Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chwila bo ja tu czegoś nie rozumiem. Po co kupujesz i7 skoro bierzesz AverMedia, przecież tuner odciąży Ci CPU podczas nagrywania. Piszesz że chcesz grać w gry na najwyższych na dobry detalach i rozdzielczości a kupujesz GTX 660 w zestawie za 4k ? 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

  Trochę sie sam zamotałem. Budżet został zwiększony tak jak pisałem wcześniej. Avermedia pomoże mi raczej tylko przy nagrywaniu a pozostaje jeszcze renderowanie. Co do tego co napisałeś Kajitsu że biorę gtx 660, to też jeszcze nie jest pewne. Najbardziej prawdopodobne jest że wezmę coś innego. Dlaczego nie lepiej wziąć coś wydajniejszego i bawić się przez dłuższy czas na tym, nie wiadomo do końca co sie może zdarzyć za rok, dwa. Wiem że pokręciłem ale proszę o wyrozumiałość, potrzebuję czegoś naprawdę mocnego.

Link to post
Share on other sites

Vectorass - zaczynamy od początku - jaki jest ten zwiększony budżet?

 

Co do i7'ki - jak kasy starczy, to będzie w zestawie, ale jeżeli renderowaniem bawisz się sporadycznie, to trzeba przemyśleć tę sprawę.

Postaraj się określić, co dla Ciebie jest ważniejsze (gry/render).

 

 

 Dlaczego nie lepiej wziąć coś wydajniejszego i bawić się przez dłuższy czas na tym, nie wiadomo do końca co sie może zdarzyć za rok, dwa. 

I to jest bardzo dobre podejście, 

Lubię ludzi, którzy nie podchodzą do tematu z założeniem, że  "wystarczy" ;)

Link to post
Share on other sites

Budżet został zwiększony do 7 tyś max. Co do i7, nie wybierałem jej po to żeby sobie tylko była tylko dlatego że będzie tego renderowania dużo i stąd wybór. :) Chciałbym żeby zarówno gry jak i render był na wysokim poziomie o ile to możliwe przy takim budżecie. 

Edytowane przez vectorass
Link to post
Share on other sites

Zestaw.

 

http://i.imgur.com/X9jl2uX.jpg

 

+

Avermedia Live Gamer HD PCI-E

Rzem - 6995zł.

 

Na i7'kę starczyło ;), masz też 16GB RAM'u, dwa dyski 1TB (zapisywanie, archiwizacja), dysk SSD na system, GTX 780 do giercowania, Avermedia do przechwytywania audio/video, zasilacz 850W Be Quiet'a (nic dodać, nic ująć), świetną obudowę Fractala.

 

W przyszłości, jeżeli będziesz chciał dorzucić drugą kartę GTX 780, to masz już wszystko przygotowane - zasilacz 850W, który ma odpowiednią moc do zasilenia SLI GTX 780 - płyta główna z obsługą SLI i dobra do kręcenia proca - duża, świetnie wykonana obudowa z bocznym miejscem na wentylator, do chłodzenia dwóch kart.

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestaw Skeepera jest bardzo dobry, chociaż osobiście kupiłbym inny zasilacz:

 

Seasonic X-850 - http://proline.pl/?p=SEA+X-SERIES+X850KM3

SF Golden Green Pro 750W - http://www.angela.pl/p9479,super-flower-750w-golden-green-pro-sf750p14xe.html

 

Obudowa, która podał jest świetnym wyborem. Można również zastanowić się nad FD Arc Midi R2, w której podzespoły będą trochę chłodniejsze, kosztem głośności. ;)

 

Ewentualnie, jeśli komputer jest wykorzystywany do pracy, można się zastanowić nad i7-3820/X79.

Link to post
Share on other sites

Zestaw.

 

http://i.imgur.com/X9jl2uX.jpg

 

+

Avermedia Live Gamer HD PCI-E

Rzem - 6995zł.

 

Na i7'kę starczyło ;), masz też 16GB RAM'u, dwa dyski 1TB (zapisywanie, archiwizacja), dysk SSD na system, GTX 780 do giercowania, Avermedia do przechwytywania audio/video, zasilacz 850W Be Quiet'a (nic dodać, nic ująć), świetną obudowę Fractala.

 

W przyszłości, jeżeli będziesz chciał dorzucić drugą kartę GTX 780, to masz już wszystko przygotowane - zasilacz 850W, który ma odpowiednią moc do zasilenia SLI GTX 780 - płyta główna z obsługą SLI i dobra do kręcenia proca - duża, świetnie wykonana obudowa z bocznym miejscem na wentylator, do chłodzenia dwóch kart.

 

No Skeeper jesteś moim wybawcą.  :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Cały zestaw masz złożony w esc.pl 

 

 

Intel Core i7-4770K /3.4GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 x2

Gigabyte GeForce GTX 780 OC 3GB DDR5 384bit (1006/6008)

bequiet! DarkPowerPro P10 850W

AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150/

Fractal Design Define XL R2 Black Pearl USB 3.0 (b/z)

Thermalright Silver Arrow SB-E

 

6445 zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Do tego wrzuć AverMedia LiveGamerHD

 

Zmieniłem chłodzenie na wydajniejsze Arrow SB-E oraz na jeszcze większą obudowę z myślą o SLI w przyszłości ....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...