Skocz do zawartości

7970 - jakiej firmy?


Recommended Posts

Pod uwagę biorę 3 firmy. Sapphire, Gigabyte lub MSI. Asus podobno awaryjny (przynajmniej według opinii na kompu...)
MSI Radeon HD7970 TwinFrozrIII 3GB - najbardziej bym tą chciał ale nie mogę za bardzo opinii znaleźć.
Gigabyte znowu jest tania i najszybsza 1100/6000 ale Giguś się kiepsko podkręca (przynajmniej u mnie 7870).

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd7970-3072mb-ddr5-384bit-dvi-dp-pci-e-1000-5600-wer-oc-top-wentylator-directcu-ii-hd7970-dc2t-3gd5-promocja-455513/

Jak już to bierz tego Asusa. Awaryjne - zapewne mówisz, o złym spasowaniu rdzenia i podstawy coolera w serii 7950, co zdarzało się. w 7970 raczej już to nie występuje. Sam przewertowałem trochę "internetu" zanim kupiłem swoją GPU i nie miała złych opinii. DCII to jedne z najlepszych chłodzeń w płaszczyźnie GPU. A cena jest całkiem spoko i do tego jeszcze 3 fajne gierki dostaniesz.

Link to post
Share on other sites

7970 Vapor-X od Sapphire jest bez rewelacji, ma dość głośnie chłodzenie pod obciążeniem moim zdaniem.

 

W dobrej cenie jest teraz 7970 od MSI: http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=608&g=358445&n=MSI-Radeon-HD7970-3072MB-DDR5-384b-D-H-DP-PC-OC-TF&w=c (chyba na allegro widziałem za 1199zł : )
 

Ja mogę jeszcze polecić DualX od Sapphire: http://www.ceneo.pl/17909640

Kultura pracy na wysokim moziomie, w idle jej nie słychać, pod obciążeniem lekki szum ale na pewno nie męczy. Mam takie dwie w CrossFire, 1200mhz na rdzeniu wyciągają bez większych problemów.

Wszystko jednak zależy od tego ile masz pieniędzy na ten cel, możemy pomyśleć nad MSI Lighting albo jakimś wyżyłowanym Matrixem od ASUS'a :)

Link to post
Share on other sites

A ja jeśli mogę coś dodać to ja biorę tylko karty od MSi miałem Gigusie , Asusy , Galaxy i we wszystkich piszczały cewki  tylko w MSI to nie występowało dla tego mam już trzecią kartę od nich i nic nie piszczy . Z tego względu jest to mój faworyt .

Co z tego jak karta ma ciche chłodzenie jak cewki doprowadzają cię do szału.

Jak ktoś ma w kompie wiatraki wysoko obrotowe oraz fabryczne chłodzenie procka to może tego nie słyszeć ja mam bardzo cichy komputer wiec wychwycę każdy niepożądany dźwięk.

 

Ten MSI to bardzo dobra i opłacalna propozycją , brał bym bez namysłu.

 

Pozdrawiam..

Link to post
Share on other sites

w przeciągu roku miałem gtx 660, hd 7950, 7970 OC i 7970 GHz od Gigabyte i w żadnej z wymienionych cewki nie piszcały. pewnie miałem farta..co do głośności, ustawiałem sobie wiatraki 30 % w spoczynku, a 50 % w stresie i temp nie przekraczały 60 stopni. w spoczynku o dziwo wersja GHz miała niższe temperatury 29, a OC 31 (lato). oczywiście jak kupisz nówkę to raczej nie podkręcisz :) MSI pewnie też bym polecił, mam od nich płytę, wcześniej miałe gtx460 cyclone, a jutro przyjdzie mi gtx 770. także też porządny sprzęt. z sapphire 7870 miałem problem z cewkami, ale przyszła dobra z gwarancji. w tym momencie mam jeszcze szfira 7950 i działa bardzo dobrze - cicho i chłodno.

Link to post
Share on other sites

w przeciągu roku miałem gtx 660, hd 7950, 7970 OC i 7970 GHz od Gigabyte i w żadnej z wymienionych cewki nie piszcały. pewnie miałem farta..co do głośności, ustawiałem sobie wiatraki 30 % w spoczynku, a 50 % w stresie i temp nie przekraczały 60 stopni. w spoczynku o dziwo wersja GHz miała niższe temperatury 29, a OC 31 (lato). oczywiście jak kupisz nówkę to raczej nie podkręcisz :) MSI pewnie też bym polecił, mam od nich płytę, wcześniej miałe gtx460 cyclone, a jutro przyjdzie mi gtx 770. także też porządny sprzęt. z sapphire 7870 miałem problem z cewkami, ale przyszła dobra z gwarancji. w tym momencie mam jeszcze szfira 7950 i działa bardzo dobrze - cicho i chłodno.

 

 

Albo to ja miałem takiego pecha ...hehe.

Edytowane przez slawi7
Link to post
Share on other sites

Asus z chłodzeniem DCu II, to nie tylko świetna wydajnościowo ale też super wykonana konstrukcja, dawno nie widziałem, żeby karty były tak dopieszczone, temperatury też mają w porządku. Jedynym problemem mogą być 3 sloty, które zajmuje ten potworek ;)

Wydajnościowo 7970 GHZ i GTX 680 stoją na podobnym poziomie.
@Sopel86, jeśli się nie spieszysz to poczekaj max 2 tygodnie, za tydzień będą już pierwsze autorskie Radeony R9 XXX, ceny starszych serii pójdą znowu w dół i będziesz miał większe pole manewru ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...