Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze laptopa.


Recommended Posts

Hej.

Mam w planie za dwa tygodnie kupić laptopa do 3200zł.

Pierwszym kandydatem jest MSI GE70 OND. Proc. I5-3230 z grafiką GTX 660M. Do tego 8Gb ram, dysk 750Gb.

Drugi: MSI GX60. Proc. AMD A10 4600M. Grafika Amd 7970M. 8Gb ram, dysk 500Gb.

Trzeci: MSI GE70. Proc. I5-4200M. Grafika GT750M. 8Gb ram, dysk 750Gb.

 

Lapka bede używał głównie do gier, oglądania filmów i seriali. Nieukrywam, że zależy mi na matowej matrycy. W przyszlości planuję dołożyć do lapka dyski ssd.

Jeśli znacie jakieś inne warte rozważenia opcje, to proszę o info.

Jak dla mnie lapek bez systemu, mam w domu płytkę w Win 7.

Link to post
Share on other sites

Skoro Ci zależy na matowej matrycy to najsensowniejszy będzie msi ge series. Mają matowe matryce oraz złącza msata także ebz problemu wrzucisz dysk SD w przyszłości.

Jak chesz 17" to ten msi ge70 i5 + gt750 co kolega podał powyżej.

Jak 15,6 to wtedy msi ge60 z i5 i gt750

Btw ge series z gtx660 zostały wycofane ze sprzedaży już więc nie wiem gdzie ty to znalazłeś :P Mająteżinne trochę kadłubki niż nowe ge. Nowe są mniej plastikowe. Mają aluminiowy panel roboczy,

 

gx60 to 15tka imo nie warta uwagi. Daje rade tylko w grach o marginalnym nacisku na cpu. Ten procek AMD jest bardzo wąskim gardłem dla 7970.

Link to post
Share on other sites

Synergia, czyli nie bedzie zbytniej różnicy względem ge70 a ge60? W sumie to wziąłbym model z 15calową matrycą, a dołożyłbym za resztę kasy do dysku ssd.

Jaka bylaby różnica w grach między nimi?

 

Pisałeś, że w serii ge da się zamontować dwa dyski twarde. Jest możliwość zrobienia raid z dyskow ssd w tym laptopie?

Edytowane przez czesoi
Link to post
Share on other sites

Jak to jaka. Bebechy mają takei same. JAk będziesz grał w natywnej rozdzielczości 17tki o będzie troche wolniejsza to chyba oczywiste. Jak zeskalujesz obraz do HD to b edzie taka sama. Napisałęm, ęż procz fabrycznego dysku można tam wepchać ssd na msata. Co do raid to nie wiem.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...