Skocz do zawartości

Xonar DX


Recommended Posts

Gość DANNY_79

Cześć,

Strzeliło mi dziś do głowy aby sobie w PC dźwiękówkę wymienić (mam teraz integrę r850), na kompie gram rzadko (czasem jednak lubię w coś pyknąć). Używam go głównie do roboty (Visual c++ i c#), ale prawie zawsze jak robię to mam w tle jakąś muzę (inaczej nie mogę sklecić dobrego kodu :P ).

Padło na Xonar DX (pci-ex x1), koszt znikomy ~250, ale mam takie pytanie: CZY WARTO?

 

Z góry dzięki za wypowiedzi.

Link to post
Share on other sites

warto do muzy z niektórymi grami się żre np gta 4... pozdrawiam - miałem tą dźwiękówkę jest dobra i 1 mankament stwierdziłem jeszcze prócz tego że się gryzła z grami nie posłuchasz muzy na słuchawkachi na głośnikach równocześnie masz przełącznik... podczas przełączania karta cicho pstryka - ( pewnikiem te przełączniki nec'a )

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Dzięki za dotychczasowe opinie.

 

Załączam fotki sprzętu, z którym DX będzie (jeśli będzie) pracował (aha, nie używam słuchawek, może ma to znaczenie, jak będziecie mi radzić):

 

http://img706.imageshack.us/img706/8643/p4084948.th.jpg http://img411.imageshack.us/img411/3764/p4084941.th.jpg http://img63.imageshack.us/img63/3593/p4084940.th.jpg http://img180.imageshack.us/img180/3472/p4084939.th.jpg

 

 

Średnica basu: 140mm

Wzmacniacz w amplitunerze ma własny DSP i moc 2x50W (nie jak pisałem wcześniej). Jak widać sprzęt jest stary i przykurzony :P Co do mocy max, to i tak nie będę dawał na cały regulator - bo przecież nie da się wtedy myśleć, a tym bardziej pracować.

Link to post
Share on other sites

* Xear 3D™ Virtual Speaker Shifter

* Smart Volume Normalizer™

* Magic Voice™

* FlexBass™

* Karaoke

* Dolby® Virtual Speaker

* Dolby® Pro-Logic IIx

* Dolby® Headphone

* A3D

* DirectSound 3D

* DirectSound3D Game Extensions 1.0/DirectX

* Dolby® Digital Live

* EAX 5.0

Dane-Komputronik

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Super, dzięki. Zamówiłem (co ciekawe, to w żadnym sklepie, po drodze do domu nie ma jej na stenie :P Cóż trzeba czekać do jutra).

 

Dzięki za rady (pochwały rozdam zaraz).

Nie zamykajmy jeszcze tematu, jak ktoś ma jeszcze jakieś opinie, spostrzeżenia (najlepiej te z własnego doświadczenia) = chętnie przeczytam.

Link to post
Share on other sites

Napisze tak, to nie jest karta dla noobów, bo byli tacy tu na forum po dniu zakupu już się jej pozbywali. Ja ją kupiłem osobiście w ciemno , przy dobrych głośnikach, a zwłaszcza przy słuchawkach (polecam HD 205) karta generuje naprawdę znakomity dźwięk. Ale też ją trzeba odpowiednio ustawić pod swoje preferencje. + Amip bądź Footbar, Winampa odradzam. A co do gier, to opnie są już podzielone. Wiadomo że EAX jest produktem Creative, więc jak coś, to dużej różnicy na pewno nie będzie. Miałem wcześniej X-Fi i dobrze, że się pozbyłem tego daremnego monopolisty na rzecz tego cudeńka :P

 

RafiXII: Ja nie miałem problemów z GTA 4 i z żadną grą.

 

 

Edytuj swoje posty.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

@adivxv5:

OK, fajnie. No właśnie ja też nie chciałem Creativa (miałem kiedyś AUDIGY2 ZS i muszę powiedzieć, że akurat byłem bardzo zadowolony, musiałem sprzedać bo potrzebowałem wtedy pieniędzy, bo pewnie miałbym ją do dziś), ale teraz spróbuję czegoś innego.

 

P.S.

Nie pisz post/post masz 6h na edycję.

Link to post
Share on other sites

Xonar DX to świetny wybór w tej klasie cenowej. Ja kiedyś też posiadałem Audigy 2 ZS i wcale nie byłem zadowolony-wręcz przeciwnie. Obecnie mam Creative X-Fi USB (bo wcześniej z racji laptopa potrzebowałem zewnętrznej). Jak podłączyłem moje Logitech Z-5500 pod kumpla kompa z tym Xonarem DX to muszę powiedzieć, że różnica jest ogromna-wyrób Asusa pod każdym względem miażdży to co Crative nazwał "kartą dźwiękową", a najlepsze w tym, że Xonar jest tylko o złotówkę droższy.

Link to post
Share on other sites
(aha, nie używam słuchawek, może ma to znaczenie, jak będziecie mi radzić):P/quote]

W takim razie zakupiłbym Xonara DS. Karta sporo tańsza, wymienne OPAMPY. Jedyną naprawdę znaczącą różnicą jest to że nie posiada wzmacniacza słuchawkowego, ale ty ich nie masz. :P

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

@19arek93:

Bardzo trafne spostrzeżenie, ale już zamówiłem w sklepie, gdzie jestem stałym (dobrym) klientem, więc łyso mi teraz będzie jeśli będę coś mieszał (nie lubię tak). Co do kwoty, to akurat nie ma to dla mnie znaczenia sto w to, czy w tamto. Niech już zostanie tak jak jest, ale dzięki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...