Skocz do zawartości

Zużycie pamięci Android 4.2.2 vs Windows 8.1


Recommended Posts

Wczoraj pisałem negatywnie o nadchodzącym Windows 8.1 z powodu buga, a dzisiaj przedstawię go w trochę lepszym świetle.

 

Poniższy wynik może zaskoczyć użytkowników systemu Android.

http://www.firstever.eu/wp-content/uploads/2013/09/Android-4.2.2-vs-Windows-8.1.png

Android w wersji 4.2.2 (Jelly Bean) zużywa więcej pamięci niż desktopowy system Windows 8.1 x64, jednak w odróżnieniu do Windows 7 i 8, Windows 8.1 wymaga więcej pamięci do startu.

 

Jeżeli pamiętacie, byłem w stanie uruchomić Windows 7 oraz Windows 8 na 128MB pamięci RAM. Obecnie, Windows 8.1 wymaga 256MB do (stabilnego) rozruchu, 512MB do instalacji oraz 1GB do komfortowej pracy.

Filmiki na których uruchamiam Windows 7 i 8 na 128MB RAM możecie znaleźć na mojej stronie :)

Pozdrawiam!

 

 

Update...

 

Co ciekawe, w Windowsie załadowane były wszystkie podstawowe programy i usługi takiej jak choćby antywirus Defender, natomiast w Androidzie lista była dużo krótsza. Kolejną przewagą Windowsa jest to, że nie zamyka programów działających w "tle", gdy zacznie brakować pamięci RAM (jak to robi Android), a wszystko za sprawą pliku stronicowania.

Ciężko jest porównywać wydajność architektur (najlepiej w przeliczeniu na Watt), ale doskonale widać który z systemów jest bardziej zasobożerny.

Edytowane przez Marcin-prv
Link to post
Share on other sites

1. W Androidzie też można sobie zrobić plik stronnicowania (konkretnie swap).

2. Te wskaźniki mierzą tak naprawdę dwie różne rzeczy i ciężko je porównywać. Na moim Androidzie 4.2 mam dwa razy mniejsze zużycie niż u Ciebie przy identycznej liście działających aplikacji.

3. Polecenie free pokazuje jeszcze inną liczbę.

4. W obu systemach jest kompletnie inny cykl życia aplikacji (nawet mimo tego, że W8 próbuje być systemem mobilnym).

 

Podsumowując, porównanie z du*y.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...