Skocz do zawartości

Komp do 2500 zl - czy moze byc?


Recommended Posts

Witam. Co sadzicie o tym zestawie?

 

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=3&k=0&id=0&v=zo&ord=cena&f=more

 

Komp ma byc glownie do nowych gier najchetniej na max ustawieniach ale wystarczy w rozdzialce 1280x1024.

Mile widziane uwagi co zmienic ale nie w stylu "dorzuc 200 zl i bierz core i5" bo musze sie zmiescic w 2,5 tys.

Za jakis rok jak ceny poleca to chcialbym dorzucic druga grafe do crossfire stad mocna zasilka.

Link to post
Share on other sites

Coraz wiecej najnowszych gier obsluguje wiecej niz 2 rdzenie, wiec ten PDC srednio oplacalny, niezle sie kreci itd, ale np. od AMD mozna miec w tej cenie 3 rdzenie.

@ Lorduś, Lopez pewnie myslal o duzym OC, a te oba procki niezle sie podkreca, intel nawet sporo lepiej, ale to nadal rdzen miej, a do takiego just cause 2, czy gta IV to moze byc malo.

Link to post
Share on other sites

kurde wujo co opowiadasz - co da jeden "nietegi" rdzen wiecej w stosunku do dwu mocnych i ile wogole jest tych gier obslugujacych 3 rdzenie ?

 

oczywiscie ze mam na mysli OC bo bez to grzech uzywac C2 -na kreconym C2 znacznie lepiej niz na kreconym A - uparli sie z tym Gta wsadz w Gta 5850 i 4.0 intela a zapomnisz ze kiedys przez glowe Ci jakis problem przemknął

Link to post
Share on other sites

Jak bym mial do wyboru PDC ktory wykrece na 4 GHz a athlona x3 ktory mi pojdzie tylko na 3,5, to i tak wezme athlona. nawet w grach ktore korzystaja tylko z 2 rdzeni, roznica bedzie minimalna, przy takim taktowaniu wiecej juz od karty zalezy. z kolei w takich gierkach jak metro 2033, just cause 2, gta iv, crysis chyba tez, i jeszcze kilka ktore niedlugo wyjda i korzystaja z wielowatkowosci, athlon wypadnie zdecydowanie lepiej. Z tym slynnym juz ACC, nawet jak ktos ma niefart, jak ja i nie trafi na sztuke z dobrym 4 rdzeniem, to i tak ma conajmniej szanse na L3. Trzeba byc totalnym pechowcem by trafic na uwalony 4 rdzen i bez cachu jeszcze :D. o samych platformach nie ma co gadac, bo jak ktos nie korzysta z dobrych integr AMD, to roznicy nie ma praktycznie zadnej.

Link to post
Share on other sites

nie chodzi tylko o to ile wykreca tylko o to ze zegar w zegar i tak sporo szybszy intel a max calkiem dopuszczalny dla smiertelnika z intela to 4.2ghz , athlon 3 rdzeniowy jest przy o polowe mniej wydajny - i glowa muru nie przebijesz

 

danny

fanbojstwo to widze w przypadku amd bo jak inaczej nazwac ludka ktory proponuje wez mniej wydajne bo ... jakas przyszlosc - co to jest przyszlosc ? przyjdzie przyszlosc to sie zmieni i proca i plyte o ile wogole sie zmieni a nie jakies kupowanie plyty ktora ma wystarczyc "do smierci" - to dopiero jest smieszne

 

Ty proponujesz w cenie jakas przyszlosc ja wydajnosc dla mnie Ty jestes smieszny dla Ciebie ja - i wszystko gra, kazden moze byc sobie smieszny

 

zmieniam platforme kiedy sie oplaca nie przywiazuje sie do podstawki zelazna lina

mialem juz i wiele amd i wiele intela

Link to post
Share on other sites

latwiej zmienic sam procek niz cala platforme. Trzeba znalezc zyda na plyte, poleciec na poczte i ja wyslac :D, przeinstalowac system, praktycznie wszystko zdemontowac i zamontowac z powrotem. Wiem, ze to takie leniwe myslenie, ale trzeba sobie zycie ulatwiac. Daje to takie same ulatwienie, jak te +2 fps zegar w zegar PDC vs. Athlon. Na AM2+ czy AM3, latwo szybko i przyjmnie mozna przejsc z 2 cores, na tanie 4 rdzenie a pozniej nawet na 6, bo niektore plyty obsluguja. Nie gra sie tylko w gry, niektorzy potrzebuja wielowatkowosci takze do innych zadan.

Z faktu ze posiadam licencje na Win 7 pro z MSDNAA, a uczelnie juz skonczylem, nie muszac zmieniac plyty np. przez rok dluzej, zaoszczedze troche kasy na systemie ;). Ta przyszlosciowosc to nie jest tylko MIT.

Link to post
Share on other sites

Znam Techplanet w Katowicach, sklep prezentuje się dość konkretnie, problemów z kupieniem sprzętu nie było. Na prawie 2 kompletne zestawy komputerowe na gwarancje wróciły tylko głośniki, bo 1 przestał działać po prostu, no i kontakt znikł. Po 3 tygodniach telefon do sklepu i się okazało, że głośniki od paru dni są do odbioru, ale zapomnieli zadzwonić. Ot takie drobne zamieszanie, choć problem był, bo do katowic 60km w 1 strone jest. Ogólnie jeśli mieszkasz blisko, albo często bywasz w okolicy, to warto brać, a ceny kuszą, bo są wyraźnie tańsze niż w większości sklepów w okolicy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...