Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

noszę się z zamiarem zakupu laptopa / ultrabooka do pracy - programowanie, frontend i ROR.

Znajomy poleca Macbooka pro, trochę straszy mnie stosunek ceny do podzespołów, ale podobno mac ma duże wsparcie jeżeli chodzi o Ruby on Rails i Mac OS X jest "najbardziej stabilnym i szybkim OSem z jakim miałem doświadczenia"...

 

Maca, którym byłbym zainteresowany widziałem w okolicach 9000zł (przy czym dell o podobnej specyfikacji to koszt 6000). Osobiście jestem dość mocno za DELLem - gwarancja NBD, solidny sprzęt. 

 

Zależy mi również na długiej pracy na baterii.

 

Proszę o jakieś fachowe rady...

 


Zauważyłem, że nie spełniłem pewnych zasad przy definiowaniu postu, dodaję specyfikację:

 

Kwota:

w granicach rozsądku, chciałbym jak najtaniej, ale jak będzie trzeba to do 8500 - 9000 zł z FV

Matryca:

jeżeli mac to retina, w pozostałych napewno mat + wysoka rozdzielczość

Zastosowanie:

praca - programowanie aplikacji, środowisko lokalne na potrzeby projektów w JAVA (Tomcat, jBoss), Ruby on Rails

Użytkowanie:

biuro, dom, czasem poza dostępem do prądu - stąd chciałbym długą żywotność na baterii i rozsądną wagę urządzenia

Pozostałe:

Solidne wykonanie, ACER, ASUS odpadają, raczej sceptycznie podchodzę do samsungów i sony...

Rozmiar z przedziału 14 - 15,6'', podświetlana klawiatura (to chyba już standard), dysk SSD, 8GB ramu, 4 rdzenie


Nikt nic nie podpowie? :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sprawdź Lenovo thinkpad t530 z i7 4 cores i ssd 240gb

Jest to bardzo wydajna stacja robocza.

Laptop z serii biznesowej bardo wysokiej jakości, mówiąc krótko jest to Sprzęt na LATA ....

Nie rozpisując się zbytnio spełnia wszystkie twoje kryteria zakupu.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...