Skocz do zawartości

I5 2500k czy cos nowszego ?


Recommended Posts

Z tym tylko i5 4670K  DarkFalcoN  to przesadziłeś, wszytko zależy od ceny, chłodzenia CPU, obudowy, pamietajmy, że ogólnie platforma haswell jest droższa niz IVY. Także wszytko zależy od wyżej wymienionych czynników. Poza tym nie wiem jaką autor ma płytę główną,czy ma, a jesli ma i obsługuje procesory IVY to przesiadka na haswella z nowa płytą główną jest mało opłacalna. Przy nowej konstrukcji to już zależy od ceny.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

a autor tematu to się z choinki urwał?

 

Oczywiście, że w tej chwili 2500K to już starsza konstrukcja

Teraz przy składaniu nowego zestawu pod gry to tylko 4670K

To czy sie urwałem z choinki czy nie to nie powinno Ciebie wógole obchodzic. nie siedze w intelach nigdy nie siedziałem dlatego też pytam grzecznościowo a tego typu teksty to schowaj do kieszeni x)

Link to post
Share on other sites

 

 

Teraz przy składaniu nowego zestawu pod gry to tylko 4670K

Ja bym powiedział, że teraz przy składaniu nowego zestawu pod gry to tylko 3570K. Chyba, że przyjdą czasy, że płyta+4670K będzie wychodzić taniej :) Po co płacić więcej, za tą samą wydajność plus bonusik w postaci większych temperatur Haswella.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak nowy zestaw to tylko hasswel, po co iść w coś starego. Temperatury może wyże ale co to za problem. Wydajność większa. Cena procesora niemal identyczna. Za płytkę może 100zł więcej jak ktoś chce już zaszaleć.

Fajna argumentacja :D Bierz nowe, bo po co stare jak jest nowe :D. Temperatury żaden problem, wentylator +500rpm wraz z +7db i temperaturka w normie :D. Większa wydajność? Zegar w zegar jest tak mała różnica, że znika jak tylko trochę bardziej podkręcimy Ivy, a procesory Ivy lepiej się podkręcają. Tutaj są na równi, a przewaga jednego nad drugim to loteria zależna od sztuki. Trochę droższy procesor plus 100zł do płyty? Może dla Ciebie to grosze, ale ja tam wolę te grosze dołożyć do np. lepszej karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...