Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja osobiście nie widze sensu ładowania się w Haswele.

To dlatego że słabiej się kręcą i dużo mocniej się grzeją..  mają wyższą cene, oraz trudniej o tanią i dobrą płytę główną pod 1150.

 

Osobiscie to w dalszym ciągu brał bym 1155, z jakąś dobrą I5 lub I7, np 3570k lub 3770k :)

Mogą być o parę procęt słabsze od odpowiedników z rodziny Haswell, aczkolwiek są tańsze, a po OC będą dużo mocniejsze od Haswelli, które przez swoją wysoką temperature mają  ograniczone OC.

 

Do tego oszczędzasz na płycie, w przypadku 1155 wydajesz 400-450zł i masz  bardzo dobrą płykę np Asock Extreme 4, w Haswellu (1150) nie jest już tak kolorowo.. tam za dobrą płyte trzeba wydać około 100 złoty więcej (chociaż ceny wciąż powili spadają).

 

Ale to moje osobiste porównanie, i proszę o wyrozumiałość :)

Edytowane przez lok1995
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Składając nową platformę zdecydowanie haswell.

Haswelle wcale nie kręcą się się słabiej choć może trochę łatwiej tu trafić na gorszą sztukę a nawet jak trafisz na bardzo słabą to i tak będzie wydajniejsza od przeciętnego odpowiednika na lga1155. Co do temperatur to fakt są trochę wyższe niż w ivy ale nie przesadzajmy... haswell jak i ivy mają gluta pod ihs. Wydajny cooler załatwia sprawę a zresztą haswell na ~4,1Ghz = się ivy na 4,5Ghz

Ceny płyt są trochę wyższe ale bez przesady tragedii nie ma.

 

Nikt z osób które znam lub z którymi się kontaktowałem nie narzeka na haswella oraz jego OC i wszyscy są zadowoleni z wyboru w tym jeden z modów.

 

Edit.

Polecam ten artykuł który myślę że sporo rozjaśni

http://pclab.pl/art52713.html

Edytowane przez DyndaS
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Myślę że bez różnicy jak to mówią są gusta i guściki w tym przypadku gra nie warta świeczki czyli cena wydajności

Czy Ty chociaż przeczytałeś post autora?

On ma LGA1156 nie 1155.

 

Do autora.

Ludzie którzy polecają Ivy przed Haswellem kierują się magią megaherców, tak samo było z przesiadką z Sandy na Ivy.

Jak kupujesz nową platformę, to kupuj nową, a nie starą, innymi słowy Haswell'a.

DyndaS

przedstawił link do artykułu, który w skrupulatny sposób wyjaśnia czy wyższe taktowanie starszego procesora jest w stanie nadrobić straty do nowszej architektury niżej taktowanej.

I bez wątpienia kupując komputer pod kątem gier lepiej wybrać nowszą architekturę

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No szkoda widać że już robią na odpieprz procki......  mój stary e8200 wytrzymał prawie 6 lat w tym 3 lata podkręcenia z 2,66Ghz na 3,6Ghz

 

Narazie nic się nie dzieje z moim ale nie podkrecam go bo ma wystarczającą dla mnie wydajnośc na obecną chwile.

hmm zobaczymy ile wytrzyma ale coś mi się wydaje że jak tak padają to będe musiał za 2-3 lata pozbyć się go i odzyskać póki mogę kase w końcu 500zł nie chodzi droga ( wydaje mi się że za te pare lat będzie tyle wart ;) )

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Zanim może wpakujesz się w 1150 zapoznaj się z tematem. Parę osób miało już wpadkę z nowymi procesorami serii Haswell.

Polecasz temat w którym ktoś grzebał przy procesorze i się dziwi że mu padł ? Ja się już oduczyłem kombinować tam gdzie nie trzeba. A jak się nie potrafi podkręcać to lepiej tego nie robić wiele poradników czytam jak mówią by wyłączać wszystkie limity na procesorze itp. Procek zabezpieczenia po to ma by działały i jak poleci na niego 250W zamiast 84W to w końcu musi się uszkodzić tym bardziej że przy 120W osiąga już temperatury gigantyczne cudów nie ma i to wcale nie musi być wina proca a np. płyty lub nie umiejętnego OC temperatury to nie wszystko.

 

Ja bym brał Heswella nie ma co kombinować wydajnościowo jest najlepszy a żyjemy w czasach w których ludzie nie patrzą na nowości z przychylnym okiem ale tego typu procków sprzedało się już tyle że kilka sztuk spalonych, uszkodzonych ma prawo się znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Mialem ten sam dylemt - tyle ze przesiadam sie z AMD.

Wybralem 1155 i procek SandyBridge:

http://allegro.pl/procesor-intel-xeon-e3-1280-3-5ghz-8mb-lga1155-box-i3592676029.html

 

IHS lutowany wiec o temp martwic sie nie musze - przyjdzie i tak na to Prolimatech Panther plus delikatne OC do granic 4GHz ( 38 * 105).

