Skocz do zawartości

Recommended Posts

No tak, przy dawaniu +/- uargumentować wypada. :) W temacie każdy będzie mógł wyczytać co o kim pisano, bez zbędnych dyskusji może (choć i tak będzie syf :)). Jedynie oceny i komentarz, reszta może być w temacie przeznaczonym do wymiany argumentów między stronami. :D

Link to post
Share on other sites

Tzn dla mojej propozycji sumę dla poszczególnych kategorii, jeśli natomiast 0-5/0-10 to wiadomo - średnia.

 

Lepsze imo są jednak pozytywy/neutrale/negatywy :)

Tak ten sposób chyba byłby najlepszy, oczywiście przy każdej ocenie uzasadnienie. A jeszcze lepiej by było, żeby na pierwszej stronie aktualne oceny sprzedawców. :) żeby nie szukać po całym temacie.
Link to post
Share on other sites

mysle ze generalnie poza lista powinny byc osoby ktore troche powazniej obracaja sprzetem ;-)

 

Nie przesadzajcie z ilością tych komentarzy, 1/0/-1 jest w zupełności wystarczające, jak będzie od 0 do 10 to wszyscy i tak będą wystawiać 10 a w znikomych przydkach (przekładających się na 0 lub -1) mniej.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

mysle ze generalnie poza lista powinny byc osoby ktore troche powazniej obracaja sprzetem ;-)

 

Czyli będzie grupa, która nawet jak coś zawali, to i tak będzie stać ponad prawem. NIE, jak równo, to dla wszystkich, albo wcale.

Link to post
Share on other sites

Zajrzałem. Przepraszam Cię szczerze Bimbasek01. Jako zadośćuczynienie i naprawę mojej reputacji, prosiłbym administratora, aby wszystkie punkty jakie posiadam (68) przelał na konto Pana o nicku Bimbasek01. Mam nadzieję że to wystarczy jako zadośćuczynienie. Nie zajrzałem tutaj wcześniej, bo poprostu nie widziałem tego tematu. Zapewniam że to był wyjątek z mojej strony, ponieważ zajmowałem się sprzedażą chłodzenia na odległość, i opisałem przedmiot tak jak go zapamiętałem. Przyjmujesz przeprosiny i punkty ?

EDIT: Co do mojego sumienia, to mam nadzieję, że przeprosiny i przelanie punktów na konto wystarczy aby je oczyścić. Zrozumiałem że postąpiłem źle i chcę to wynagrodzić.

Link to post
Share on other sites

Według mnie sprawa jest banalnie prosta. Jeśli z transakcji jesteśmy zadowoleni dajemy +1 do pozytywów, jeśli niezadowoleni to +1 do negatywów, neutralne punkty też można dać w przypadku małych przewinień.

Dobrze było by gdyby punkty były w pierwszym komentarzu uzupełniane co jakiś czas przez autora posta lub moderatorów. Tak jak wcześniej już było pokazane, np.:

 

 

Rafcio 2/1/2, gdzie Pozytyw/Neutral/Negatyw

 

Taki zapis jest prosty i czytelny dla każdego.

Link to post
Share on other sites

Niedawno ze znajomym myśleliśmy o stworzeniu ogólnej bazy danych (czarna lista) oszustów allegro i wrzuceniu na serwer w sieci na jakąś stronkę poświęconą tylko i wyłącznie oszustom. Była by możliwość wpisania oszusta do bazy na stronie w tzw.czarną listę, argumentując swoją ocenę stosownym komentarzem. Bo z życia wzięte są fakty, że jak wystawiasz negatywa "oszustowi" na allegro to on wystawia Tobie ripostę, że to Ty wychodzisz na oszusta niekiedy, albo na jelenia... Niestety serwis allegro o takiej bazie nie pomyślał, więc jest kto chętny dołączyć do projektu?

Pomysł jest taki, żeby stworzyć przyjemną stronę ogólnodostępną o łatwym i kojarzonym adresie, z możliwością wpisywania "oszustów" z allegro. Każden kupujący przed dokonaniem zakupu towaru będzie mógł sobie sprawdzić, czy aby jego kontrahent nie figuruje na czarnej liście, a jak tak to za co...

Idea na pewno słuszna, pomysł z resztą też...

Link to post
Share on other sites

Dobry pomysl, ale nie wiem czemu w ogole ten temat ucichł?

