Skocz do zawartości

Problem z GTA IV


Recommended Posts

Witam mam problem z GTA IV. Gra się uruchamia ale działa bardzo słabo.

w rozdzielczości 1024na768 i na niemalże minimalnych ustawieniach gra dział tak że szkoda gadać. Mam moze za słabego kompa?

Mój komputer:

Płyta główna: Gigabyte GA-MA69VM-S2

Procesor: AMD Athlon 64X2 Dual Core Processor 5200+ 2,71 GHz

Ram: 2x2GB

Grafika: ATI Radeon HD 4850

Zasilacz: 350W

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Fajna gra a nie mogę sobie pograć.

Link to post
Share on other sites

Gra oryginalna. Windows XP Professional wersja 2002 SP3. Np. FarCry2, Assasin's Creead, X-Men chodzą bardzo dobrze. Ten sam problem co z GTA mam również z NFS Shift, gra też się uruchamia ale słabo działa (gdy startuje z mety obraz trochę rozmyty, a gdy minę wszystkich to się poprawia) nic z tego nie rozumiem. Ale wróćmy do GTA...

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziwne bo na tym konfigu GTA 4 powinien chodzić na 1280-1024 tekstury medium i reszta high , do tego umięjetne ustawienia draw distance i inne ... jeśli nie wgrałes patchy do gry to wgraj , to samo tyczy się defragmentacji dysków i porządku w rejestrach gry ... u mnie na trochu gorszym kompie od Twojego wszystko chodzi bez zająknięcia na wysokich

Link to post
Share on other sites

Bo to wszystko zalezy od konfiguracji kompa... szczegolnie ze z ta gra duzo osob ma problemy. Jednym chodzi na czterordzeniowce gorzej niz innym na dwu. Poprostu trzeba miec szczescie do tej gry i tyle ;)

Tak blant, do tej gry trzeba, jak do każdej, mieć szczęście... mam dla ciebie radę, nie pal więcej...

Co do problemu to GTAIV, o czym piszemy nie tylko na naszym forum już do znudzenia, jest BARDZO słabo zoptymalizowane i do płynnej gry wymaga 4 rdzeniowego procka i mocnej karty. Nie wiem jak jest na Radkach, być może jest jakiś hotfix wydany przez ATI pod GTAIV. Obowiązkowo zainstaluj najnowszą łatkę i pobaw się ustawieniami grafiki żeby znaleźć optymalną równowagę pomiędzy jakością i płynnością (a raczej akceptowalnym jej brakiem, bo na twoim procku z płynnością będzie ciężko).

Link to post
Share on other sites

Wcale nie bedzie tak ciezko... ja mam AMD Athlon X2 6000+ 3.0 Ghz krecony na 3.2 ale bede wymienial chlodzenie i bedzie troszke wiecej ;) i na najnizszych nie ma takiego problemu.. Tak samo jak Battlefield Bad Company 2 tez potrzebuje 4 rdzeniowca a na moim kompie smiga na srednich. ;)

Link to post
Share on other sites

Ale pierd*****e, gdzie e8400 @4 GHz a gdzie AMD Athlon 64X2 Dual Core Processor 5200+ 2,71 GHz? Przeszedłem całe GTAIV na Athlonie x2 5000@3,1GHz i 8800GT więc sprzęcie zbliżonym do zestawu sony i gra bez łatek, a autor chyba nie ma ich zainstalowanych skoro pyta o źródło, chodziła w 1440x900 słabo, dopiero po łatkach i przesiadce na czterojajowca dostała drugiej młodości.

@blant: jak chcesz opierać się na takich źródłach informacji o grach jak podałeś, to weź ty idź na onet.

Link to post
Share on other sites

w GTA IV na e8400 @4 GHz wydajność jak na quadzie @3.6

Chyba jak na Quadzie @ 2.6GHz. ;)

Ostatnio podawałem link do obszernego testu gdzie E8500 @ 4GHz ledwie przeganiał Phenoma pierwszej generacji(muł) taktowanego 2.6GHz.

Link to post
Share on other sites

z Twojej wypowiedzi mozna by wywnioskowac ze na c2d 4.0 gra w gta to muł .

Cos chyba niebardzo mi tu pasuje niewiem czy jak phenom1 czy jak sputnik2 ale ton jest mocno naciagany - przypomina rysowanie wykresow gdzie chcac uzyskac wrazenie przewagi zaczyna sie rysowanie slupka od pozycji 5000 i porownuje dwa o pozycjach 6000 i 6500 wrazenie slupka ogromne roznica realna - zadna

 

na c2d 4 + cos od 8800gtx czy gtx260 jest bardzo plynnie w kazdych ustawieniach

Link to post
Share on other sites

Chciałem jedynie pokazać iż jeśli kogoś stać to warto kupić procesor 3/4 rdzeniowy ponieważ w tym kierunku idą gry. Jest to już fakt.

Taki E8400 po O/C na ~4GHz i tak będzie wolniejszy od Phenoma II x4 przy 3GHz w grach takich jak GTA IV. Jak wiadomo te quady lecą do ~3.8-4GHz i wtedy już jest pogrom.

Pomijam opłacalność procesorów E8xxx w momencie gdy możemy kupić taniej Athlona II x3. Należy także pamiętać o możliwości odblokowania tych procesorów. Na 3 procki AMD (mój,ojca,kolegi) 3 się odblokowały.

Ostatnio - Athlon II x3 435 CACYC na Phenoma II x4 i przy napięciu 1.425v zrobił stabilne 3600MHz na wszystkich rdzeniach. Quad za 260zł który w w/w grze dałby radę E8400 na 4.8GHz.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...