Skocz do zawartości

Powazny problem z grafika


Recommended Posts

Witam, jestem tutaj nowy, wiec jezeli podobny temat juz istnieje ( szukalem) to przepraszam.

Moj, problem polega na tym, ze od dluzszego czasu mam problem z wygladzaniem krawedzi i ogolonia jakoscia tekstrur. Ustawialem wszystko na wszystkie sposoby, formatowalem kompa, wgrywalem  najnowsze stery i nic! Pomyslalem, wiec, ze karta musi byc wadliwa-wymienilem na nowa, ( w planach i tak mialem upgrade sprzetu) mimo tego zabiegu problem pozostal...wymienilem zatem reszte komponentow- mobo, proca i dysk, zostal tylko stary zasilacz i ram:E 4 informatykow z tym walczylo i zaden z nich nie dal sobie rady...;/ prosze o pomoc. 

 

Moj sprzet:

i7 4770k oc na 4ghz ( chlodzenie zalman cnps11x)

asus z87 deluxe

asus gtx 780 direct cu

ram corsair vengeance 16gb 1600 mhz  4x4

zasilacz be quiet! dark power pro 550 w gold

dysk systemowy plextor 256 gb m5s 

drugi dysk to zwykly hdd WD 500 gb

Link to post
Share on other sites

monitor i kabel :P gożej jak się okaże, że nadal będzie to samo, wtedy do wymiany okulary lub oczy :P taki żarcik :D

 

Sprawdz inny kabel i monitor, ale nie kupuj odrazu monitora. Najpierw wymien kabel, jesli nie pomoze to sprawdz na jakims pozyczonym monitorze, jesli nadal bedzie to samo..... no coz zostaje wymiana tego ostatniego, a jak i to nie pomoze to nie wiem co moglo by pomoc.

Link to post
Share on other sites

Kwestia na ile są to realne problemy i odstępstwa od normy, a na ile kolejny użytkownik z high-endowym zestawem, który oczekuje fotorealistycznej grafiki. Dobrze by było wykonać zdjęcie obrazu wyświetlonego na monitorze (aparatem foto) i na jego podstawie wytłumaczyć, co jest rzekomym problemem.

 

Miałem ostatnio klienta, który przesiadł się na wydajny PC z konsoli do gier i obraz z racji wyższej rozdzielczości, wydawał mu się zbyt ostry na krawędziach. Chyba 3-krotnie próbował reklamować GPU.

Link to post
Share on other sites

Kabla nie sprawdzalem, a monitor kurcze nowy praktycznie jest. max rok go mam...hp full hd 24". 

 

"Kwestia na ile są to realne problemy i odstępstwa od normy, a na ile kolejny użytkownik z high-endowym zestawem, który oczekuje fotorealistycznej grafiki." 

Jestem pewien, ze to realny problem bo na samym poczatku tzn. jak zlozylem kompa  wszystko smigalo jak nalezy...postrzepione krawedzie raczej nie sa normalne. To wyglada tak jakby antyaliasing po prostu nie dzialal.

Link to post
Share on other sites

Krawędzie na zdjęciu wyglądają jakby AA nie działało. Zresetuj ustawienia sterowników grafiki i AA ustawiaj tylko z poziomu gier. Nie w sterownikach. Ponieważ niektóre tryby AA nie są obsługiwane przez gry. Co może powodować różne anomalie wyświetlanego obrazu. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Przydało by się:

Co to za gra oraz jak masz ustawione opcje graficzne, screenshota poproszę (bo na słowo nie uwierzę). Jeżeli tego się nie dowiemy to nasza pomoc nie ma sensu. Myślę że w tym przypadku gtxxor ma 100% rację.

 

2ga sprawa, jak blisko tego monitora siedzisz ? Bo na FullHD o wielkości 24" nie powinieneś widzieć tych ząbków z bezpiecznej odległości 0,5m nawet bez AA

 

3cia sprawa, jak oglądam to zdjęcie z celownikiem takiej wielkości w jakiej wydaje mi się że powinien być na moim monitorze to ząbków nie widzę. A znowu powiększając maksymalnie zauważam że na broni nie ma ząbków czyli AA chyba działa.

 

Możliwa diagnoza:

Taka gra i jej optymalizacja,

skopana optymalizacja w nowych sterownikach lub

jesteś przewrażliwiony i siedzisz za blisko monitora.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przydało by się:

Co to za gra oraz jak masz ustawione opcje graficzne, screenshota poproszę (bo na słowo nie uwierzę). Jeżeli tego się nie dowiemy to nasza pomoc nie ma sensu. Myślę że w tym przypadku gtxxor ma 100% rację.

 

2ga sprawa, jak blisko tego monitora siedzisz ? Bo na FullHD o wielkości 24" nie powinieneś widzieć tych ząbków z bezpiecznej odległości 0,5m nawet bez AA

 

3cia sprawa, jak oglądam to zdjęcie z celownikiem takiej wielkości w jakiej wydaje mi się że powinien być na moim monitorze to ząbków nie widzę. A znowu powiększając maksymalnie zauważam że na broni nie ma ząbków czyli AA chyba działa.

 

Możliwa diagnoza:

Taka gra i jej optymalizacja,

skopana optymalizacja w nowych sterownikach lub

jesteś przewrażliwiony i siedzisz za blisko monitora.

Gra to bfbc2. Ustawienia sa ustawione na maxa. W panelu sterowania nvidia jest ustawione aby stosowac ustawien aplikacji. Zdjecie jest powyzej...a co do zarzutu wady wzroku czy tego,ze siedzę za blisko Monitora( jak juz pisalem powyzej jest to odleglosc grubo ponad metr. czytaj uważnie)-co by to miało do rzeczy? Wg. Ciebie postrzepione krawędzie sa normalne? Za taką niby pomoc to ja dziękuję.

Co to monitora, to chce kupić nowy? Ktory jest lepszym wyborem, eizo foris 2333 czy benq xl2420t?

Link to post
Share on other sites

Po zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu ciężko powiedzieć co jest nie tak z tym obrazem, gdybyś powrzucał porządne screeny z owej gry na pewno było by łatwiej Ci pomóc - pod warunkiem że faktycznie jest coś nie gra. Najlepiej jakbyś zapodał screeny z miejsc gdzie problem według Ciebie najbardziej Ci się uwidacznia. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...