Skocz do zawartości

Jak od nowa zainstalować system operacyjny?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Dakero,

Recommended Posts

Witam!

Zakładam temat,ponieważ nigdy nie wiedziałem jak do tego się zabrać już od dłuższego czasu.Mianowicie od ostatniej instalacji systemu trochę minęło i narobił mi się syf w komputerze i chciałbym zainstalować od nowa system i pousuwać dosłownie wszystko co teraz jest na komputerze i postawić od nowa windows 7.Tylko nie wiem od czego zacząć jak usunąć wszystkie pliki razem w win7 żebym mógł później zainstalować nowy system?

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Na początek potrzebna jest płyta z systemem win7. Resztę zrobisz za pomocą instalatora z płyty. Możesz usunąć partycję, założyć nowe. Sformatować partycję. I zainstalować system na której chcesz. Wszystko masz w filmiku http://www.youtube.com/watch?v=omTN4FEblzU . 

Tylko że aktualnie nie posiadam napędu dvd,więc chciałbym zrobić to z pendriva.Tylko nie wiem jak sformatować pendriva na fat32 czy ntfs?Czyli jak już będę miał system na pendrivie to będę mógł z niego usunąć wszystko co teraz znajduję się na komputerze łącznie z systemem?

Link to post
Share on other sites

Czyli co ustawiam uruchamianie kompa z pendriva-na którym mam win7 i instaluję normalnie system a wszystko inne mi się usunie razem ze starym systemem?

Czy mam już teraz sformatować 2 patrycje : c(systemową) i d(pozostałem pliki) tylko co po tym jak sformatuje to-komputer przejdzie do biosu czy jak?

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wchodzisz do biosu ustawiasz 1st boot z usb pendrive,

restartujesz komputer i wyskoczy komunikat "dowolny klawisz spowoduje rozruch z usb" naciskasz byle co,

potem instalator się wczyta i przejdziesz wszystkie kroki, aż do ukazania się partycji,

wtedy klikasz na c: i masz guzik 'formatuj', to samo z D, następnie zaznaczasz c: i klikasz dalej (lub instaluj nie pamiętam co dokładnie pisało) gotowe odczekac z 30 min i masz postawiony nowy system.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...