Moznaby w tym temacie zastosowac jakis system komentarzy, plusów czy czegokolwiek, a w osobnym kazdy moglby wystawiac negatywne 'komentarze' dot. uzytkownikow alledrogo, ktore, odpowiednio uargumentowane, sluzylyby jako rady i ostrzezenia z kim nie warto handlowac, albo z kim są jakies problemy.

Link to post
Share on other sites

Ale masz świadomość, że jak ktoś na takiej liście znajdzie się niesłusznie, albo nawet słusznie, ale będzie go stać na prawnika i zada sobie trochę trudu to wyląduje sprawa w sądzie? :co:

??

Że niby za ostrzeżenie, że były takie a takie problemy z danym użytkownikiem? No chyba, że ktoś napisze "nie kupujcie niic u tego idioty xxx, bo jest glupi!" :P

Nie bylaby to o tyle czarna lista o ile po prostu lista osob, u ktorych na przyklad są problemy z gwarancją, jakims dogadaniem sie, wysylka, czy wysylaniem cegiel zamiast sprzętu :P

 

A jeden temat bylby tylko dot. tego forum, a drugi ewentualnie allegro. Swojego czasu np. wiele osob odradzalo usera E-N-T-E-R, ale nie wiem dlaczego. Wlasnie taka lista pomagalaby ustrzec sie przed problemami.

Link to post
Share on other sites

Jasne, że tak - pomówienie po prostu. :D Ktoś stwierdzi, że nie masz racji i go publicznie oczerniasz. :P Są tacy, co będą protestować zapewne jak się zobaczą na takiej liście. :P

I bardzo dobrze, bo możliwość obrony również była by przewidziana, ale w większym stopniu niż daje taką możliwość allegro :P

 

Odnośnie publicznego oczerniania to myślę, że jak tolerują wpisy w komentarzach allegro to i to przełkną... poza tym musi istnieć jakaś forma uświadomienia ludzi i ostrzeżenia przed allegrowiczem. Podam przykład z życia wzięty:

 

Atak: Zakupiony towar nigdy do mnie nie dotarł.Po miesiącu uzgodnień i wielu telefonach,oddali pieniądze.Ogólnie PORAŻKA!

Riposta: Towar nie doszedł z winy poczty, możliwość oddania wpłaconej kwoty temu Panu jest możliwe tylko osobiście, musieliśmy czekać aż pojawi się we Wrocławiu. Nie chciał podać konta do zwrotu aby otrzymać szybko zwrot.

 

Niestety tu sprzedawca ma przewagę, bo wystawia komentarz jako drugi i może manipulować słownictwem w dowolny sposób. Kto nie zna sprawy to pomyśli, że faktycznie poczta winna, a fakt, że kolo do nikogo z 10osób nie wysłał towaru i nie chciał zwrócić całej kasy, pozostaje przemilczany...

Link to post
Share on other sites

Ja wcale nie uważam, że to zły pomysł - wręcz przeciwnie. :P

 

Niech tylko osoba, która się tym będzie zajmować ma świadomość tego, że kanalie stosują różne myki, aby się mścić. :P

Spoko :D Kolega studiuje na 5 roku prawa więc mi pomoże od strony prawnej przygotować. Jesteśmy w trakcie pisania pisma do allegro o zgodę na publikowanie treści... Jak dotąd otrzymaliśmy zapewnienie od strony allegro odnośnie wsparcia projektu.

 

Chciałbym aby serwis działał następująco: wchodzisz na allegro>logujesz się>klikasz opcję "sprawdź użytkownika" (automatyczne przeniesienie na stronę z wyszukiwarką)>wpisujesz nick allegro użytkownika w wyszukiwarkę>znajdujesz wiadomości, bądź nie znajdujesz.

Link to post
Share on other sites

bo nie chodzi o pieniądze

a o co chodzi jak nie o pieniądze,chyba że śpisz na nich :D

chodzi o uczciwość, o zachowanie w tym przypadku złe, o to że ktoś mnie oszukał nie był fair. Ktoś chciał coś sprzedać, ja kupić - obustronne korzyści, zadowolenie obu stron ... Nie straciłem fortuny, chociaż i to można odrobić dwukrotnie jak się chcę ...

 

ps. dzięki że temat został wzięty na poważnie

 

pozdr.

Chyba logiczne że jeśli tranzakcja przeszła ok to obie strony odpowiadają za swoje uczciwe podejście i powage sytuacji a szczegulnie chodzi o pieniądze,bo za free nawet od złodzieja nie dostaniesz.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...