Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam ,mam małe pytanko ? ostatnio kopiowałem zdjecia z cyfrówki ,całe 1gb zdjęć na kompa i przeraził mnie czas kopiowania ,około 20min ,tym bardziej że dyski chodzą w radzie 0 ,dyski to 80 WD , z góry dzięki za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

kopiowałem przez USB ,po prostu skopiowałem plik ze zdjeciami i wkleiłem do dysku na kompie ,reszta kompa to amd X2 5200, 4X1GB patrioty 800 ,mobo gigabyte 770ds dyski to cawiary 80 w ATI 2+0 Stripe/RAID0 (147 GB) system xp home sp3 . p.s próbuje w drugą strone i też mi pokazuje 15 18min

Link to post
Share on other sites

Jesli rzeczywiscie bylaby wykorzystana predkosc usb2.0 (~30MB/s) to czas przesylania 1gb fotek wynioslby ok 35sekund....

 

Jesli zdjecia kopiuja sie 1gb na 20 minut to daje nam przepustowosc ponizej 1MB/s. To z kolei wskazywaloby ze aparat ma zlacze usb1.1 albo bardzo wolny hardware w sobie, ktory nie nadaza szybciej. Jest tez mozliwosc ze masz bardzo wolna karte ale nie sadze zeby byla az tak wolna!

Oczywiscie zakladam ze po stronie komputera wszystko jest ok.

 

Jak zaradzic?

Zakupic czytnik kart za 20-30zl i za jego pomoca zgrywac dane z karty bezposrednio do komputera a nie przez aparat.

Transfer powinien wzrosnac conajmniej kilkukrotnie.

Link to post
Share on other sites

Nie oczekuj, że dysk będzie tak samo zapisywał małe pliki i jeden duży. Małe pliki bardzo zwalniają dysk i to nic dziwnego, że tak wolno to wszystko idzie.

 

A dodatkowo nie podałeś ani modelu aparatu, ani karty więc tu można sobie gdybać.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim niech nie oczekuje, że karta pamięci w aparacie będzie miała wydajność dysków w RAID. Bo przy zapisie na dysk karta przecież wykonuje operację odczytu, a przy kopiowaniu z dysku do aparatu wykonuje operację zapisu (niby oczywiste...). Więc nie tylko dysk ma wpływ na szybkość, no i najprawdopodobniej to właśnie karta jest wąskim gardłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...