Skocz do zawartości

Podkręcanie i7-860 4GHz na GD65


Recommended Posts

Witam.

Próbuję podkręcić i7-860 na 4GHz, jednak bezskutecznie. Programy do sprawdzania stabilności nie wyrzucające błędu dopiero po ustawieniu Vcore na poziomie 1.456V, z tym że temperatura osiąga wtedy poziom ponad 90*C. Przy napięciu Vcore poniżej 1.4V, test stabilności kończy się błędem już po kilku sekundach, w gorszym przypadku BSODem. Vtt ustawione jest na 1.336V, PLL 1.9V, Vpch 1.1V.

Ustawienie funkcji:

Intel EIST: .......Disabled

Turbo Boost:.......Disabled

C-State:...........Disabled

CPU Phase Control:.Disabled

Spread Spectrum:...Disabled

Low VDroop

RAM chodzi na swoich domyślnych ustawieniach.

 

Co mam ustawić, żeby uzyskać stabilność poniżej/około Vcore 1.4V? Z testów innych użytkowników widać że osiągają takie taktowania już w okolicy 1.3V. Wiem że zdolność podkręcania CPU jest losowa, ale chyba nie na tyle by były takie różnice w Vcore (1.45 - 1.3V).

 

Reszta zestawu:

CPU: i7 860

Schładzacz: Scythe Mugen 2 rev.B,

Obudowa: CM 690

Mobo: MSI GD65

RAM: 2x2GB OCZ 3X1600MHz LV4GK 1,65V

GPU: GTX285

HDD: RAID0 2x F3 500GB

Zasilacz: CM Silent Pro M600W (4+4pin pin podpięte do płyty)

Win7 64bit

 

http://img262.imageshack.us/img262/3885/i7linxerror.jpg

 

Wstawiaj obrazki max do 750px!

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki IronFe. Ustawiłem dokładnie to samo, poza mnożnikiem pamięciami, który u mnie musi wynosić 4 (1600MHz, takie ramy) . Do tego jeszcze wyłączyłem Hyper Threading Technology, znajdujący się u nie obok OverSpeed Protection. Jeden test na linx zakończył się errorem po 1min, a za drugim razem nie zdążyłem nawet wykonać testu - uprzedził mnie BSOD.

Na tych ustawieniach napięcie skacze z 1.368(idle) od 1.392(stress), u Ciebie też tak jest?

Temperatury niskie, ledwo przekroczyły 70*C, więc wykluczam czynnik przegrzania, chyba że części procesora nie objętej pomiarem (możliwe?).

 

Będę dalej z tym walczył. Jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł to bardzo proszę, thx.

Link to post
Share on other sites

Ostawiłem kuziu co poleciłeś:

BCLK 200

multi: 20x

Vcore 1.35V

Vtt:1.38V

Dram: 1.65V

PLL:1.8V

 

Linx wywalił błąd po kilku sekundach. Wydaje mi się, że problem nie leży w samych ustawieniach. Pierwsze oznaki pełnej stabilności uzyskuję po przekroczeniu Vcore 1.45V, tylko że później już temperatury dochodzą do 90*C, a tego bym nie chciał.

Link to post
Share on other sites

przy tak dużym napięciu na CPU można było by go podkręcić do 4.3ghz bądź 4.5ghz.

 

obecnie nie posiadam platformy na LGA.1156 ,mam 1366 i wiem że u mnie stabilność po za napięciem procesora powodowały duże napięcia na sekcji zasilania ( VTT ) i chipsetu ( IOH/ICH ).

 

Spróbuj może podbić napięcie na pamięciach do około 1.7V i VTT 1.39V

 

Jeżeli takie coś nie zadziała byś musiał iść do kolegi lub koleżanki jak mają taki konfig pod i5/i7 i sprawdzić tam jak procesor sie zachowuje na dopuszczalnych ustawieniach, ale zdaje mi się coś że winą jest procesor.Raz są super overckockerskie sztuki co lecą na 1.3vCore @ 5Ghz hyhy.A raz sie trafiają co nawet jak u ciebie 1.4vCore ,a nie robi 4Ghz :hahaha: .Ja mam 2 procesory obecnie core i7 920 ,1 procesor kręci się max do 4.4Ghz przy 1.39vCore i jest świetny wynik jak na tego typu pocki ,lecz mam tez 2 procesor ( kupiłem 2 do testów żebym miał pewność że wykorzystuje 100% tych procesorów jakoż iż posiadam dfi lp ut x58 :wariat: ) i podkręca się na 4.6Ghz przy 1.48vCore ,lecz nie robiłem testów stabilności ponieważ nie mam dobrego chłozdenia na takie taktowanie procesora ( Prolimatech Megahalems ).

 

Myślę że dałem coś tobie do rozumu ,że z procesorami jest różnie,w innym przypadku jest z Xeonami czyli odpowiednikami tych i7 ,są brane z samego wafelka krzemu :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...