Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzięki diana znalazłem taki paragaf

Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

 

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Link to post
Share on other sites

dzięki diana znalazłem taki paragaf

Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

 

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

i jeszcze jeden paragraf gdzieś był, ale nie pamiętam - czytałam to sto lat temu

w moim przypadku delikwent po pierwszym piśmie moim do niego (list polecony z potwierdzeniem odbioru oficjalnie nawołujący do zawarcia ugody + wykaz paragrafów i kar) przeprosił, sprzątnął komentarz i nawet oddał kase za sprzęt (nie chciał bym odsyłała bo koszty przesyłki były większe niż wartość sprzętu)

 

buractwo trzeba tępić ;)

 

i w temacie - jeśli ktoś szuka części i narzędzi do elektroniki etc. to polecam Pana Sebastian-1K

bardzo dobre ceny, świetny kontakt, a w razie trafienia na wadliwy egzemplarz (miałam takie nieszczęście) - nie ma problemów z wymianą na sprawny i to w błyskawicznym tempie :)

Link to post
Share on other sites

no koleś po moim maila z tym paragrafem zaraz napisał do allegro o unieważnienie ale ja tak nie chce powinien zmienić komentarz na pozytywny przecież ja wywiązałem się z obowiązków kupującego dlaczego ktoś ma widzieć przekreślone komentarze ciekawe czy allegro umie zmieniać treść komentarza

Link to post
Share on other sites

nie ma możliwości zmiany komentarza, możecie sobie oboje komentarze anulować (zostanie po nich ślad, ale będą przekreślone i nie będą się wyświetlały w podsumowaniu)

 

i teraz się zastanów, czy chcesz kolesiowi robić problemy, czy zgadzasz się na anulację komentarzy i zamykasz sprawę burakowi wybaczając i w duchu życząc mu życiowej kary za jego buractwo

 

przy okazji - koleś jest firmą, zgodnie z prawem w ciągu 10 dni możesz zwrócić klucz i odzyskać pieniążki, a ten Pan ma obowiązek Ci je oddać (też są na to paragrafy)

________________________

a w temacie:

polecam interesy z naszym forumowym kolegom relaxator

świetny kontakt, przedmiot zgodny z opisem, papierki do gwarancji są i jeszcze się można było targować ;)

Link to post
Share on other sites

SCK (strona www - http://www.sck.pl) - zakupiłem u nich laptopa - Sony VAIO. Okazało się, że komputer był naprawiany i w dodatku w nieautoryzowanym serwisie (informacje od producenta). Komputer mimo iż był sprzedany jako nowy, dzięki takiej modyfikacji stracił gwarancję producenta, zatem naprawy nie mogą być bezpłatnie wykonane w ramach gwarancji w autoryzowanym serwisie. Dodatkowo komputer ten był wyłączony z programów pogwarancyjnych takich jak ten: http://genesis.sony-europe.com/instranet/ccil_sony/selfservice/search.jsp?DocId=53420&l=pl_PL&m=VGN-FZ21Z.

Zatem nie polecam sklepu.

 

Jeżeli ktoś ma podobną sprawę proszę o kontakt: [email protected]. Można także zasięgnąć informacji na: http://pozewsck.prv.pl/

Link to post
Share on other sites

nie polecam uzytkownika allegro www_sprzetkom_pl handluje wirtualnym towarem.

Po zamowieniu jakos na poczatku grudnia (moze 10 grudzien) dostalem info, ze towaru nie maja (a na allegro to jednak i tak wystawia... ciekawe) i ze dostawa 28, nic to dla mnie, prezent byl dla mnie, nie dla nikogo innego, odpisalem, ze moge poczekac.

28/29 Grudzien, pisze maila z prosba o numer przesylki, odpowiedz negatywna, przesylka nie wyslana, dostawa bedzie w styczniu, odpisuje podajac numer konta i reszte danych, aby zalatwic zwrot pieniedzy.

 

Jezeli do 5-7 stycznia nie oddadza pieniazkow sprawe kieruje na policje, mimo malej sumy sprawiedliwosci musi stac sie za dosc.

Link to post
Share on other sites

W takim razie ja również się dołączę :wariat:

 

xavciu/Xavierek_94 - znakomity kontakt, dobre pieniądze - wszystko bez najmniejszych problemów :wariat: Polecam!

 

Krzychu2009/Krzychu_2028 - wszystko znakomicie :wariat: kartę dostałem w pełni sprawną z wieloma "bonusami" :rotfl: poza tym stały kontakt na gg i świetna cena. Polecam!

 

PS: A tak w ogóle to ja mam nick na allegro "seba101626"

Link to post
Share on other sites

A ja nie polecam użytkownika manycz z allegro.

Kupiłem od niego fona 30 listopada. Dzień później- 1 grudnia, dzwoniłem do niego, mówił że już wysłał. Gdy po tygodniu paczki nie było, poprosiłem o numer paczki. Okazało się że wysłał dopiero 6 dni później- 7 grudnia. Paczka doszła 9 grudnia, więc poczta nie nawaliła ;)

Tłumaczył się, że był w Niemczech, a telefon miał wysłać jego siostrzeniec, który już dostał za to opi**dal. Dobra, na to jeszcze przymknąłem oko. Ale jak otworzyłem paczkę, to kable były w nieładzie, a jeden z nich (USB) porysował boczną część telefonu. Okazało się też, że nie ma paragonu. Napisałem do niego, żeby wysłał go pocztą. Podobno wysłał go 13 grudnia, poleconym. Listu nie było, toteż zadzwoniłem do niego 27 grudnia. Wtedy powiedział, że wysłał paragon 23 grudnia. Czekałem i do dziś nic nie dotarło ;) Dlatego radzę omijać szerokim łukiem.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...