Skocz do zawartości

Radeon hd 7870


Recommended Posts

Witam mam nowiutki komputer i od jakiegoś czasu coś zaczął głośno chodzić. Sprawdziłem temperatury karty i przy normalny użytkowaniu mam 65-70 stopni czy to normalne ?? normalne chodzi mi po włączeniu komputera i siedzeniu na necie a jeszcze do tego jakieś czasami kwadraciki niebieski pojawiają się na monitorze .

Edytowane przez piotr662
Link to post
Share on other sites

Karta widocznie się przegrzewa i wyskakują artefakty.

 

Wyczyść obudowę, wyjmij kartę, wyczyść ją i nałóż nową, dobrej jakości pastę termoprzewodzącą.

Zadbaj też o ułożenie kabli w obudowie, aby lepszy przepływ powietrza był.

Jeżeli to nie pomoże, możesz jej zbić jeszcze lekko taktowania (ja tak na 9600GT musiałem zrobić).

Link to post
Share on other sites
Gość vukmir_vukmir

Skoro komputer jest nowy to nie kombinowałbym ze zmianą pasty na karcie - niektórzy producenci uznają to za ingerencje w produkt, powodującą utratę gwarancji.

 

W jakim sklepie kupowałeś, kiedy i przede wszystkim jaki producent karty?

 

Jest szansa, że w porządnym sklepie wymienią Ci kartę na nową bez zbędnych ceregieli, tak więc zanim weźmiesz się za rozkładanie chłodzenia polecam tę drogę

Link to post
Share on other sites

Te karty nie mają raczej 2 lat więc na 100% powinna być gwarancja jeszcze :P Ja bym nic na siłę nie rozkręcał, wyczyścić zawsze można sprawdź czy wentylatory się kręcą mógł paść bo w stresie można by zrozumieć te temaperatury ale jak nie masz aplikacji wykorzystującej 3D odpalonej żadnej to raczej sporo za dużo. Artefakty to druga kwestia najlepiej jak byś wrzucił screna z tymi kwadracikami i czy one są tylko na przeglądarce czy w czasie gry jakiejś czy w systemie więcej detali by się przydało :)

Link to post
Share on other sites

to tak sklep morele.net obudowa to silentumpc brutus 410 czy coś takiego zasilacz ocz farexteam komputer w środku bez kurzu gościu w net punkcie powiedział że kabli w tej obudowie nie da się lepiej ułożyć one są w przeglądarce i na pulpicie tylko w grach to nie występuje a i jeszcze w amd catalyst overdrive czy jakoś tak pisze że active 88% po wyłączeniu procesu rundl32 czy jakoś tak temperatura spada ... czyli to jakiś wirus ehh :( teraz pytanie jak się go pozbyć bez formatu systemu?

Edytowane przez piotr662
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...