Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam,

 

Myślę, że warto założyć taki temat i opisać komu warto zaufać, a komu nie ...

 

Jako, że ja założyłem ten temat to chciałbym się wypowiedzieć jako pierwszy. Mianowicie: kupiłem jedną rzecz od forumowicza o nicku sas11. Bardzo niekompetentna osoba, kontrahent zupełnie nie godny zaufania, hochsztapler do granic możliwości. Dodam, że dzieciak. Kupiłem od niego chłodzenie w tragicznym stanie, a opisywał je jako nowe ... Zresztą sam pisał że uszkodził kartę graficzną, bądź jakiś inny element komputera przy montażu owego mugena. Oczywiście o wymianie nie było mowy czy jakimkolwiek zadośćuczynieniu. Zdecydowanie odradzam.

 

Mam nadzieję, że temat będzie potraktowany poważnie bo dotyczy każdego zaglądającego tutaj ...

 

pozdr BImb

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Na razie nie trafiłem na żadnego "hochsztaplera", więc nie mogę tu na razie nikogo wymienić, ale dołączam się do bimbaska - powinien istnieć temat, gdzie będziemy wypisywać takich delikwentów.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

sas11 no wiesz. O to Ciebie nie podejrzewałem. Wyjaśnij sprawę jak najszybciej i postaw swoją reputację na nogi.

 

@bimbasek01:

Tak się spraw nie załatwia. Od razu wywaliłeś na forum skargę (oby jeszcze uzasadnioną) w zaawansowanego usera naszego forum. Trzeba było załatwić sprawę po męsku i dogadać się. Teraz nawet jak sas się obroni, to plama na człowieku już zostanie.

Link to post
Share on other sites

O to chodziło (ale przede wszystkim o ogół sprzedaży tu) i mało mnie interesuję, że zaawansowany użytkownik ... Rozmawiałem z nim niejednokrotnie, dawałem różne propozycje wyjścia z tej sytuacji. Nie założyłem tego tematu żeby kogoś oczerniać ... Sprzedał przedmiot niezgodny z opisem, dzieciak nie wiedział nawet ile za przesyłkę i później podał niebotyczną sumę. Już z tego ochłonąłem, bo nie chodzi o pieniądze. Wielce mi zaawansowany użytkownik, który zasłużył sobie na taką range; oszukał innego forumowicza i tyle na ten temat ... Nie chcę tu żadnych kłótni, sporów. Po prostu ostrzegam. Wpisy niech też dotyczą tych sprzedających/kupujących co są uczciwi i godni polecenia.

 

edit. i nie wywaliłem tylko napisałem co myślę, na dzisiaj już nie mam żalu heh. Dodam jeszcze, że sprawa miała miejsce około pół roku temu i nie mam zamiaru tego omawiać publicznie ... A tym wpisem również Tobie pomagam DANNY_79 ...

 

pozdr

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

@bimbasek01:

Wiesz, chyba mnie jednak przekonałeś, aby ostrzegać i chwalić innych. Zresztą aukcje to nie zabawa i jak się coś napsoci, to niestety, trzeba za to zapłacić (nie tylko finansowo).

 

Chodzi mi jeszcze o to, aby tzw. negatywy wystawiać dopiero po pewnym czasie i upewnieniu się, że kontrahent jest niegodny zaufania, tak aby uniknąć złych decyzji, bo każdy może popełnić jakiś błąd itd, itp.

Link to post
Share on other sites

zdecydowanie jestem za tego typu tematem!

tez polecam torture jako sprzedajacego - plyta, zasilacz, karta graficzna i juz nie pamietam co jeszcze :] i oczywiscie uzytkownika Ciciek - kupilem juz kilkanascie rzeczy i zawsze bylem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

No i to mi sie podoba - świetny pomysł :!: Temat można by było jeszcze umieścić zaraz pod tym "Okazje na allegro" którego autorem jest .daft a w samym temacie sporządzić liste tych mniej i bardziej zaufanych użytkowników. Każdy przed jakąkolwiek transakcją miałby możliwość sprawdzenia czy nie ma na liście przypadkiem jakiegoś "hochsztaplera" :) .

Link to post
Share on other sites

Ustalcie jakby miał wyglądać pierwszy post, a gdy to zrobicie będę go na bieżąco aktualizował. Temat oczywiście przykleiłem.

 

Ze swojej strony mogę polecić użytkownika Ciciek jak sprzedającego i multijumper jako kupca.

Link to post
Share on other sites

bo nie chodzi o pieniądze

a o co chodzi jak nie o pieniądze,chyba że śpisz na nich :)

chodzi o uczciwość, o zachowanie w tym przypadku złe, o to że ktoś mnie oszukał nie był fair. Ktoś chciał coś sprzedać, ja kupić - obustronne korzyści, zadowolenie obu stron ... Nie straciłem fortuny, chociaż i to można odrobić dwukrotnie jak się chcę ...

 

ps. dzięki że temat został wzięty na poważnie

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...