoży mi komputer, bo jestem zielony w tym temacie. Dodam też, że nie będę podkręcał procesora, bo nie mam chęci na takie zabawy.

 

Dzięki z góry.

Pozdrawiam! :)

 

  • Zastosowanie komputera :  Głównie do gier
  • Maksymalna kwota : około 4500 zł
  • Których części potrzebuję : ,,samą budę"
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : W nowym monitorze, który kupię razem z PC; 1920x1080
  • Specjalne wymagania : Nope
Edytowane przez TOXIq
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54670K - Kod do gry GRID2 w zestawie!

Płyta główna MSI Z87-G43 LGA1150, Intel Z87, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX Z87-G43 HASWELL

Pamięć Team Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB (2x4GB) TLYD38G1600HC9DC01

Karta graficzna EVGA GeForce GTX 680 SC Signature 2 (02G-P4-2687-KR)

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Dysk SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III ( 520/200MB/s ), 9,5mm (PX-128M5S)

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho 120

Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)

Obudowa SilentiumPC Regnum L50 Pure Black 2xUSB3.0 ATX/SSD ready/2x120mm +140 mm bez zasilacza

 

razem : 4292,92 zł na morele.net

 

Otrzymujesz tutaj bardzo wydajny zestaw , który bez problemu poradzi sobie z każdą grą .

Procesor intel i5 4670k na płycie MSI g43 wraz z chłodzeniem macho 120 podkręcisz bez problemu powyżej 4,0 ghz , nie musisz martwić się , że nie będziesz potrafił tego zrobić gdyż to jest dziecinnie proste - wystarczy tylko zmienić mnożnik ;)

GTX 680 od EVGA będzie odpowiednią karta graficzną do gier ( śmiem stwierdzić , że to jest jak gtx 770 w niższej cenie ), która kosztuje 1445zł + jeżeli zarejstrujesz ją na stronie producenta otrzymasz gwarancje na okres dziesięciu lat .

osiem gigabajtów pamięci będzie odpowiednią ilością do gier jak i innych czynności . Również w moim zestawie znajdziesz świetny dysk SSD plextor m5s 128 gb , który będzie odpowiedni na system jak i parę programów , a za magazyn będzie robił HDD seagate 1TB . Oczywiście , że  za zasilenie tych wszystkich rzeczy będzie odpowiedzialny bardzo solidnie zrobiony zasilacz XFX CORE 550 z certyfikatem 80+ .

 

Mam nadzieje , że pomogłem ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wydajność taka sama? Człowieku co Ty ćpiesz? 770 jest kartą szybszą od 680... 

Do autora: jak możesz to weź GTX 770, jeśli chodzi o dystrybutora... Ja bym postawił na EVGĘ

Wybacz mi za moje pytanie ale o ile szybszą ? 2-4 fps wynosi różnica między tymi kartami , zależnie od gry .

Jakbys był poinformowany to są '' praktycznie '' te same karty , tylko ze zmienionymi zegarami .

a tutaj przykładowe testy :

1) test uno

2) test duo

 

Więc jeżeli autor może posiadać taką samą kartę w niższej cenie i jedynie kosztem 2-4fps to wybór jest prosty .

Edytowane przez LeRoiDuCiel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...