 

Zdaje sobie sprawe ze Haswell z tym samym taktowaniem jest ok 15% wydajniejszy.

Ale liczac koszt procka i plyty to jest z kolei ok 20-30% drozszy ( zalezy od plyty ) takze wydajnosc / cena i tak lepiej na tym wyjde.

Link to post
Share on other sites

Słuchaj wszytko kwestia ceny, jak składasz nowa platformę, lepiej chyba 1150, ale wyjdzie troszkę drożej i dlaczego i7 autorze co robisz na komputerku? Bo jeśli GRY to i5. Inaczej spytam zatem, ile masz na przeznaczenie kasy. Bo od tego zależy czy haswell czy IVY. I dobrze  Cleaner_1980  że zauważyłeś że lga 1156 bo by go nieźle wpakowali na 1155.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Tylko tyle że Haswell ma nowe instrukcje, które rzekomo gdzieniegdzie dają porządnego kopa, ale tak to wszystko jedno czy ivy czy haswell, osobiście wziąłem haswella bo mnie cała platforma o 50 zł drożej wyszła niż ivy, co do OC to moja sztuka ssa, 4,3 ghz to już max dla mojego proca, ale i tak trzymam go na 4,0 więc mi to nie robi wielkiej różnicy.

Link to post
Share on other sites

Ogolem gry i tworzenie gier modelowanie, co do pieniedzy to aktualnie zlozylem wstepnie pod 1150 i7 wersja k gtx 670 msi, 8 gb ramu 2tb hdd obudowa i zasilacz 650w i wyszlo prawie 3700 z gory mowie ze dysku ssd nie chce wiec z gory dziekuje za takowe propozycje.

Edit Zastanawiam sie czy faktycznie nie wziac i5 a za to kupic sobie gtx-a 680.

Edytowane przez riscDetonator
Link to post
Share on other sites

to teraz ja może spróbuje odpowiedzieć 

Jeżeli wybierzesz 1150 to płacisz kilkadziesiąt złotych drożej za niecałe 5% więcej  wydajności do tego musisz kupić dobrę płytę w cenie około 300-400zł i do tego cooler bo jak wiadomo nowa generacja bardziej się grzeje i box bardzo często a wręcz zawsze nie wyrabia ze schłodzeniem procka 

 Wieć jednym słowem proponuję przesiadkę na 1155 gdzie za 250zł dorwiesz już mocna płytkę i boxowy "coolerek" wystarczy do przeciętnego użytkowania (1155 wychodzi lepiej w porównaniu do 1150) 

Edytowane przez riposta
Link to post
Share on other sites

Jak nowy komp to tylko haswell, wystarczy dobre chłodzenie i nie ma problemów z temperaturami, co do oc z tego co obserwuję te procki są same z siebie bardzo wydajne i ich oc do gier np. mało daje. OC to sztuka dla sztuki w tym przypadku. W spoczynku mam poniżej 30 stopni teraz a w grach z 40 parę. Różnica w cenie nie jest aż tak wielka jak do ivy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wieć jednym słowem proponuję przesiadkę na 1155 gdzie za 250zł dorwiesz już mocna płytkę

Jaka to jest ta mocna płytka, która pozwoli na nieziemskie OC ???

 

 

 

Jeżeli wybierzesz 1150 to płacisz kilkadziesiąt złotych drożej za niecałe 5% więcej

Na morele.net 3570K BOX kosztuje 850 zł, 4670K BOX kosztuje 879 zł, to 3,41% różnicy :D, a nawet według Ciebie różnica w wydajności to 5% (chociaż to dane wyssane z palca)

Na płytę do kręcenia i tak wydaję się ponad 400 zł, a skoro go przekonujecie do boskich możliwości OC, to warto pamiętać, że nie pogoni się 3570K na 4,5 GHz z budżetowym mobo za 200 zł.

Jeśli chce się kręcić to i tak potrzebny jest cooler, niezależnie na którą platformę się autor zdecyduje.

Tak czy owak jeśli się dobrze zastanowicie, to poza ekscytującą sygnaturką z 3570K@4,5GHz nic nie przemawia za kupowaniem starej architektury, bo nową można mieć za kilkadziesiąt złoty drożej, a jest wydajniejsza i oszczędniejsza.

Link to post
Share on other sites

Osobiście chce się wpakować w i7 po to, żeby nie bawić się w OC, przy i3 540 trochę było to potrzebne, ale przy i7 sadzę, że to lekki bez sens(sama w sobie jest bardzo wydajna a te parę "cyferek w górę" aż tak nie zrobi) i ogólnie baardzo przyszłościowo patrze, żeby jedynym podzespołem który być może kiedyś będę musiał wymienić to karta graf. i nic więcej no ewentualnie dorzucenie ramu no, ale to już są szczegóły ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...