Skocz do zawartości

Komp do 2500 zl - czy moze byc?


Recommended Posts

http://www.frazpc.pl/artykuly/746/INTEL ... CORE/E6300

 

a to nie sa ostateczne mozliwosci w przeciwienstwie do amd dla ktorego to wlasnie sa ostateczne

 

jak ktos przejrzy poszukiwania z frazą +review to znajdzie i ciekawsze anglojezyczne mi sie niechce bo i nie ja zamierzam kupowac gdybym zamierzal to napewno by mi sie chcialo

 

ale z fanami nie ma co sie spierac wiec koncze te glupia dyskusje i rowniez polecam cieszyc sie z bardziej z podstawki niz z wydajnosci :D

Link to post
Share on other sites

e6300 kosztuje dokladnie tyle co x3. a rozwazajac zakup tanszego x2 a e6300, przy tej roznicy wydajnosci, wole te 20 zł. przeznaczyc na browara i bedzie lepszy fun niz dodatkowe 2 fpsy :D.

A poza tym, AMD powinno wlasnie wprowadzac rewizje c3 Athlonow, wiec i OC pewnie sie troszke poprawi i pobor pradu moze minimalnie spadnie. Niby kosmetyka, ale cieszy

Link to post
Share on other sites

Tym testem niczego nie udowodniłeś generalnie Athlon II 250 ma +- podobną wydajność co E6300,a Athlon II X3 jest od E6300 lepszy. Chodzi mi oczywiście o gry, bo co mi po tym, że szybicej liczy liczbę pi....

Dokładnie do tego athlon ma lepsze minima a to nie jest bez znaczenia :P

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

slepy czlowieku ze tak powiem powiedz w ktorym tescie ?

lepsze minima - chyba pomyliles wykresy

 

moze Ty poprostu tak z zalozenia i na stale jestes malo kumaty w czytaniu i rozumieniu czegokolwiek?

 

Lopez, spuść z tonu, to, że ktoś ma odmienne zdanie nie oznacza od razu, że nie warto wziąć go pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

forumowicze dobrze ci radzą - spuść z tonu...

 

 

W którym teście? W testach gier. Bo co z tego, że super pi się szybciej policzy?

 

W tym teście widać, że Athlon II X2 250 prezentują zbliżoną wydajność do E5200 i E6300, a ma dwa rdzenie. Athlon II X3 czy X4 jest od E5200/E6300 wydajniejszy, a w grach, które wykorzystują więcej niż 2 rdzenie będzie o wiele wydajniejszy.

 

Co do tego tematu - Athlon II X3 + 5850 to nie jest zła opcja, po OC procek będzie ok, a jak sieuda go odblokować do P II z 6MB L3 to będzie super.

Link to post
Share on other sites

zblizona prezentuja w testach gier - czys Ty wogole spojrzal ? owszem nie musisz patrzec bo nikk nie zmusza ale skoro odnosisz sie do jakiegos testu to moze chosc rzucilbys okiem- ja niewidze nic zblizonego w roznicy rzedu 20 do 30 klatek

 

a super pi ? - nawet nieogladam takich rzeczy

Link to post
Share on other sites

Znam Techplanet w Katowicach, sklep prezentuje się dość konkretnie, problemów z kupieniem sprzętu nie było. Na prawie 2 kompletne zestawy komputerowe na gwarancje wróciły tylko głośniki, bo 1 przestał działać po prostu, no i kontakt znikł. Po 3 tygodniach telefon do sklepu i się okazało, że głośniki od paru dni są do odbioru, ale zapomnieli zadzwonić. Ot takie drobne zamieszanie, choć problem był, bo do katowic 60km w 1 strone jest. Ogólnie jeśli mieszkasz blisko, albo często bywasz w okolicy, to warto brać, a ceny kuszą, bo są wyraźnie tańsze niż w większości sklepów w okolicy.

No ja jestem z Lodzi wiec odbior osobisty w gre nie wchodzi ale chyba zaryzykuje i zamowie bo w moim miescie straszna drozyzna :P

 

Takie pytanie do tego zestawu ktory podalem na wstepie tematu. Co ma wiekszy sens? Ten Phenom 955 z boxowym chlodzeniem i nie bawic sie w o/c czy Athlon X4 630 + Scythe Mugen i krecic go ile wlezie? Koszt bedzie podobny.

Link to post
Share on other sites

Athlon x4 plus lepsze chlodzenie. Wykrecisz go troche, wydajnosc powinna wystarczyc, a przynajmniej uszy Ci podziekuja, bo phenom x4 na boxie... to tornado bedzie.

 

Z gier ten athlon x2 wyraznie przegrywa tylko w jednym tescie Crysisa: Warhead. Przy reszcie jest wyrownany poziom, nawet gdzie niegdzie minima athlon ma lepsze, a w unrealu gdzie dostaje po du**e, to czy jest roznica czy ma sie 150 fps czy 120? Chyba nie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...