Skocz do zawartości

Recommended Posts

hej

 

miałem kupować nowy zestaw ale fundusze jak i niewygórowane potrzeby skłoniły mnie do czegoś takiego

 

CPU: Athlon 64 3000+

MB: MSI

RAM: 3x1GB DDR 400MHz

GPU: Palit Sonic+ GF8600GT

zasilacz: 400W

karta dzwiękowa: SB Live! 24b

karta satelitarna: SS2

monitor: EIZO F520

 

nie mam zamiaru nic kręcić, nie bardzo chce mi się w to bawić, kupować chłodzenie itd.

z tego co wiem XP więcej niż 3 GB nie widzi czy jest sens pchać się w 7kę i dodać pół-1GB ramu?

czy grafika nie jest za mocna nie chciałem słabszej bo wydajność marna a różnice w cenie też nie za wielkie

jaką rozdzielczość w starszych gierkach uciągnie ten komp?

Link to post
Share on other sites

1) jaki to jest dokładnie zasilacz....bo ja mam kompa podobnego i niby na no-name chodzi, ale grafę mam mniej prądożerną....

2) co do RAMu i Win7 to zależy na ile chcesz kupić tego kompa

3) popatrz na mój zestaw (w profilu)....jak miałem starszą grafę (Radeon X800) to FarCry chodził mi ze wszelkimi udogodnieniami (AA itp) oraz detalami na max ustawione przy rozdzielczości 1280x1024...a FarCry wcale taki stary nie jest

4) no i gwoli ścisłości procek nawet po O/C jest chyba za słaby do tej grafiki, ale skoro różnica w cenie niewielka to może zostać

 

ale najlepiej to powiedz za ile kasy chcesz kupić tego kompa mniej więcej, bo może coś lepszego da się skołować

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

nie wiem co to za zasilacz ale ponoć na tą grafikę jeszcze wystarczy

chciałem markowy chiefteca 450W, na razie jednak się wstrzymałem

ważne żeby komponenty były w miarę możliwości na max. wykorzystane

a co z pamięcią jest sens więcej i win7?

 

kumpel używał zasilacza z X1950Pro czy jak jej tam

Link to post
Share on other sites

Jak juz masz xp oryginalne, to z tym sprzetem w 7 nie ma sie co pchac za bardzo. Nawet 2 giga ramu by Ci wystarczylo. co do zasilacza, jak mozesz to zobacz na jego tabliczke znamionowa, moze trzeba bedzie dla bezpieczenstwa chociaz na delte wymienic. no i podaj fundusze, za niewielkie pieniadze mozna naprawde cos niezlego na s. 775 złozyc.

 

Za 190 da sie zlozyc cos na 775, z jednym ze starszych Pentium dual core. do tego dorzucisz jeszcze troche drobnych na ram i bedziesz miec maszynke z 2 rdzeniowym prockiem, ktory mozna ladnie podkrecic i niezla grafe.

Link to post
Share on other sites

Live'a, SkyStara jak i monitor już mam dopisałem żeby było wiadomo jakie zapotrzebowanie na prąd

Live'a mam już 5 lat prawie jeśli dobrze pamiętam i nie narzekam ładnie gra

ale nie o tym jest ten wątek bo dzwiękowa na wydajność wpływu za bardzo nie ma

 

miałem ok 400zł za 100 kupiłem kartę, mi naprawdę cudów nie trzeba tylko żeby się sprawował w miarę zrobić jeszcze rower, rolki kupić albo coś innego

Link to post
Share on other sites

nie zadne o wiele tylko malo co i zadko kiedy slyszalnie lepiej sam sprzedalem audigy ls tydzien tyemu bo prawde mowiac go**o dawal i tylko miejsce zajmowal

Nie każdy ma dobry słuch - ciesz się, bo nie musisz wydawać pieniędzy na dobrą kartę dźwiękową :D

 

 

jacentyenty - sprawdź ten zasilacz, jeśli jest słabej marki i jego jakość jest wątpliwa, to możesz ryzykować utratą twoich cennych części ;)

 

EDIT:

Lopez2 - dyskusję o głosnikach/kartach przenieśmy na SB :co:

W każdym razie nadal twierdzę, ze z3-e to dobre głosniki do 200zł.

Link to post
Share on other sites

mam lepszy od Ciebie bo czasach kiedy uparcie promowales logitecha juz mowielem ze to beznadziejny glosnik

1) ortografia

2) to, że Ty mówiłeś, że to jest beznadziejny to o niczym nie świadczy, Logitech na ogół ma dobre wszystkie produkty, aczkolwiek zdarzają się "wtopy"

Link to post
Share on other sites

możecie podać jakieś linki do fajniejszych cześci za tą kasę czyli 300zł

czyli płyta procek i ram,

pudło mam, a zasialcz jest u kumpla ale ponoć sprawował się dobrze więc myślę że będzie ok

reszta idzie ze starego kompa, jest nie istotna

 

komp ma być za 400zł czyli za około 1/4 ceny nowej skrzynki jaką chciałem kupić

Link to post
Share on other sites

ze starych czesci to mam Pentium III 1,2 768RAM Radek 8500 64DDR a więc nie wiem czy znajdzie sie nabywca no i zasilacz 250W

 

dodam że RAMki to SDRAM

 

za 300zł to ja widzę tylko płytę z procesorem a gdzie pamięć?

http://www.allegro.pl/search.php?utm_so ... nge_view=1

na licytacji może bym trochę zaoszczędził ale chyba nie na 2GB pamięci

Link to post
Share on other sites

tych sdramow sporo jest, wez je pogon na allegro, tam sie znajdzie jakis amator na nie :D. to bedize troche ponad 400

http://www.gral.pl/preview/ASRock_ASRoc ... e2_05.html

http://www.gral.pl/preview/Intel_Intel_ ... it_83.html

plus ram na allegro, 2 giga za 100 widzialem dzis.

Cytat: "komp ma być za 400zł czyli za około 1/4 ceny nowej skrzynki jaką chciałem kupić

Ja juz sam nie wiem za ile ma byc?

Link to post
Share on other sites

chodzi mi o kompa na którym cokolwiek mogę uruchomić, obudowę dostałem od kumpla przód odpada ale z tego co mówił działa :D

 

wolałbym nie pozbywać się starego może zostanie dla mamy do internetu tylko peryferia i monitor za 50zł dokupię

 

nowego chciałem kupić za 1800zł ale musiałem wydać na co innego więc miałem 400 a że 100 wydałem na Sonica+ więc mam tylko 300zł

 

z tych 2 linków co podałeś to wychodzi 324zł + jakieś 20 za przeesyłka =344 + pamięć 100 + 15 przesyłka znając zycie = 460zł ! a ja na to mam 300

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...