Skocz do zawartości

Enermax Lepa - czy kompatybilny z haswellem?


Recommended Posts

nie ma czegoś takiego jak kompatybilność zasilacza pod dany procesor, jedyne może być kompatybilny ze standardem płyty, ale to zamierzchłe czasy

więc jeżeli pytanie bardziej miało brzmieć "czy pociągnie" to jak najbardziej o ile nie planujesz SLI

jeżeli chodzi o samą firmę to jest ona solidna, i jest to porządny zasilacz, jeżeli chodzi o głośność to posiada on aktywne sterowanie obrotami, więc w zależności od obciążenia zmienia się prędkość wentylatora, ale wg testów nawet pod dużym obciążeniem jest słabo słyszalny

Link to post
Share on other sites

jakieś sianie paniki, tu nie jest w tym momencie kwestia mocy tylko niskich stanów zasilania ale generalnie ja bym się tym nie przejmował, ludzie biorą chiefteci do hawelli i im to hula

a gdy słychać buczenie zasilacza to nie świadczy to o nim zbyt dobrze i może sugerować wadliwe cewki lub kondensatory (te najprawdopodobniej po stronie pierwotnej) ewentualnie "mogą one tak mieć" jak w kartach GB :]

Link to post
Share on other sites

"Brak kompatybilności" nie oznacza tego, że zasilacz nie działałby pod Haswell. Nowe stany C6 i C7 wymagają zasilacza, który dostarczy odpowiednio niskie natężenie prądu (0,05 A). Jako, że norma ATX 2.3 określała, że minimalne natężenie prądu na linii 12 V powinno wynosić 0,5 A, nie wszystkie PSU obsługują C6/C7. Skutek to wyłączenie się komputera po uruchomieniu tych trybów. Wystarczy wyłączyć w BIOS stany C6 i C7, dlatego nie kierowałbym się "kompatybilnością z Haswell" przy wyborze zasilacza. ;)

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites

Panów zachwycających się Deusem z przyzwyczajenia się traktuje z dystansem

http://www.hitechlegion.com/reviews/power-supplies/30314-lepa-g650-mas-psu?showall=&start=5

 

G-MAS nie jest z tych najcichszych (i to po prostu z tytułu przeciętnego wentylatora), ale z 3x z nim obcowałem i żadnych "problemów z trybem pół-pasywnym" nie zaobserwowałem. Tak samo jak w powyższej recenzji. Na pewno pracuje kulturalniej niż wszelkie wariacje nt. Auruma. 

Link to post
Share on other sites

@ UP

Wybacz ale podważasz kompetencje testera znającego się na zasilaczach lepiej i od Ciebie i ode mnie (mowa o rafale). Jeśli się z nim nie zgadzasz to pisz do niego ale nie polecaj czegoś co nawet w realnych testach wypadało kiepsko...

Link to post
Share on other sites

Ale w jakich testach? Jednym jego teście? HTL mówi coś zupełnie innego i jest to dużo bardziej poczytny portal niż "pan Rafał" (zagadka: ten sam Rafał, którego gonili na labie za wciskanie SPC?), a ja nie mam podstaw by recenzji z HTL nie uwierzyć, bo sam w żadnej z 3 szt. G-MAS'a z którymi gdzieś tam obcowałem - nie zauważyłem żadnych problemów jego schłodzeniem i zachowaniemprzy tym rozsądnej głośności. G-MAS nie jest cichym zasilaczem i jak na swoją klasę wersja 850W jest już uciążliwa pod dużym obciążeniem, ale 650 uchodzi (w porównaniu chociażby z wszelkimi pochodnymi Aurum).

 

A jak ktoś chce ciszej niech bierze SF i tyle... cenowo dużej różnicy nie ma. 

Link to post
Share on other sites

@up t.luk nie wiem czy tesla r2 jest takim bardzo cichym zasilaczem tutaj masz np test nie mówię że jest to głośna konstrukcja, ale też nie powiedziałbym że jest porównywalna do  be quiet! Pure Power L8 630W http://www.hardwaresecrets.com/article/Fractal-Design-Tesla-R2-650-W-Power-Supply-Review/1711/10, na pewno cichy i kompatybilnym zasilaczem z serii GOLD będzie  http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-ssr-650rm-650w-80-plus-gold-ssr-650rm-521256/

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

@up t.luk nie wiem czy tesla r2 jest takim bardzo cichym zasilaczem tutaj masz np test nie mówię że jest to głośna konstrukcja, ale też nie powiedziałbym że jest porównywalna do  be quiet! Pure Power L8 630W http://www.hardwaresecrets.com/article/Fractal-Design-Tesla-R2-650-W-Power-Supply-Review/1711/10

Przecież to są tętnienia i szumy... i nie ma to nic wspólnego z hałasem :rotfl: (swoją drogą krzywa wypadła świetnie). 

 

TAKICH EKSPERTÓW NAM TRZEBA!

Tesla R2 jest dobrym elektrycznie i cichym zasilaczem. Jedyna jej wada to tylko 2 wtyczki 6+2-pin, co przy takiej mocy jest malutką ilością. L8 także, ale to niższa klasa sprawnościowa od Tesli i SF ...

Więc w tym kontekście najlepiej wypada Kwiatek, bo oferuje wyższą od L8 sprawność i 4 wtyczki zasilania PCI_E, których brakuje Tesli. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dajcie spokój już z tymi zasilaczami co drugi post na forum to spór o zasilaczach to staję się nudne. Kolega zapytał o prostą kwestię i została ona wyjaśniona a tu teraz wywód, który zasilacz jest naj, która firma jest naj i kto testował zasilacz. Wszyscy mogą mieć rację i każdy z Was może się mylić. Po co to wszystko. Nie ułatwiacie wyboru nikomu. Nawet osobie, która ogarnia temat zasilaczy nie było by łatwo. Siejecie zamęt. Zróbcie sobie jakiś ranking zasilaczy albo coś podobnego. Bo czacha dymi.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...