Skocz do zawartości

Plyta i grafika do i3, czy może coś na AM3?


Recommended Posts

Co powiecie na płytę M3A770DE (http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=M3A770DE&s=%20www) ?

Czy jest ona warta uwagi? Czy podepnę do niej stary twardy dysk Samsung 250GB SP2514N?

http://pccentre.pl/article/show/ASRock_ ... E/id=17374 chyba jedyna recenzja w polskiej sieci. Ogólnie płyta bardzo dobra, ciężko się do niej przyczepić.
Link to post
Share on other sites

Niewazne co wezmiesz i tak bedziesz zadowolony , ja osobiscie wole i3 , podkrecony do 4 ghz ma wydajnosc wieksza niz phenom 965 i mi to wystarczy.

Nie pisz bzdur. Przy wykorzystaniu dwóch rdzenii faktycznie będzie odrobinę wydajniejszy, ale po obciążeniu wszystkich wątków nie ma najmniejszych szans.

 

___________________________________

3000 post. ;)

Link to post
Share on other sites

http://www.tomshardware.com/reviews/cor ... ,2588.html

 

Podkręcony raz ciut lepiej od X4 965 stock raz gorzej (ale znowu wychodzi to co ja uważam, X3 720BE to najlepszy proc do grania cena/wydajność ;) ) przy czym i3 @4GHz i tak lepiej wychodzi z poborem prądu (BTW. jedyna głupota tego testu - brak poboru prądu podczas grania, jest tylko Idle, CPU Stress, GPU Stress, CPU+GPU Stress a grajac raczej w pełni i procka i grafy nie wykorzystamy).

Link to post
Share on other sites

No to stało się. Zgodnie z Waszą radą nabyłem:

Płyta Socket AM3 ASRock M3A770DE

AMD Athlon II X3 435 AM3 BOX

ATI Radeon HD 5770 1GB HDMI&DualDVI DisplayPort MSI

2x Good Ram DDR3 2 GB/1600MHz PC3-12800 CL.9

HDD 1TB WD10EARS 64MBDo tego obudowa NOX Media II (fajna, podoba mi sie wizualnie ;) )

Kupiłem w kilku miejscach - camino.pl okazał się tanim sklepem, do tego morele.net i WGE (tu "fachowcy" mocno namawiali na wyższe modele wszystkiego, ale byłem twardy). Razem z wysyłkami całość wyniosła mnie 1900 PLN bez kilku złotych.

Teraz czekam na przesyłki, dokupuje gdzieś MS Windows 7 i zaczynam zabawę.

Dzięki wszystkim za pomoc, mam nadzieję, że dzieki Wam będę miał dużo radości ze sprzętu :)

Link to post
Share on other sites

Oby udało ci się odblokować rdzeń albo chociaż L3 :wariat:

 

Jak sprzęt dojdzie to napisz koniecznie jak się sprawuje.

No to raportuje. Sprzęt doszedł, mało tego, udało mi się go złożyć, ruszył "od pierwszego kopniaka" :wariat:

Ale tutaj bajka się kończy. Zainstalowałem Win 7 Home Premium OEM, wszystko poszło sprawnie i szybko. Podczas instalacji karta graficzna została rozpoznana jako standardowa VGA, dograłem więc sterowniki. I tu pierwszy problem: karta zaczęła się tak grzać, że jedynym ratunkiem było otwarcie obudowy. Czy zrobiłem coś źle, czy może ta karta tak ma, a ja potrzebuję dodatkowego wiatraka?

I drugi problem - w biosie zaznaczyłem overclocking na 20%, system wystartował normalnie, a ja przystąpiłem do zgrywania danych ze starego dysku. I tu padaka - nastąpił zwis, a po restarcie system już się nie podniósł. Pomyślałem - kiła, pewnie to nowy, niestabilny Windows i próbowałem go przeinstalować. Niestety, ten proces nie szedł już tak bezproblemowo jak poprzednio. Właśnie widze przed sobą komputer, który przez całą noc (ca. 10 godzin) przechodził przez kopiowanie i rozpakowywanie plików Windows, a teraz od 2 godzin robi "Instalowanie aktualizacji". Co mogło się spieprzyć, pytam ja Was?!?

 

Edit: Trwa "kończenie instalacji". Trwa już od prawie 2 godzin, a cała instalka już godzin 14. Co to może być, for god sake?!?

Link to post
Share on other sites

1 jak zauważyłę że coś nie tak jest z kartą to było ją trzeba pierw dobrze przetestowaći wyeliminowaćewentualne problemy(w ostateczności odesłać na gwarancje)

2.niepodkręca sie na oko bo tak wywnioskowałem z twojego posta.Nawet jak 100 innych procków z tej samej serii będzie sie podkręcać o 20% to twój akurat niemusi.

3 jaki jest ten stary dysk i na jakim stawiałeś system??

Link to post
Share on other sites

ATA i SATA na raz podczas instalacji Windowsa nie wróży niczego dobrego :wariat:

Ale za pierwszym razem, z tak podpiętymi dyskami wszystko poszło bez problemu, wszystko zajęło max. 45 minut...

 

Co do karty - co rozumiesz przez pojęcie "grzać się"? 40st? 100st?

Liczby stopni Ci nie podam, ale hałas był porównywalny do startującego samolotu :wariat:

Po otwarciu obudowy wiatraki zwolniły i zrobiło się cicho.

 

 

Nie pisz posta pod postem! Masz 6h na edycję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...